INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 12 vergoeding van een gulden aan eischeres behoort te worden toegewezen; dat overeenkomstig eischeresses verzoek aan het Hoofd bestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond geadviseerd behoort te worden de import der door gedaagde van Con tinental Films gekochte films te verbieden, aangezien het in strijd moet worden geacht met de waardigheid en de algemeene belangen van het Nederlandsche film- en bio scoopbedrijf, dat gedaagde zou voortgaan met het exploi- teeren van films, welke zij verworven heeft op een wijze, welke inbreuk maakt op de door haar met haar collega's aangegane overeenkomst; dat eischeresses vordering tot het nemen van disciplinaire maatregelen tegen gedaagde niet voor toewijzing vatbaar is, aangezien de Commissie slechts bevoegd is dergelijke maatregelen te nemen als straf op het niet-nakomen van een door de Commissie gewezen uitspraak; Rechtdoende als goede mannen naar billijkheid: stelt vast dat gedaagde het op 19 November 1945 tusschen de zoogenaamde zelfstandige filmverhuurders aangegane contract inzake de voorwaarden voor het verkrijgen van exploitatierechten op buitenlandsche Europeesche films heeft overtreden en conform het bepaalde sub II van die over eenkomst ten bate van de Stichting „Bio-Vacantieoord" te Amsterdam een boete van heeft verbeurd; veroordeelt gedaagde om aan eischeres tegen behoorlijk bewijs van kwijting bij wijze van schadevergoeding te be talen een bedrag van een gulden; verstaat dat aan gedaagde verboden behoort te worden de films, waarop haar overeenkomst met de Administration des Domaines, Sequestre de la Continental Films te Parijs betrekking heeft, in Nederland te importeeren en dat aan het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond te Amsterdam geadviseerd behoort te worden zulk een verbod uit te vaardigen; verklaart eischeresses vordering tot het nemen van disci plinaire maatregelen tegen gedaagde niet-ontvankelijk; veroordeelt gedaagde in de kosten van het geschil, door de Commissie bepaald op f 100.alsmede tot betaling van eischeresses kosten voer rechtskundigen bijstand, door de Commissie begroot op f 50.—. Inzake: N.V. Actueel Film, gevestigd te Haarlem en kantoorhou- dende aldaar aan de Duvenvoordestraat 94, eischeres en de heeren M. en M. H. van Bergen, firmanten van de firma' Gebrs. van Bergen, exploitanten van de bioscopen Royal Theater en Scala Theater te Heerlen en het Royal Theater te Roermond, gevestigd te Heerlen en kantoorhoudende aldaar aan de Akerstraat 65a, gedaagden. De Commissie van Geschillen, etc; in aanmerking nemende: dat eischeres bij request dd. 27 Mei 1946 een geschil contra gedaagden heeft aanjhangjig gemaakt, van welk request een afschrift aan dit vonnis is gehecht en dat hier wordt beschouwd als te zijn ingelascht; dat de Commissie partijen heeft opgeroepen tot haar zitting, gehouden op Woensdag, 19 Juni 1946 op het Bonds bureau, Jan Luykenstraat 2 te Amsterdam, waar verschenen is de heer A. Benno, directeur van eischeres; dat van gedaagden geenerlei bericht van verhindering is ingekomen, doch slechts een brief dd. 15 Juni 1946, waar van een afschrift aan dit vonnis is gehecht en welke hier wordt beschouwd als te zijn ingelascht; dat de heer Benno namens eischeres in hoofdzaak heeft verklaard, dat hij gedaagden herhaaldelijk tot het afnemen der gecontracteerde films heeft aangemaand, maar dat zij daarmede in gebreke zijn gebleven; dat hij zich voor wat de te betalen filmhuur betreft, wenscht te baseeren op het geen dienaangaande in het Filmdistributiebesluit dd. 11 Sept. 1945 is bepaald; overwegende: dat beide partijen lid zijn van den Nederlandschen Bio scoop-Bond en dat ingevolge artikel 32 der Statuten en artikel 1 van het Arbitrage-Bondsreglement van den Ne derlandschen Bioscoop-Bond alle geschillen tusschen leden onderling met uitsluiting van den burgerlijken rechter zijn onderworpen aan de Bondsarbitrage, zooals die is ge regeld in dat Arbitrage-Reglement; dat dus de Commissie van Geschillen bevoegd is van het onderhavig geschil kennis te nemen en daarin uitspraak te doen als arbitrage-college, welks beslissingen vatbaar zijn voor hooger beroep bij den Raad van Beroep van den Nederlandschen Bioscoop-Bond; dat op of omstreeks 23 October 1939 tusschen partijen een overeenkomst is aangegaan, expireerende 15 Juni 1940 voor de zoogenaamde verhuur en huur van een drietal met name genoemde films te vertoonen in gedaagdes bioscopen te Heerlen en Roermond, waarbij een vast bedrag als auteursprijs is bedongen; dat op deze overeenkomst van toepassing is het bepaalde in artikel 3 van het Filmdistributiebesluit van den Neder landschen Bioscoop-Bond dd. 11 September 1945, zoodat de overeenkomst moet worden uitgevoerd, als hadden de bezettingsmaatregelen, welke de uitvoering ervan verhinderd hebben, niet gegolden; dat eischeresses vordering derhalve gegrond moet worden verklaard en gedaagden verplicht zijn de nog niet afge nomen films van de onderhavige overeenkomst alsnog af te nemen met dien verstande, dat, ingeval tusschen partijen geen overeenstemming mocht worden bereikt nopens de aanpassingvan den auteursprijs en het aantal films aan de gewijzigde omstandigheden, elk der partijen overeen komstig het bepaalde in artikel 6 van het Filmdistributie besluit dienaangaande een beslissing van de Commissie van. Geschillen kan vragen; Rechtdoende als goede mannen naar billijkheid: verklaart dat gedaagden verplicht zijn de nog niet afge nomen films van de op of omstreeks 23 October Ï939 tus schen partijen aangegane overeenkomst alsnog af te nemenr verstaat dat partijen alsnog binnen veertien dagen met elkaar tot overeenstemming moeten trachten te komen over de aanpassing van den auteursprijs en het aantal der onder havige films aan de gewijzigde omstandigheden; bepaalt dat deze uitspraak als een voorloopige voorzie ning moet worden beschouwd en dat, indien l binnen den termijn van veertien dagen die overeenstemming niet tusschen partijen mocht zijn bereikt, alsnog eindvonnis in deze zaak- zal worden gewezen; veroordeelt gedaagden in de arbitragekosten, tot dusver bedragende ƒ25. Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet ge schieden, raadplege men artikel 6 van het desbetreffend Reglement. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in Nederland worden uit houder der ex inschrijving gebracht ploitatie-rechten verzocht is 14 Juni 1946 Een klant voor den beul 1) Eagle Lion 8 Juli Ik heb de hel bezocht 10 De revuester Meteor 19 De stem van het bloed Eagle Lion 19 De nieuwe baas Select Film 19 't Is voor mekaar 19 Hoe krijg ik 'n baantje 20 Ons werd een zoon geboren Filmtrust 2 Aug. Speurder van Parijs )t 2 Swing it 2 Roeping 2 Michaël Strogoff i. 1) Hiermede vervalt de titel „Gezocht wegens moord".

Officieel Orgaan | 1946 | | pagina 13