VOORTZETTING JAARVERGADERING De Jaarlijksche ledenvergadering, welke op Maandag, 1 April 1940 na afloop van de verkie zing van een Voorzitter van het Hoofdbestuur is geschorst, zal worden voortgezet op MAANDAG, 22 April 1940, des middags om drie uur in een der zalen van hotel Krasnapolsky te Amsterdam. De punten der agenda, welke niet werden afge daan, worden hieronder vermeld: 8. Benoeming van twee leden van het Hoofdbe stuur in de vacatures, ontstaan door het perio diek aftreden van de Hoofdbestuursleden, de heeren C. S. Roem en J. Wessel. Hieraan is toegevoegd: 8a. Motie ingediend bij de jaarlijksche ledenver gadering van den Nederlandschen Bioscoop- Bond door een aantal leden, aanwezig in de op Donderdag, 28 Maart 1940, gehouden ver gadering der afdeeling Amsterdam van den Bond, zijnde de: luidende als volgt: 9. Benoeming overeenkomstig artikel 8 van het Filmbeursreglement van drie leden der Film beurscommissie. De periodiek aftredende leden, de heeren Loet C. Barnstijn te 's-Gra- venhage, N. Bierman te Amsterdam en André de Jong te Rotterdam, zijn terstond her benoembaar. 10. Voorstel van het Hoofdbestuur om conform het bepaalde in artikel 8 der Statuten eenige leden, waarvan de namen vóór of op de jaar vergadering zullen worden medegedeeld, van het lidmaatschap vervallen te verklaren. 11Voorstel van het Hoofdbestuur om* artikel 29 van het Algemeen Bondsreglement te wijzigen door invoeging van een nieuwe alinea B, luidende: Artikel 29 zal dan in zijn geheel aldus moeten luiden: „STEMRECHT, DEELNEMING AAN DE STEM MING, WIJZE VAN STEMMEN. Artikel 29. N.V. Ambio, firma Asta Theater, J. Buisman, exploi tant van het Prinsen Theater, A. Chermoek, exploitant van het Rex Theater, N.V. Cineac, N.V. Cinema Royal, N.V. Damrak Theater, N.V. Hallen Theater. C. A. H. F. Hinke, exploitant van het Nationaal Thea ter. N.V. Lichtspel Centrum. N.V. Lichtspel West, W. C. v. d. Paverd, exploitant van het Centraal Thea ter, N.V. Rema, H. J. L. Snelders, exploitant van de Hollandia Cinema, N.V. Tubem, firma West End Theater, De Jaarlijksche Ledenvergadering van den Neder landschen Bioscoop-Bond, gehouden op Maandag. 1 April 1940, in Hotel Krasnapolsky te Amsterdam: overwegende, dat bij de gehouden voorbesprekingen over de vacature van Voorzitter van den Bond tegen stellingen tusschen de verschillende in den Bond be staande groepen zijn toegespitst, waardoor de eenheid in den Bond dreigde gevaar te loopen; van oordeel, dat het Bondsbelang met zich brengt. dat het Voorzitterschap van den Bond behoort te wor den bekleed door de meest geschikte persoon, ongeacht welke positie deze in het bedrijf inneemt: van oordeel verder, dat zulks zoowel nu als in de toekomst het best kan worden bevorderd, wanneer het evenwicht, dat tusschen de verschillende groepen in alle bestuurscolleges van den Bond is bereikt, in het Hoofdbestuur consequent wordt doorgevoerd; besluit het Hoofdbestuur te verzoeken middels wijzi ging van de Statuten en het Algemeen Bondsreglement den weg te openen, welke ertoe kan leiden, dat het Hoofdbestuur in het vervolg wordt samengesteld uit evenveel filmverhuurders als bioscoopexploitanten. B. ,,In afwijking echter van het bepaalde sub A. zullen de Voorzitter en Vice-Voorzitter van het Hoofdbestuur niet stemgerechtigd zijn bij beslissin gen in hooger beroep over strafoplegging van het Hoofdbestuur (artt. 15 en 31e der Statuten) en kunnen dusdanige beslissingen worden genomen met een gewone meerderheid der uitgebrachte stemmen." A. Behoudens het bepaalde sub B, heeft elk lid van den Ledenraad één stem en kunnen besluiten slechts worden genomen met een meerderheid van twee derde der uitgebrachte stemmen. B. Bij beslissingen in hooger beroep over strafopleg ging door het Hoofdbestuur (artt. 15 en 31e der S'tatuten) zijn de Voorzitter en de Vice-Voorzitter van het Hoofdbestuur niet stemgerechtigd en dus danige beslissingen kunnen worden genomen met een gewone meerderheid der uitgebrachte stemmen. C. .Stemgerechtigden, die ter vergadering komen, nadat een voorstel in stemming is gebracht, mogen aan de stemming over dat voorstel niet deelnemen. D. Over zaken wordt mondeling, bij rondvraag, ge stemd, behoudens over aan den Ledenraad onder worpen beroepszaken, waarover, evenals over per sonen, met gesloten ongeteekende briefjes gestemd

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 7