ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Het Dagelijksch Bestuur heeft in zijn vergade ring van 3 September besloten aan den heer J. v. d. Werken te Amsterdam toestemming te verlee- nen, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement, tot het gaan exploiteeren van een filmverhuurkantoor (bedrijfstak als bedoeld in artikel 2.C.b. van voormeld reglement), uitslui tend voor het verhuren van films, als omschreven in artikel 1, lid 2, 2de der Bioscoopwet en die als zoodanig door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring zijn toegelaten, dat zijn dus films betreffende onderwerpen van wetenschap, nijver heid of handel, met uitzondering van de z.g. jour naals en actualiteitenfilms. Ingevolge de verleende toestemming aan den heer J. v. d. Werken te Amsterdam heeft genoem de heer zich aangemeld voor het lidmaatschap van den Bond. Eventueele bezwaren tegen toelating moeten uiterlijk binnen acht dagen na het verschij nen dezer publicatie schriftelijk bij het Dagelijksch Bestuur worden ingediend. In zijn vergadering van 10 September heeft het Dagelijksch Bestuur aan den heer C. M. Bruyn te Wormerveer toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement, tot het gaan exploiteeren van een permanente bioscoop in het voormalig Moviac Theater aan de Groote Markt te Haarlem, geweigerd. Het Dagelijksch Bestuur heeft in zijn laatstelijk gehouden vergaderingen besloten toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfs reglement, te verleenen aan: de N.V. Corso Cinema, gevestigd te Rotterdam, tot het gaan exploiteeren van het Prinses Theater te Rotterdam, de Corso Cinema te 's-Gravenhage en het Rex Theater te Amsterdam; den heer R. Uges Jr. te Rijswijk, tot het gaan exploiteeren van het Apollo Theater te 's-Gra venhage; de N.V. Tobis Filmdistributie, gevestigd Jan Luykenstraat 2 te Amsterdam, tot het gaan exploi teeren van den bedrijfstak, als bedoeld in artikel 2. Cc. van genoemd reglement, zijnde het verhu ren aan bioscopen van Nederlandsche journaal- filmls. Deze beslissing is gegrond op de overwe ging, dat de Tobis Filmdistributie N.V. met ingang van 3 Januari 1941 een Nederlandsen journaal zal gaan uitbrengen in samenwerking met de N.V. Filmfabriek Polygoon te Haarlem en de N.V. Filmfabriek Profilti te 's-Gravenhage, welke beide maatschappijen daarna de eigen distributie van een Nederlandsch journaal zullen staken; de heeren Gebrs. van Bergen te Heerlen tot het gaan exploiteeren vanaf 1 October 1940 van de bestaande permanente bioscoop genaamd Univer- sal Theater in het bioscoopgebouw, behoorende bij het Hotel ,,Du Nor-d" aan de Stationstraat te Heerlen. Aan de verleening van deze toestemming is de voorwaarde verbonden, dat de heeren Gebrs. Van Bergen de inrichting van deze bioscoop in overeenstemming brengen met de eischen, die heden ten dage aan een bioscoop dienen te worden gesteld. Voor het lidmaatschap van den Bond heeft zich aangemeld de N.V. Corso Cinema te Rotterdam. Eventueele bezwaren tegen toelating moeten binnen acht dagen na verschijning van dit orgaan bij het Dagelijksch Bestuur worden ingediend. TOELATING TOT HET LIDMAATSCHAP. Tot het lidmaatschap van den Bond is toege laten de heer P. Vink, Nassaustraat 17 te Venlo, ten behoeve van de exploitatie van de nieuw te stichten permanente bioscoop te Deurne, genaamd Bioscooptheater „Deurne WIJZIGING LEDENLIJST Bldz. 52. 's-Gravenhage, Royal Film; telefoon nummer is thans 119473. VERDUISTERINGSMAATREGELEN VOOR BIOSCOPEN. Naar aanleiding van stappen, eenige weken geleden door het Dagelijksch Bestuur bij den Inspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen ondernomen, zulks in ver band met verduisteringsmaatregelen voor biosco pen, heeft de Inspecteur dit College doen weten, dat een verlichting der halls van bioscopen niet kan worden toegestaan. Ter geleiding van het publiek kan het bioscoop personeel echter gebruik maken van goedgekeurde voetgangerslantaarns, welke naar mag worden verwacht zeer binnenkort in den handel zullen worden gebracht. Voorts wordt in overweging gegeven om drem pels, uit enkele treden bestaande opstappen, e.d. zoo mogelijk door flauw hellende plankiers voor het publiek ongevaarlijk te maken. Bovendien heeft de Inspecteur medegedeeld, dat 10

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 12