kene door den heer Alter op, dat het arrest van den Hoogen Raad in zake het coupeeren van films in derdaad vaag is. Daarom verwijst het advies van het Hoofdbestuur dan ook uitsluitend naar dit arrest. In het voorstel tot wijziging van de Bio scoopwet is de aangelegenheid van het coupeeren van films op andere wijze dan thans het geval is geregeld. Spreker geeft daarom in overweging de behandeling van dit wetsontwerp af te wachten. Ook spreker is van meening, dat het verloop der keuringsuitslagen over de laatste jaren niet bemoe digend is. Het Hoofdbestuur is herhaaldelijk in contact met de Huishoudelijke Commissie, ten einde de keuring zoo mild mogelijk te doen zijn. Dit contact heeft in bepaalde gevallen reeds posi tieve resultaten gehad. Voor het overige kan men ervan verzekerd zijn, dat het Hoofdbestuur met betrekking tot alles, wat deze belangrijke aange legenheid aangaat, diligent is. Nadat het jaarverslag over 1939 voor kennis geving is aangenomen, brengt de Voorzitter den Bondsdirecteur en diens medewerkers dank voor de samenstelling van het verslag, alsmede voor het vele werk, dat in het afgeloopen jaar op het Bondsbureau is verricht. Spreker dankt ook namens het Hoofdbestuur de Afdeelingssecretaris- sen voor de ingediende verslagen en inzonderheid die secretarissen, die de verslagen vergezeld deden gaan van statistieken en andere lezenswaardige bijlagen. Hierna stelt de Voorzitter aan de orde punt 5 van de agenda: Rekening en verantwoording van het financieele beheer over 1939 en voorstel om ingevolge het advies van het Accountantskantoor Slagman en Langelaar te Amsterdam de Rekening van den Bond goed te keuren, alsmede alle óp het Bondsbureau ter visie liggende Rekeningen der Afdeelingen. Daarbij tevens voorstel tot vaststel ling van een aantal suppletoire posten op de Be- grooting-1939. De heer Uges verdedigt een amendement van de afdeeling Rotterdam om den post rechtskun dige bijstand processen-Buma naar de Weerstands- kas over te brengen. Deze post vloeit immers voort uit een actie tegen een lichaam buiten den Bond. Voor het bedrag, dat daarmede gemoeid is, kan volgens de afdeeling Rotterdam de Weerstands- kas gerust worden aangesproken. Met welk doel heeft men anders een Weerstandskas? Indien het Hoofdbestuur hiermede niet mocht accoord gaan stelt spreker voor het bedrag, waarmede deze post blijkens de rekening en verantwoording de begroo- ting-1937 is overschreden, uit de Weerstandskas te putten. De heer Alter steunt het amendement in zoo verre, dat hij voorstelt om het verliessaldo van 1939 ten laste van de Weerstandskas te brengen. De heer Uges deelt nader mede, dat ook de Afdeelingsraad met het amendement van de Af deeling Rotterdam accoord is. Vroeger was er wel iswaar geen bezwaar tegen deze kosten uit de op brengst der contributies te betalen, maar thans staan zij voor het eerst als speciale post op de begrooting vermeld en daarom lijkt het ook den Afdeelingsraad juist om den post ten laste van de Weerstandskas te brengen. De heer Du Mee informeert, waarom niets is medegedeeld over de Celtic-procedure. De Bondsdirecteur verwijst den heer Du Mee naar pagina 82 van het jaarverslag, waar daarom trent uitvoerig mededeeling wordt gedaan. De heer Van der Lende vraagt, welke buiten gewone lasten door de mobilisatie zijn ontstaan. De Voorzitter zet uiteen, dat kosten zijn ont staan door de instelling van de Bondskeurings commissie, alsmede door het uit de roulatie nemen van een bepaalde film. Het Hoofdbestuur achtte het billijk om den betrokken importeur de kosten te vergoeden. Voorts draagt de Bond de verze keringskosten van de films, welke door de verhuur ders gratis worden afgestaan aan O. en O. Ten aanzien van den post rechtskundigen bijstand deelt spr. mede, dat het Hoofdbestuur, hoewel het aan vankelijk bezwaren had om dezen post naar de Weerstandskas te brengen, op zijn aanvankelijk standpunt is teruggekomen en derhalve thans voor stelt dezen post terug te nemen en hem ten laste te brengen van de Weerstandskas. Met op één na algemeene stemmen wordt aldus besloten. De heer Alter geeft in overweging een zooda nige verandering in het Uniforme Reglement aan te brengen, dat de afdeelingen verplicht zijn haar jaarlijksche rekening en verantwoording zelf goed te keuren. De leden van den Bond kunnen in de jaarvergadering hun eventueele goedkeuring on mogelijk verantwoorden, omdat zij niet de stukken kennen, welke immers niet ter visie liggen. De Bondsdirecteur wijst erop. dat de afdeelin gen niet autonoom zijn. Wanneer zij echter een rekening en verantwoording inzenden, neemt het Hoofdbestuur in goed vertrouwen aan, dat deze in orde zijn. Op advies van het Hoofdbestuur ver leent dan de algemeene vergadering haar goed keuring. De Voorzitter zegt toe, de onderhavige aan gelegenheid in het Hoofdbestuur aan de orde te stellen. De Bondsdirecteur deelt mede, dat door de aan neming van het amendement Rotterdam om de kosten voor rechtskundigen bijstand in de Buma- procedure ten laste van de Weerstandskas te brengen, het nadeelig saldo over 1939 is terug gebracht tot 78.32. De rekening en verantwoor ding over 1939 sluit dientengevolge in ontvang sten en uitgaven met een bedrag van 72.804.88. Met algemeene stemmen wordt besloten de reke ning en verantwoording van het financieel beheer over 1939 aldus vast te stellen, en het Hoofdbe stuur daarvoor decharge te verleenen.

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 11