Een nieuwe figuur op den Voorzitterszetel De jaarlijksche ledenvergadering, welke op Maandag, 1 April 1940, gehouden is in Krasna- polsky te Amsterdam, heeft ter voorziening in de vacature, ontstaan door het aftreden van den heer D, Hamburger Jr., met 174 tegen 172 stemmen tot Bondsvoorzitter gekozen den heer C. S. Roem, directeur van de N.V. Filmfabriek Profilti te 's-Gravenhage. De heer Roem vond in dezen stemmingsuitslag aanleiding zijn benoeming in beraad te houden, van welk besluit hij aanstonds na het bekend wor den van den verkiezingsuitslag mededeeling heeft gedaan aan de vergadering. Inmiddels gehouden beraad met de besturen dei- af deelingen van den Bond, dat op Maandag, 8 April, op het Bondsbureau gehouden is, en waarbij alle afdeelingen vertegenwoordigd waren, vestigde bij den nieuw gekozen functionaris de overtuiging, dat alle afdeelingen bereid waren hem haar vertrouwen te schenken. Deze bereidheid in aanmerking nemende, heeft de heer Roem gemeend het votum der algemeene vergadering te moeten eerbiedigen, weshalve hij nog Maandagavond zijn benoeming tot Bonds voorzitter heeft aanvaard. Na een interimaat van ruim twee maanden zetelt thans een nieuwe figuur op den Voorzitters- stoel. Voor den Bond is deze figuur intusschen geens zins een homo novus. De heer Roem trad immers vooral den laatsten tijd meermalen in de plaats van den heer Ham burger, wanneer deze door ziekte of verblijf bui tenslands verhinderd was. Zoo leidde hij menige vergadering van Hoofd- of Dagelijksch Bestuur, vergaderingen, waarin dikwijls gewichtige besluiten genomen werden. Wien is het bijv. bekend, dat het Algemeen Be- drijfsreglement bijna geheel onder zijn presidium is geconcipieerd? Zijn beleid als Vice-Voorzitter van den Bond dwong de achting af van iedereen, die hem in deze kwaliteit ontmoette. Het maakte hem als het ware voorbestemd voor de taak, welke hij thans op zijn schouders heeft genomen. De voorberei ding tot deze taak treedt duidelijk aan den dag in de carrière, welke de heer Roem in het film en bioscoopbedrijf heeft gemaakt. De heer Roem werd geboren op 19 October 1897. Na zijn middelbare studies voltooid te heb ben aan de Handelsschool te 's-Gravenhage, was hij aanvankelijk werkzaam bij verschillende han delsondernemingen, tot hij in 1922 zijn intrede deed in het film- en bioscoopbedrijf als administra tief leider van de toenmalige Société des films artistiques te s-Gravenhage. Van 1926 af exploiteerde hij tezamen met den heer Van Lier den Schouwburg Bioscoop te Gouda en de Corso Cinema te Rotterdam. In 1931 be noemde de afdeeling Rotterdam hem in haar be stuur. In 1932 werd hij voorzitter dezer afdeeling. In deze jaren maakte hij tevens deel uit van de Commissie van Geschillen van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. In 1933 werd de heer Roem benoemd tot direc teur van de N.V. Filmfabriek Profilti te 's-Gra venhage, in welke functie hij tal van Europeesche filmcentra bezocht o.a. in Zweden en Finland. Tevens maakte hij in 1937 een studiereis naar Ne- derlandsch-Indië in verband met de exploitatie van een Indisch filmjournaal, bij welke gelegenheid hij ook in contact trad met een aantal vooraan staande personen van den Nederlandsch-Indischen Bioscoop-Bond. In 1936 benoemde de Bedrijfsafdeeling Filmver huurders hem in haar bestuur, van welk College hij Vice-Voorzitter werd. In dat jaar werd hij door de jaarlijksche ledenvergadering van 30 Maart gekozen tot lid van het Hoofdbestuur, hetgeen hij sedert dien onafgebroken gebleven is. Het Hoofdbestuur benoemde hem onmiddellijk daarop tot Vice-Voorzitter als opvolger van den heer B. D. Ochse. Sedert 1938 bekleedt hij tevens de functie van Voorzitter der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders. Aan de sportlievende leden in den Bond is het wellicht bekend, dat de heer Roem nog steeds een actief sportbeoefenaar is. Zoo verwierf hij ais doel- verdediger van V.U.C. en Sparta veel bekendheid in de Nederlandsche sportwereld. Met alle respect voor de sportieve prestaties van den heer Roem prijzen wij ons toch gelukkig, dat hij door de benoeming van de algemeene ver-

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 5