Na dank gebracht te hebben aan den secretaris en den penningmeester voor hun beheer stelt de Voorzitter aan de orde het voorstel in zake vast stelling van de grondslagen der contributie over 1940. Na eenige discussie worden deze met algemeene stemmen als volgt vastgesteld: Eerste klasse 250.tweede klasse 200. derde klasse f 175.vierde klasse 150.vijfde klasse 125.zesde klasse 90.zevende klasse 70.met de bepaling, dat 1/6 daarvan, dat is 20 van het netto contributiebedrag, als bijdrage voor de Weerstandskas wordt bestemd. De begrooting voor 1940, welke in concept eveneens eenige wijzigingen onderging, waarbij o.a. de post contributie wordt teruggebracht tot 63.000.werd vervolgens vastgesteld, sluiten de in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 72.200.—. Alvorens tot behandeling van punt 7 der agen da: verkiezing van een Voorzitter van het Hoofd bestuur in de vacature, ontstaan door het aftreden van den heer D. Hamburger Jr., werd overgegaan, droeg de heer Roem in verband met zijn candida- tuur het presidium der vergadering over aan den heer M. P. M. Vermin uit Maastricht. De heer M. P. M. Vermin wees er de vergade ring met nadruk op, dat thans een der meest ern stige momenten in de geschiedenis van den Neder- landschen Bioscoop-Bond was aangebroken, n.1. de keuze van een nieuwen Voorzitter. De verga dering, aldus spr., staat voor een zeer gewichtige beslissing, gewichtig vooral omdat zij van groot belang kan zijn voor het voortbestaan van den Bond. Hij maant daarom de vergadering aan de discussie over dit punt kalm en waardig te voeren, en er zorg voor te dragen, dat de verkiezing orde lijk en vlot verloopt. Tevens wijst hij er op, dat de leden zoowel het actief als het passief stemrecht hebben en in hun keuze geheel vrij zijn. Op zijn voorstel worden tot leden van het stembureau be noemd de heeren Loet C. Barnstijn .te 's-Graven- hage, G. J. Milius te Hoogezand, F. L. D. Streng- holt te Amsterdam, P. van Twisk te Den Helder, en R. Uges Jr. te Rotterdam. De heer Boekraad, vervolgens het woord ver krijgend, deelt mede, dat hij bij zijn candidaatstel- ling als voorwaarde heeft gesteld, dat zijn candi- datuur moest worden gesteund door de grootst mogelijke meerderheid van verhuurders en exploi tanten .wilde hij haar handhaven. Toen deze een heid niet aanwezig bleek te zijn, heeft spr. besloten zijn candidatuur in te trekken, van welk besluit hij in de vergadering van de afdeeling „Het Zuiden" van hedenochtend mededeeling heeft gedaan. De Voorzitter brengt den heer Boekraad hulde voor diens besluit. Deze daad, aldus spr., is inge geven door overwegingen, welke het Bondsbelang voorop stellen. Voor deze bijdrage tot versteviging van de eenheid van den Bond, welke den heer- Boekraad eert, dankt spr. hem ten zeerste. Nadat de heer Miedema een uitvoerig betoog heeft gehouden ter motiveering van zijn besluit zijn candidatuur te handhaven, wordt achtereen volgens het woord gevoerd door de heeren van Bentum (Katwijk aan Zee), C. v. d. Lende (Am sterdam), Ch. van Biene (Arnhem), L. C. Barn stijn ('s-Gravenhage), A. van Santen (Amster dam), R. Uges Jr. (Rotterdam), C. H. de Lange (Alkmaar), C. Peereboom (Amsterdam), en W. Mullens ('s-Gravenhage). Hierna wordt tot stemming overgegaan. Uitgebracht worden 347 stemmen, waarvan 174 op den heer C, S. Roem, directeur van de NV. Filmfabriek Profilti te 's-Gravenhage, 172 op den heer Joh. Miedema, directeur van de NV. Alge meene Bioscoop Onderneming te Deventer, en één stem blanco. De heer Roem, die hierna den voorzittershamer wederom ter hand neemt, dankt de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. De uitslag der stemming geeft hem echter aanleiding zijn be noeming in beraad te houden. Het resultaat van dit beraad hoopt spr. in de eerstvolgende algemeene ledenvergadering te kunnen mededeelen. Op zijn voorstel wordt besloten de verdere behandeling van de agenda te schorsen en de vergadering over eenigen tijd voort te zetten. AFDEELING „HET ZUIDEN" De Afdeeling ,,Het Zuiden" van den Neder- landschen Bioscoop-Bond is op 27 Maart bijeen gekomen tot het houden der jaarlijksche ledenver gadering. In deze vergadering is het jaarverslag goedgekeurd, alsmede de rekening en verantwoor ding over 1939. De begrooting van 1940 werd vastgesteld op een bedrag van f 1036.37. De heeren M. P. M. Vermin en A. H. Boekraad werden bij acclamatie tot bestuursleden herkozen en behielden eveneens hun functie resp. als Vice- Voorzitter en Secretaris. Besloten werd het Bio-Vacantieoord een sub sidie van 50.te verleenen. DE AFDEELINGSRAAD In zijn op Zaterdag, 30 Maart gehouden ver gadering heeft de Afdeelingsraad zijn goedkeuring gehecht aan het jaarverslag van den Secretaris. Vervolgens zijn de rekening en verantwoording van den penningmeester over 1939, welke sluit met een bedrag van 934.29, en de begrooting voor het jaar 1940 sluitende met een bedrag van 750.goedgekeurd. De heer A. H. Boekraad, die aan de beurt van aftreden was, werd met 16 van de 17 uitgebrachte stemmen opnieuw tot Secretaris benoemd. De ver kiezing van den nieuwen Bondsvoorzitter maakte in de vergadering een punt van uitvoerige bespre king uit. 10

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 12