den linker bovenhoek. Alleen deze rosé kaarten met zwarten balk, die uitgereikt zijn na 1 Septem ber 1945, zijn geldig. Alle andere keuringskaarten hebben haar geldigheid verloren. Op duidelijke wijze dient op een voor ieder zichtbare plaats, b.v. aan de kassa bekend te worden gemaakt voor welke groep van personen de voorstelling toegan kelijk is. De leden-exploitanten behooren er dege lijk op toe te zien, dat geen personen onder den toegestanen leeftijd de voorstellingen bijwonen. Wij veronderstellen, dat iedereen voldoende weet, dat een z.g. A-film is toegelaten voor alle leef tijden, een B-film voor personen boven de veertien jaar en een C-film voor personen boven de acht tien jaar. In een voorstelling, waarin ook maar één B-film draait, mogen alleen personen boven veer tien jaar worden toegelaten. Precies zoo staat het met een voorstelling, waarin een C-film vertoond wordt; daarin mogen alleen personen boven acht tien jaar aanwezig zijn. Men denke er wel om, dat het volgens art. 42 van het Bioscoopbesluit strafbaar is om films te vertoonen in een andere samenstelling, dan waarin zij door de Centrale Commissie zijn toegelaten. Volgens de jurispru dentie wordt onder „andere samenstelling" mede verstaan het z.g. knippen in films. Het is den leden-exploitanten genoegzaam bekend, dat de lengte van een film eenvoudig te controleeren is door den tijdsduur van de vertooning te vergelij ken met de lengte, vermeld op de keuringskaart. Voorts moeten de uitgehangen reclameplaten of foto's door de Centrale Commissie zijn toegelaten. Dit materiaal is voorzien van een stempel van de Keuring. Indien dit kenmerk ontbreekt, gelden de afbeeldingen als niet toegelaten en kan last gegeven worden tot onmiddellijke verwijdering. Tenslotte gelieve men er zorg voor te dragen, dat in iedere voorstelling één vaste plaats wordt vrij gehouden voor personen, die met de controle op de uitvoering der Wet zijn belast. Wij spreken het vertrouwen uit, dat de leden door hun verplichtingen, voortvloeiende uit de Bioscoopwet, getrouwelijk na te komen, het hunne zullen bijdragen tot een spoedig herstel van meer normale toestanden. DOORZENDINGEN Herhaaldelijk worden klachten vernomen over het te laat aankomen van zendingen films, voor namelijk wanneer het doorzendingen betreft. Bij onderzoek blijkt steeds opnieuw, dat men onvol doende rekening houdt met de huidige transport- moeilijkheden. Het is nu eenmaal onder de huidige omstandigheden niet mogelijk een film, welke nog op Donderdagavond b.v. in Leeuwarden vertoond wordt, zoo snel per spoor te veroveren, dat die film nog den volgenden Vrijdag tijdig voor de eerste voorstelling in Maastricht arriveert. Bij het vaststellen van doorzendingen dient men zich vooraf bij de Spoorwegen te vergewissen 8 van de tijdige aankomst der zending. Kan geen zekerheid worden verkregen, dan moeten afzender en ontvanger tijdig gewaarschuwd worden, opdat zij zoo mogelijk samen een regeling treffen, b.v. door de film door een employé per trein of ander vervoermiddel te laten brengen. Bij groote afstan den of slechte verbindingen is ook dat niet altijd mogelijk, zoodat de doorzending moet vervallen. Exploitanten, die niet tijdig een doorzendbrief van hun filmverhuurder ontvangen, zijn ingevolge art, 19 der Bondsvoorwaarden verplicht den ver huurder voor diens rekening daarvan bijtijds tele grafisch kennis te geven. Deze bepaling is thans van actueele beteekenis, omdat het nog wel eens voorkomt, dat doorzendbrieven niet tijdig aan komen. Ten slotte wordt een beroep op alle leden ge daan om de grootst mogelijke nauwgezetheid bij het verzenden van films in acht te nemen, ter, einde vertragingen, welke bij de huidige trans- portmoeilijkheden maar al te vaak kunnen ont staan, te voorkomen. NIEUWE STATISTIEK VAN HET BIOSCOOPWEZEN Het mag als bekend worden verondersteld, dat het Centraal Bureau voor de Statistiek in samen werking met den Nederlandschen Bioscoop-Bond sedert 1937 om de twee jaar een statistisch over zicht uitgeeft van het bioscoopwezen in ons land. De laatste tot nu toe verschenen uitgave dateert van 1941. Sedertdien kon als gevolg van de be zetting geen nieuwe statistiek worden uitgegeven. Thans is het Centraal Bureau voor de Statistiek zoover, dat het" de verschijning- van een nieuwe statistiek kan voorbereiden, welke een overzicht geeft van den toestand van de bioscopie in ons land op 1 Januari 1946. Opdat dit voor ons bedrijf zoo verdienstelijk werk ten volle zal kunnen slagen, is de medewer king van alle leden noodig. Het Centraal Bureau voor de Statistiek zal binnenkort wederom aan alle leden enquête-formulieren toezenden. De leden worden verzocht deze formulieren volledig en duidelijk ingevuld binnen den opgegeven termijn aan dit Bureau te retourneeren. Het niet-inzenden der gevraagde opgaven vertraagt de verschijning van de" statistiek en vermindert daarmede haar actualiteit, weshalve vertrouwd wordt op den goeden wil van de bioscoop-exploitanten om voor een spoedige afdoening zorg te dragen en daar mede het algemeen bedrijfsbelang te dienen. EEN NIEUWE LEDENLIJST Dezer dagen zal de laatste hand worden gelegd aan de nieuwe naam- en adreslijst van den Bond. Deze lijst bevat tevens de samenstelling van Hoofdbestuur, Ledenraad, arbitragecolleges, com missies en afdeelingsbesturren. De toezending van deze lijst kan thans binnen kort worden tegemoetgezien.

Officieel Orgaan | 1946 | | pagina 10