OFFICIEEL ORGAAN DE LEDENRAAD KOMT BIJEEN VAN DEN NEDERLANDSCHEN BIOSCOO P - BON D Dinsdag, 10 October, belooft voor de organisatie van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf een gewichtige dag te worden. Op dien datum namelijk zal de nieuwe, wetgevende vergadering, die de Ledenraad uitmaakt, voor het eerst op het Bonds bureau bijeenkomen om met haar werkzaamheden een aanvang te maken. De hoofdschotel van de onderwerpen, welke de Ledenraad te behandelen zal krijgen, bestaat, zooals bekend in de concepten-Algemeen Bedrijfsregle ment en -Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar met de daarbij ingediende amendementen. Men weet, dat de behandeling van de door het Hoofdbestuur bij den Ledenraad ingediende con cept-Reglementen voor de Filmfabrieken, Filmpro ductiezaken, Filmverhuurkantoren, etc, in de on derscheidene Afdeelingen, tot resultaat heeft ge had een motie van de Bedrij f saf deeling Filmver huurders dd. 27 Februari, waarbij aan het Hoofd bestuur verzocht is, deze concepten voor bedrij f s- reglementen een meer positief karakter te geven, zulks in overeenstemming met de schriftelijke toe lichting, waarvan deze concepten destijds verge zeld gingen. Bijgevolg heeft het Hoofdbestuur deze concep ten, welke waren ingediend ter vervanging van het nog steeds vigeerende Overgangsbesluit dd. 1 Fe bruari 1937, teruggenomen en een nieuw Algemeen Bedrijfsreglement geconcipieerd, waarbij het zich zoo nauwkeurig mogelijk gehouden heeft aan de richtlijnen, welke in de motie der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders waren aangegeven. Het nieuwe concept heeft als leidend beginsel, dat voor het vestigen van een nieuwe, of het over nemen van een bestaande zaak, de toestemming van het Hoofdbestuur is vereischt, welk College de aanvrage heeft te toetsen aan de in dit reglement aangegeven normen, welke zich voor een soepele toepassing eigenen. De belangrijkste elementen worden gevormd door de zooeven vermelde toestemming van het Hoofdbestuur, de mogelijkheid tot beroep op den Ledenraad en de instelling van een Bedrij f sregister. Het concept is er in zijn geheel op gericht, ruim schoots de mogelijkheid te openen tot vestiging van een nieuwe zaak in eiken tak van het film en bioscoopbedrijf, mits de aanvragers blijken te- voldoen aan daarvoor gestelde normen. Het nieuwe concept-Algemeen Bedrijfsregle ment, alsmede het concept-Bedrij f sreglement op de Lijst van Geen Bezwaar zijn uitvoerig onder de loupe genomen in de vergaderingen van de Af deelingen, alsmede van de Bedrijfsafdeeling Film verhuurders en den Afdeelingsraad. En dat dit wel 1

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 3