een beroep te doen op de ondernemingen in het bedrijf en haar personeel, namelijk door een bij drage te vragen, neerkomende op een gering per centage van loonen en salarissen. Dit plan is echter komen te vervallen. Een actie als de onderhavige mag ten eenen male niet het karakter krijgen eener bedelpartij. Zij behoort voor ons allen te zijn: een eerezaak. Het is eenvoudig onze plicht, die collega's onder ons, die zulks van noode hebben en hun personeel, dat dikwijls jaren in het bedrijf meeloopt, te helpen en te steunen. Voorheen lieten wij allen, die deel uitmaken van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, geen gelegenheid voorbijgaan om, indien dat noodig was, daden te stellen van grooten burgerzin. Wij denken aan leniging van sociale nooden in moei lijke tijden, aan ons werk ten bate van het zwakke kind, etc. Wanneer wij thans dan ook bereid zijn om onze collega's, ja alle werkers in het film- en bioscoop bedrijf, die gevaar loopen armlastig te worden, te helpen en te steunen, dan moge dat geschieden uit besef van saamhoorigheid, uit collegialiteit en uit diepe dankbaarheid voor het feit, dat onze eigen zaak, ons huis, ons bezit, behouden bleven. Ten einde het vanzelfsprekende, het noodzake lijke, van onze bijdrage te doen uitkomen en het verder verloop der hulpactie goed te doen func- tionneeren, heeft het Dagelijksch Bestuur daarom besloten tijdelijk over te gaan tot het heffen van een hoofdelijken omslag. Deze zal geheven worden naar verhouding van de zeven aanslagen in de contributie en wel in den vorm eener maandelijksche bijdrage. De getroffen regeling is als volgt: contrib. klasse ƒ250.maandel. bijdrage 12.50 „200.— „10.— 175.- 150.- 125.- 90.- 70.- 9.— 8.— 7.— 5.— 4.— Het ligt in de bedoeling, dat ieder het bedrag, waarvoor hij is aangeslagen, telkens op den eer sten der maand, te beginnen op 1 October a.s., overmaakt aan het Bondsbureau, hetzij per bank, per giro, of per postwissel. Het Dagelijksch Bestuur doet een dringend beroep op U, de gevraagde bijdrage prompt op den eersten der maand te betalen met vermelding: „hulpactie Nederlandsche Bioscoop-Bond". Op deze wijze wordt de nieuwe verplichting, welke wij onszelf opgelegd hebben, een lichte last. Mini maal komt zij neer op nog geen gulden en maxi maal op nog geen rijksdaalder per week. Het Dagelijksch Bestuur rekent hierbij op aller onvoorwaardelijke medewerking en dankt U daar voor bij voorbaat. Het Dagelijksch Bestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, C. S. ROEM, Voorzitter. JOH. MIEDEMA, Vice- Voorzitter. Ir. Mr, B. KOCH, Secretaris. W K. G. VAN ROYEN, Penningmeester. Dr. Jur. B. KÜNZIG, Gedelegeerde. EXPEDITIE EN DOORZENDING VAN FILMS Wij brengen nogmaals met nadruk het volgende onder de aandacht van de leden: a. Ingevolge artikel 23 der Bondsvoorwaarden is iedereen verplicht de films als expresse-goed franco per spoor te verzenden; voor het geval treinverbindingen gestoord zijn of niet normaal functionneeren, heeft men zich ervan te verge wissen, dat de verzending geschiedt per snelste vervoergelegenheid. b. Indien de doorzending van den filmverhuurder den exploitant op Donderdagmorgen niet heeft bereikt, is de exploitant ingevolge artikel 19 der Bondsvoorwaarden verplicht den verhuur der hiervan kennis te geven. c. De verhuurder heeft er rekening mede te hou den, dat doorzendingen beperkt moeten worden tot de kortst mogelijke afstanden, daar geble ken is, dat doorzending van films over groote afstanden te riskant is en in vele gevallen reeds tot nadeelige gevolgen, als het uitvallen van middagvoorstellingen etc, hebben geleid. Men moet begrijpen, dat onder de gegeven omstandigheden tijdige doorzendingen bijvoor beeld vanuit Limburg naar gemeenten in het Noordelijk deel van ons land meestal tot de onmogelijkheden behooren, met andere woor den: men heeft zich bij het geven van een door zending steeds ervan op de hoogte te stellen, of een tijdige aankomst verzekerd is. d. De verhuurders moeten voor rechtstreeksche zendingen de pakketten uiterlijk op Woensdag vóór twaalf uur bij de stations van afzending afleveren. e. De bijzondere omstandigheden, waarin bepaal de streken of gemeenten in ons land kunnen komen te verkeeren maken uiteraard het geven van uniforme richtlijnen onmogelijk. Er moet daarom steeds op kunnen worden vertrouwd, dat de betrokkenen rekening houden met de speciale moeilijkheden, welke zich bij hen voor doen, daarbij steeds voor oogen houdend, de dringende noodzakelijkheid van een tijdige aankomst en het algemeen belang dat er door gediend wordt.

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 11