Talrijke vergaderingen van den Ledenraad zul len van onze nieuwe zienswijze van de taak van Uw college het gevolg zijn, te meer, daar wij over tuigd zijn, dat de verzorging der cinematographie van Nederland het beste is toevertrouwd aan een harmonieuze samenwerking van Ledenraad en Hoofdbestuur. Deze eerste Ledenraadsvergadering kunnen wij beschouwen als de bekroning van het streven tot de reconstructie van onzen Nederlandschen Bio scoop-Bond. De wederopbouw heeft hiermede zijn eerste mijlpaal bereikt; ik sluit mijn inleiding met den wensch, dat het jaar 1946 voor LI en de Uwen een gelukkig jaar moge zijn en moge de inspan ning en moeite, die wij ons in dit jaar zullen getroosten, strekken tot heil der cinematografische belangen van ons vaderland, van onzen Bond en van onze leden individueel." Na de behandeling van de hooger beroepen in gevolge art. 15 der Statuten (de beslissingen hier omtrent worden nader gepubliceerd) stelde de Voorzitter aan dé orde de behandeling van het door het Hoofdbestuur ingediende concept-regle ment terzake eener aanvulling van de Algemeene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films. Na eenige discussie, waarbij het het oog op de technische moeilijkheden bij den filmimport be zwaren werden gemaakt tegen het onmiddellijk in werking treden van de bepalingen op de verplichte bedrijfsvoarstellingen, werd het Reglement na het aanbrengen van eenige redactioneele wijzigingen van ondergeschikte beteekenis, goedgekeurd. Tevens werd besloten het Reglement onmiddellijk in werking te doen treden, behoudens dat van de bepalingen van hoofdstuk II voorloopig voor den tijd van drie maanden dispensatie werd verleend. Bij de behandeling van het ontwerp-Reglement op de Recette-Controle werd aangedrongen op vereenvoudiging van de daarin neergelegde voor schriften. Het ontwerp werd goedgekeurd met machtiging voor het Hoofdbestuur om technische vereenvou digingen daarin aar) te brengen. Het ontwerp-Reglement terzake van de Film- vertooning en het ontwerp-Bedrijfsbesluit inzake Technische Apparaten met de daarbij behoorende verklaring „Erkende Handelaar" werden zondei wijzigingen goedgekeurd. De groote agenda, waarop tal van belangrijke voorstellen en hooger beroep-zaken voorkwamen, werd geheel afgehandeld. Dat niettemin alle pun ten grondig werden behandeld, moge blijken uit het feit, dat de vergadering van den Ledenraad, die des middags om 2 uur aanving, eerst tegen het middernachtelijk uur gesloten 'werd. ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Het Hoofdbestuur van den Bond heeft besloten toestemming te verleenen, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement, aan: den heer H. Elverding, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop in het Pa tronaatsgebouw, Krayenhofflaan, te Nijmegen, zulks onder bijzondere voorwaarden; den heer W. A. van Dun te Tilburg, tot het overnemen en exploiteeren van een permanente bioscoop in de groote zaal van den Stadsschouw burg te Tilburg, alsmede tot het exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop in de kleine zaal van den Stadsschouwburg aldaar, zulks onder bijzondere voorwaarden; den heer D. Bruyn Jr. te Vlieland, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop in het Bad Hotel te Vlieland, zulks onder bepaal de voorwaarden; den heer J. F. A. v. d. Kamp te Gennep, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop in zijn aldaar gevestigde zaal; zulks on der bepaalde voorwaarden; den heer C. W. H. A. Welte te Zuid-Laren, tot het gaan exploiteeren van de Witte Bioscoop aldaar, zulks onder bepaalde voorwaarden; de NV. Gofilex te Leiden, tot het gaan exploi teeren van een nieuwe permanente bioscoop in een zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw te Ze venbergen, onder den naam van „Bioscoop de Schakel". Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk ge houden vergaderingen besloten de toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfs reglement, te weigeren aan: den heer J. S. v. d. Meer te Utrecht, tot het gaan exploiteeren van een reisbioscoop ten be hoeve van de Filmcentrale van het R.K. Werk liedenverbond te Utrecht; den heer G. Vos te Steenwijk, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop in het pand Oosterstraat 57 aldaar; de heeren S. Stevens en H. Tijbij te Harenkar spel, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop aldaar; de firma Bouts en Putzeys te Lutterade, tot het gaan exploiteeren van het Luxor Theater te Sit- tard, het Hollandia Theater te Valkenburg en het Royal Theater te Lutterade; den heer T. Oortman te Smilde, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop aldaar.

Officieel Orgaan | 1946 | | pagina 8