VERGADERING VAN DEN LEDENRAAD Maandag, 12 Februari, des middags om vier uur, is op het Bondsbureau een vergadering gehouden van den Ledenraad van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. De vergadering stond onder leiding van den waarnemend Voorzitter, den heer C, S. Roem. Deze betreurde het te moeten mededeelen, dat een tweetal leden voor het lidmaatschap van den Raad had bedankt, namelijk de heeren D, Hamburger Jr. en G. H. Witmondt, Spreker heeft den heer Ham burger bij diens afscheid eenige weken geleden, reeds gehuldigd voor zijn vele uitzonderlijke ver diensten, zoodat hij zich thans van deze taak ont slagen kan achten. Hij maakt van deze gelegenheid gaarne gebruik ook den heer Witmondt dank te zeggen voor hetgeen hij in onderscheidene func ties voor den Bond heeft gedaan. De tegenslag, welken de heer Witmondt op zijn reis naar Zuid- Amerika heeft ondervonden, is alom bekend. Hij was namelijk een der schipbreukelingen van de ..Orazio". Hij maakt het intusschen wel en heeft, na eenige dagen in het vaderland vertoefd te heb ben, de groote reis ten tweeden male ondernomen. Voor wat het komende jaar betreft acht spre ker het geenszins uitgesloten, dat ook ons bedrijf voor ongelooflijk groote moeilijkheden zal komen te staan. Deze zullen vanzelfsprekend in omvang toenemen, naar gelang de internationale situatie en inzonderheid de positie van ons land daarin zich wijzigt ten gunste of ten ongunste. Niemand zal er aan twijfelen, dat onder deze omstandigheden van de functionarissen in den Bond veel toewijding en beleid bij hun werk zal worden gevraagd. Er zul len onder de zich snel wisselende omstandigheden wellicht op korten termijn belangrijke en doeltref fende beslissingen moeten worden genomen. Spr. meent in deze eerste Ledenraadsvergade ring van het nieuwe jaar het vertrouwen te mogen uitspreken, dat de leiding daarbij zal mogen reke nen op de medewerking en den steun van de leden. Dan zullen de belangen van het bedrijf het best worden gediend. Nadat de notulen van de op 10 en 16 October gehouden vergaderingen van den Ledenraad zijn goedgekeurd,- stelt de Voorzitter aan de orde de behandeling van de hooger beroepen, ingesteld ex artikel 13 van het Algemeen Bedrijfsreglement, door het Bestuur van de Afdeeling Rotterdam van den Nederlandschen Bioscoop-Bond en den Voor zitter van den Afdeelingsraad, van de beslissing van het Hoofdbestuur d.d. 28 November 1939, waarbij aan den heer A, Chermoek te Rotterdam toestemming is verleend tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop aan den Coolsingel 91 te Rotterdam. Allereerst kwam in behandeling het beroep van het Bestuur van de Afdeeling Rotterdam, Dit werd toegelicht door den heer C. van Willigen. Be stuurslid van deze Afdeeling. Ingevolge het beroep van den Voorzitter van den Afdeelingsraad verkreeg tevens de heer Gel der, directeur van de N.V. Cineac te Rotterdam, toelating tot den Ledenraad, ten einde zijn bezwa ren tegen de beslissing van het Hoofdbestuur te ontvouwen, De heer Chermoek heeft zijn aanvrage uitvoerig verdedigd. Na ampele discussie heeft de Ledenraad de in gediende beroepen resp. met 95 en 86 stem men verworpen en de beslissing van het Hoofd bestuur bekrachtigd, zoodat de aan den heer Cher moek verleende toestemming tot het gaan exploi teeren van een nieuwe permanente bioscoop aan den Coolsingel 91 te Rotterdam blijft gehand haafd. Hierna stelde de Voorzitter aan de orde het hooger beroep ex artikel 13 van het Algemeen Bedrijfsreglement, ingesteld door het Bestuur van de Afdeeling Rotterdam, van de beslissing van het Hoofdbestuur, d.d. 28 November 1939, waarbij aan den heer L. Mühlrad te 's-Gravenhage toestem ming als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement is verleend tot het gaan exploi teeren van een nieuwe permanente bioscoop aan den Charloisen Kerksingel 86 te Rotterdam. Dit beroep werd eveneens toegelicht door den heer C. van Willigen, als Bestuurslid van de Af deeling Rotterdam, De heer Mühlrad was aanwezig om zijn aan vrage te verdedigen. Ook dit beroep werd na een langdurige beraad slaging met 7 tegen 6 stemmen verworpen, zoodat de beslissing van het Hoofdbestuur werd bekrach tigd en de aan den heer Mühlrad verleende toe stemming tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop aan den Charloisen Kerksin gel 86 te Rotterdam blijft gehandhaafd. Na een geanimeerde rondvraag, waaraan werd deelgenomen door de heeren L. Katz. G. Milius, E. Prager en F. L. D, Strengholt, werd de verga dering te ruim half acht door den Voorzitter ge sloten. 12

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 14