X ARBITRAAL VONNIS COMMrSSIE VAN GESCHILLEN INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 16 De Commissie van Geschillen (Eerste Kamer) van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, ingevolge de Statuten en het Arbitrage-Bondsreglement van dien Bond benoemd en aangewezen als arbitrage-college voor de beslechting van geschillen tusschen leden van den Nederlandschen Bioscoop- Bond, heeft het navolgend Arbritraal Vonnis gewezen inzake: N.V. Maatschappij voor Cinegrafie, gevestigd te Amster dam en kantoor houdende aan de Prinsengracht 452 aldaar, exploiteerende het Filmtheater „De Uitkijk", eischeres en N.V. Filmex, gevestigd en kantoor houdende te Amsterdam aan de Tesselschadestraat 13, aldaar gedaagde. De Commissie van Geschillen (Eerste Kamer) van den Nederlandschen Bioscocp-Bond: In aanmerking nemende: dat eischeres bij request dd. 2 October 1945 een geschil contra gedaagde heeft aanhangig gemaakt, van welk request een afschrift aan dit vonnis is gehecht en dat hier wordt be schouwd als te zijn ingelascht; dat de Voorzitter op verzoek van eischeres heeft bepaald, dat het geschil zal werden behandeld als spoedgeschil en vervolgens de Commissie op 30 October 1945 partijen heeft opgeroepen tot haar zitting, gehouden op Woensdag 31 October 1945 cp het Bureau van den Nederlandschen Bio scoop-Bond, Heerengracht 592 te Amsterdam, alwaar ver schenen zijn de heer W. Hulshoff Po], directeur van eischeres en Mevr. J. P. C. Nöggerath-Lucas, leidster van de bioscoop van eischeres, alsmede de heeren Jt de Wind en R. Meyer. directeuren van gedaagde; dat de heeren De Wind en Meyer namens gedaagde in hoofdzaak hebben verklaard, dat gedaagdes vertegenwoor- diner, de heer K. Broek, onderhandelingen heeft gevoerd met eischeres over het aangaan van een overeenkomst voor de z.g. verhuur en huur van vier films, waarbij de heer Broek voornoemd als einddatum van de overeenkomst be noemd heeft 31 December 1945 en eischeres daarentegen het contract wilde laten loopen tot eind Maart 1946; dat eischeres daarna verklaard heeft zich te kunnen ver eenigen met den einddatum van eind Februari 1946, maar dat gedaagde niet verder is willen gaan dan eind Januari 1946; dat tusschen partijen geen overeenstemming is bereikt over den einddatum van de aan te gane overeenkomst en dat derhalve het contract niet tot stand is gekomen; dat de heer Hulshoff Pol en Mevr. Nöggerath Lucas namens eischeres in hoofdzaak hebben verklaard, dat ge daagde een onredelijk korten looptijd van het contract heeft gevorderd en dat gedaagde eischeres te lang in het onge wisse heeft gelaten over haar beslissing op de aanbieding van eischeres om den einddatum van de overeenkomst te stellen op eind Februari 1946; Overwegende: dat beide partijen lid zijn van den Nederlandschen Bio scoop-Bond en dat ingevolge artikel 32 der Statuten en artikel 1 van het Arbitrage Bondsreglement van den Neder landschen Bioscoop-Bond alle geschillen tusschen leden on derling met uitsluiting van den burgerlijken rechter zijn onderworpen aan de Bcndsarbitrage, zooals die is ge regeld in dat Arbitrage-Reglement; dat dus de Commissie van Geschillen bevoegd is van het onderhavig geschil kennis te nemen en daarin uitspraak te doen als arbitrage-college, welks beslissingen vatbaar zijn voor hooger beroep bij den Raad van Beroep van den Nederlandschen Bioscoop-Bond; dat tusschen partijen langdurige onderhandelingen zijn gevoerd over het afsluiten van een contract voor den ver huur en huur van vier films, waarbij vooral de einddatum van deze overeenkomst een nunt van groot belang is geweest, zonder dat partijen het daarover konden eens worden; dat ook eischeres toegeeft, dat bij de onderhandelingen, die tusschen gedaagdes vertegenwoordiger, den heer K. Broek, en de vertegenwoordigster van eischer, Mevr. J. P.- C. Nöggerath Lucas, op 21 September 1945 zijn gevoerd, de heer Broek voornoemd heeft medegedeeld, dat gedaagde den einddatum van het contract niet later wilde stellen dan eind Januari 1946 en dat Mevr. Nöggerath voornoemd daarop heeft verklaard, dat zij daarmede niet accoord kon gaan en dat zij geen vroegeren einddatum dan eind Februari 1946 kon accepteeren; dat weliswaar de heer Broek zich bereid heeft verklaard nogmaals aan gedaagde te verzoeken met het voorstel van eischeres accoord te gaan, maar dat vaststaat, dat dit voor stel niet door gedaagde is aangenomen; dat het weliswaar geruimen tijd geduurd heeft, eer eische res het bericht ontving, dat gedaagde haar voorstel verwor pen had, maar dat anderzijds ook eischeres in plaats van af te wachten, totdat haar dat bericht bereikte, bij gedaagde had kunnen informeeren naar gedaagdes decisie; dat de opvatting van eischeres. als zou gedaagde onre delijke eischen hebben gesteld, ongegrond moet werden ge acht, daar, gezien de bijzondere omstandigheden van dezen tijd, gedaagde het standpunt mocht innemen, dat er voor haar dwingende zakelijke redenen aanwezig waren om die eischen te stellen; dat vaststaat, dat tusschen partijen geen wilsovereenstem ming is bereikt over het aangaan van het onderhavige con tract; dat uit het vorenstaande volgt, dat de vordering van eischeres ongegrond is en dat haar derhalve deze vordering meet worden ontzegd; Rechtdoende als goede mannen naar billijkheid: Ontzegt aan eischeres haar vordering en veroordeelt eischeres in de kosten dezer arbitrage, door de Commissie bepaald op ƒ25. Aldus gewezen te Amsterdam, op 5 November 1945. Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze p'ublicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet ge schieden, raadplege men artikel 6 van het desbetreffend Reglement. Datum Titels waaronder de films Naam van den in Nederland worden uit houder der ex ïnscnrnving verzocht is gebracht ploitatie-rechten 16 Oct. 1945 Stille helden Habé 9 v 28 Nov. Soldaten zonder uniform Meteor Charlie Chaplin festival Hitler dood of levend? 28 Geld alleen brengt geen geluk 30 M t. Lajla Fan Film 3 Jan. 1946 Hoe bestaat het? Filmtrust 3 Laat-ie fiin zijn! 3 't Jan Onqeluk 7 De Kleine Courant (Gefilmd Weekblad) Centrafilm 7 Marie Louise Universal Film Aqency 7 II Een man kwam uit Parijs 9 De laatste kans Columbia

Officieel Orgaan | 1946 | | pagina 18