MEDEDEELING HOOFDBESTUUR Ter voorkoming van misverstand acht het Hoofdbestuur het gewenscht mede te deelen, dat het geen verantwoordelijkheid draagt voor den inhoud van het „Nieuw Weekblad voor de Ciné- matographie" en dat de werkzaamheid van dit blad valt buiten het kader van de organisatie. INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 28 van Hotel Schiller, Rembrandtsplein te Amsterdam; dat aldaar verschenen is de heer W. F. Dubbeldeman, directeur van eischeres; dat gedaagde niet is verschenen en dat van den heer G. Hulscher namens gedaagde telefonisch bericht is ingeko men, dat hij wegens ongesteldheid verhinderd is aan den op roep der Commissie gevolg te geven, weshalve hij verzocht heeft de behandeling van het geschil uit te stellen; dat de Commissie besloten heeft, gezien den spoedeischen- den aard van het geschil, aan dit verzoek niet te voldoen; dat de heer Dubbeldeman namens eischeres zich gerefereerd heeft aan het request, waarbij het geschil is aanhangig ge maakt, daarbij aan de Commissie overleggende: Ie. een schriftelijke verklaring van den heer J. W. J. Heynen te Rotterdam, luidende als volgt: ..Ondergeteekende J. W. J. Heynen (Rotterdamsche Broodbakkerij), Gouvernestraat 84, Rotterdam, verklaart hiermede eind Augustus een contract te hebben afgeslo ten met de fa. van Dam S Co. voor vertooning van projectie-reclame in Arena te Rotterdam voor 12 maan- den. Copie van dit contract heb ik niet ontvangen." 2e. een schriftelijke verklaring van den heer A. Haas te Rotterdam, luidende als volgt: „Ondergeteekende A. Haas verklaart hiermede op 28 Juli 1945 een contract voor projectiereclame in Arena te hebben afgesloten met de fa. Visser en Co. te Schiedam, voor de fa. van Dam Co." Overwegende: dat eischeres lid is van den Nederlandschen Bioscoop-Bond en gedaagde lid is van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten, en dat ingevolge artikel 1 van de Arbitrage-Overeenkomst, aangegaan tusschen den Bond en de Vereeniging, alle geschillen tusschen een of meer leden van den Bond eenerzijds en een of meer leden van de Ver eeniging anderzijds met uitsluiting van den burgerlijken rech ter onderworpen zijn aan arbitrage, zooals die in die Over eenkomst is geregeld; dat dus de Gemengde Commissie van Geschillen bevoegd is van het onderhavig geschil kennis te nemen en daarin uit spraak te doen als arbitrage-college, welks beslissingen vat baar zijn voor hooger beroep bij den Gemengden „Raad van Beroep", als bedoeld in artikel 4 van voormelde Arbitrage- Cvereenkomst; dat gedaagde geenerlei verweer ter kennis van de Com missie heeft gebracht en dat de ingestelde vordering aan de Commissie niet onrechtmatig of ongegrond voorkomt; dat de vordering door de aan de Commissie overgelegde bescheiden wordt gestaafd: dat mitsdien de vordering behoort te worden toegewezen; Rechtdoende als goede mannen naar billijkheid: Verklaart de tusschen partijen op of omstreeks 31 Maart 1942 aangegane overeenkomst inzake de vertooninq van reclame-projectieplaatjes en reclamefilms in het Arena Theater te Rotterdam ook voor wat de zoogenaamde afplaatsings- clausule betreft, met onmiddellijken ingang ontbonden en buiten effect gesteld, met dien verstande, dat vanaf heden voor eischeres geenerlei verplichting meer bestaat tot het doen vertoonen van eenige reclame-projectie afkomstig van gedaagde; Veroordeelt gedaagde tot betaling aan eischeres van een nader bij staat op te maken schadevergoeding; Veroordeelt gedaagde in de geschilkosten, door de Com missie bepaald op 25. Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze p'ublicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet ge schieden, raadplege men artikel 6 van het desbetreffend Reglement. Datum waarop inschrijving verzocht is Titels waaronder de films in Nederland werden uit gebracht Naam van den houder der ex ploitatie-rechten 21 Feb. 1946 9Mrt 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 21 21 21 21 29 29 29 29 29 2 Apr. 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 5 Een van onze vliegtuigen wordt vermist Londen middernacht Ster zonder naam Vendetta Marseille Espoir Arabische nachten De kangoeroe-bokser Aloha Le café du Port Het geslacht Roquevillard Verkochte vrouwen De onbekende ruiter De man van Marokko Regenboog Russische Potpourri Stalingrad De nachtboot naar Dublin Een brug over de Atlantic Weekend President Haudecoeur Een dag oorlog Iran Achter de Oeral Zoya Nr. 2!7 Avonturen in Bokhara Russen dansen Wolga, zang en dans Opera-Idylle Kameraad P. Ivan de verschikkelijke Het verliefde spook De demon van Berlijn De zigeunerprinses Wilde beesten in de jungle Vrouwen zijn geen engelen Spionnage B.V De eenine weg De zevende sluier De kampioen op sokken Bruidegoms op zicht Zooals de vogels zingen Love Story Hendrik de vijfde De vrijbuitster Spot niet met spoken De drie zusters Jeannie Het tweede oezicht Hun vriend Mr. Knight Het volk der zee Mr. EmmannueJ Wat leven wij gelukkig Welkom vreemdeling De madonna der zeven manen Tweeduizend vrouwen Van je familie moet je 't hebben Kelly- de tweede Columbia Centrafilm Filmtrust Filmex Meteor Filmex Gofilex Eagle Lion Filmtrust

Officieel Orgaan | 1946 | | pagina 29