IN MEMORIAM Op 9 December 1.1. is te Leiden in den leeftijd van 74 jaren overleden de heer Reinier Uges Sr., voormalig exploitant van het Luxor Theater te Leiden. Het Hoofdbestuur heeft aan de familie van den overledene zijn groot leedwezen met dit verlies betuigd. Met het heengaan van den heer Uges is het bedrijf wederom een van zijn pioniers ontvallen, die, hoewel hij geen bestuursfuncties ambieerde, bij velen achting en respect genoot. De begrafenis vond op 9 December plaats. Namens het Hoofdbestuur waren daarbij tegen woordig de heeren W. K. G. van Royen en F. L. D. Strengholt. Laatstgenoemde heeft aan de groeve eenige woorden gewijd aan de nagedach tenis van den overledene. Onder de vele bloem stukken, waarmede de baar was bedekt, bevond zich een krans van het Hoofdbestuur. De heer Uges Jr. dankte namens de familie voor de belangstelling. Op 4 Januari 1946 is in den leeftijd van 63 jaar overleden, de heer Pieter van Twisk, exploitant van de bioscopen Tivoli en Witte te Den Helder. Dit onverwacht verscheiden van dezen, zoo vitalen man, heeft allen, die hem gekend hebben diep getroffen. De heer Van Twisk genoot te Den Helder een groote populariteit; hij was o.a. lid van den Hel- derschen gemeenteraad. Ook in het bedrijf was hij zeer gezien. In den Bond bekleedde hij ver schillende functies; hij was Voorzitter van de Afdeeling Het Centrum, lid van den Afdeelings- raad en tevens de langst in functie zijnde Film beurs-Commissaris van den Bond, Zijn activiteit in deze functies en zijn oordeel in vergaderingen werden, ook al in verband met zijn groote erva ring op het terrein van het filmwezen, op hoogen prijs gesteld. De heer Van Twisk heeft zeer veel gedaan voor liefdadige instellingen, voor het Roode Kruis, de Marine, enz. In Mei 1939 werd hem door H.K.H. Prinses Juliana persoonlijk het zilveren kruis van verdienste van het Roode Kruis uitge reikt. De begrafenis vond plaats op Maandag 7 Januari te Huisduinen. Zeer velen brachten dezen edelen menschenvriend, die practisch zijn geheele vermogen besteed heeft voor charitatieve en sociale doeleinden, een laatsten groet. Opmerkelijk was de belangstelling langs den weg, evenals die op het kerkhof. De baar was bedekt met een overweldigend aantal bloemstukken, waaronder kransen van het Hoofdbestuur van den Neder- landschen Bioscoop-Bond, de Afdeelingen Het Centrum en Het Westen, het Roode Kruis, het Gemeentebestuur en de schoolkinderen. Aan de groeve werd het woord gevoerd o.a. door Burgemeester Ritmeester, door Wethouder Van de Loo, door den luitenant ter Zee 1 e klasse, E. Dankmeyer, namens den Marine Comman dant, door den heer A. Kramer namens den Vrij zinnig Democratischen Bond, door den heer F. Winter namens het Roode Kruis, door den heer Jan van Dok namens de Heldersche Menschen- redders Vereeniging „Moed, Volharding en Zelf opoffering", alsmede door den heer W. K. G. van Royen namens het Hoofdbestuur van den Bond; de heeren J. van Bentum, E. Prager, Ch. Hart en C. H. de Lange, namens de Afdeeling Het Cen trum en den heer Jos. van Bommel namens de Afdeeling Het Westen. Op 8 December is te Groningen, waar hij werd verpleegd, overleden de heer Michaël Kesten, eenig directeur van de NV. Succes Toonfilm. De begrafenis heeft in alle stilte op 10 December te Amsterdam plaatsgevonden. De overledene was gedurende 10 jaar in het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf werkzaam. Eerst -in December vernamen wij, dat op 20 October is overleden de heer A. J. Thissen, te Schinveld, exploitant van de Astoria Bioscoop te Brunssum. De overledene was jarenlang lid van den Nederlandsche.n Bioscoop-Bond. Het Hoofdbestuur heeft aan de familie van de overledenen zijn innige deelneming betuigd. AANMELDING DONATEURSCHAP Voor het donateurschap van den Bond hebben zich aangemeld: NV. Gebrs. v/d Berghs Koninklijke Fabrieken te Oss (Tapijtf abrieken); NV. Bicker v. d. Roer te Amsterdam (bio scoopinstallaties en aanverwante artikelen); NV. Centraal Filmbeheer te Amsterdam (beheer, onderhoud en verzending van films); NV. Bloemenhandel Corona te Amsterdam; NV. Drukkerij v/h De Brakke Grond te Am sterdam; NV. Filma te Amsterdam; Drukkerij H. Gianotten te Tilburg; H. Hofman te Amsterdam (jmpressario); Lichttechnisch-Electrotechnisch-Industrie- en Han delsbureau G. Hooft te Amsterdam (verlich tingsornamenten en lichtreclames voor theaters) B. H. Ibelings te Den Haag (theater- en con certbureau); Firma Lazard Willing te Amsterdam (assuran tiën); NV. Handelmaatschappij Loetafoon te Eindhoven (bioscooptechnische installaties) Phidesa-Publiciteitsbureau voor de Filmbranche (Ph. de Schaap), Amsterdam. NV. Silko Licht II i.o. te 's-Gravenhage (neon installaties); Drukkerij Pier Westerbaan (Nieuw Weekblad voor de Cinematografie) te 's-Gravenhage; 15

Officieel Orgaan | 1946 | | pagina 17