Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van 19 Maart besloten de straf van waarschuwing, als bedoeld in artikel 15a der Statuten,.op te leggen, aan de Stichting Algemeen Reclame Bureau en Film Import „Arfi" te Amsterdam, zulks op grond van de overweging: INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 12 dat voorts gebleken is, dat Universal Film Agency reeds voordat zij de onderhandelingen met E.S.B.O. opende, in contact was getreden met den heer Desmet voornoemd ten einde met hem onderhandelingen te voeren over de Haar- lemsche vertooning van genoemde film en dat Universal Film Agency de besprekingen met E.S.B.O. klaarblijkelijk speciaal met het oog op de met den heer Desmet op 12 Februari te voeren onderhandelingen, heeft gevoerd; dat in ieder geval Universal Film Agency alvorens de onderhavige film aan den heer Desmet te verhuren, zich opnieuw tot E.S.B.O. had behooren te wenden, hetzij om mede te deelen, dat zij de aangeboden condities niet wenschte te accepteeren, hetzij om deze in de gelegenheid te stellen de transactie alsnog op condities, die Universal Film Agency beter convenieerden, te doen, waarbij in aanmerkingmoet worden genomen, dat Universal Film Agency E.S.B.O. ge bonden had de besproken condities tot Woensdag, 14 Februari te handhaven en Universal Film Agency, ook al was zij zakelijk tegenover E.S.B.O. tot niets gebonden, in ieder geval eerst de onderhandelingen met E.S.B.O had behooren af te wikkelen; dat Universal Film Agency in geen geval, zoolang de zaak met de E.S.B.O. niet was afgewikkeld, met den heer Desmet in onderhandeling had mogen treden, daar zulks niet in overeenstemming moet worden geacht te zijn met de goede usances van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf; dat de handelwijze van Universal Film Agency zelfs in- druischt tegen deze goede usances en Universal Film Agency dan ook in strijd heeft gehandeld met de algemeene 'belangen en de waardigheid van het Nederlandsche film- en bioscoop bedrijf met de zorg waarvoor het Hoofdbestuur ingevolge artikel 14 der JStatuten speciaal is belast; dat, in aanmerking nemende, dat thans voor de eerste maal artikel 15 der Statuten op Universal Film Agency moet worden toegepast, het Hoofdbestuur heeft willen volstaan met de straf van waarschuwing, inhoudende, dat wanneer Universal Film Agency zich in de toekomst onverhoopt andermaal aan dergelijke handelingen tegenover een der leden van den Bond zou schuldig maken, het Hoofdbestuur zich genoodzaakt zal zien toepassing van strengere straffen ernstig in overweging te nemen. dat de Arfi, nadat zij aanvankelijk met haar reizende bioscoop voorstellingen had gegeven in opdracht van de Cultureele Commissie voor Zuiderzee Arbeiders te Urk en Lemmer, ook films heeft geleverd ter vertooning in de in genoemde plaatsen gevestigde cantines der Zuiderzeewer- kers, alsmede in een daarvoor bestemde drijvende cantine, waarbij de films echter vertoond werden met een apparaat, dat aan voornoemde Commissie toebehoort; dat de Arfi daardoor in strijd heeft gehandeld met het bepaalde in de laatste alinea van artikel 2 van de Algemeene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films, houdende het verbod aan eiken huurder om een door hem gehuurde film aan wie(n) ook ten (onder)-verhuur of ten gebruike af te staan; dat de Arfi tot haar verontschuldiging heeft aangevoerd, dat zij van de filmlevering aan de Cultureele Commissie der Zuiderzeewerkers geen geldelijk voordeel heeft genoten, aan gezien aan deze Commissie uitsluitend de filmhuur, die de Arfi aan de filmleveranciers moest betalen, alsmede de ver zendingskosten e.d. werd berekend; het was de Arfi ontgaan, dat zij op deze wijze in strijd handelde met het verbed tot onderverhuur van films; dat voorts gebleken is, dat de Arfi in opdracht van den Apeldoornschen Bestuurdersbond op 1 Maart 1940 een avond voorstelling in het gebouw ,,De Poort van Kleef" te Apel doorn heeft gegeven, waarbij een uniforme entreeprijs van 30 cent is berekend; dat hierdoor in strijd is gehandeld Ie. met het besluit van de Prijzen-Commissie, waarbij de minimumprijs voor avond voorstellingen van reizende bioscopen te Apeldoorn op 40 cent is vastgesteld en 2e. in strijd met het bepaalde in artikel 2 van het Prijsbescherming-Reglement, houdende het voorschrift, dat er behalve de minimumrang bij voorstellingen van een reizende bioscoop ten minste twee hoogere rangen moeten zijn; dat bovendien in de advertentie, waarbij de voorstelling werd aangekondigd, niet was vermeld, dat deze gegeven werd door de Arfi, hoewel zulks steeds behoort te geschieden; dat de Arfi, deze overtredingen erkennende, erop gewezen heeft, dat de plaatselijke organisatoren der voorstelling zich niet gehouden hebben aan de instructies van de Arfi; hetgeen echter niets afdoet aan de aansprakelijkheid der Arfi voor deze overtredingen; dat uit het vorenstaande volgt, dat de Arfi in strijd heeft gehandeld zoowel met het bepaalde in artikel 2 der Bonds- voorwaarden, als met het bepaalde in artikel 6 van het Minimum-Prijzen-Reglement en artikel 6 van het Prijsbe scherming-Reglement. dat derhalve artikel 15 der Statuten op de Arfi moet wor den toegepast, waarbij het Hoofdbestuur, in aanmerking nemende de door de Arfi gegeven nadrukkelijke verzeke ring, dat zij alles zal doen om herhaling te voorkomen, heeft willen volstaan met de straf van waarschuwing, hierop neer komende, dat, indien de Arfi zich andermaal aan een der gelijke overtreding zou schuldig maken, toepassing van strengere straffen ernstig in overweging genomen zal moeten worden. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men art. 6 van het betreffend Regle ment. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in schrijving ver zocht is in Nederland worden uit gebracht houder der ex ploitatie-rechten 27 Mrt. 1940 De vierde bruidegom L.C.B. Standaard 28 De zeehavik Warner 28 Meisje zonder uniform Lumina 29 Tim Smith, de rebel van Alleghenië RKO Radio 29 Alles op ijs 2 Apr. De kans van haar leven Lumina 2 Een man uit duizenden L.C.B. Standaard 5 Het leven van Dr. Ehrlich Warner 6 Stille vijanden L.C.B. Standaard 6 Fluistercampagne L.C.B. Standaard 6 De oude stad Victoria 8 Een blondje van 21 Fox-Film 8 Chantage 1) Succes-Toonfilm In plaats van den titel „Als misdaad liefde wordt'

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 14