zoover het hem betreft, met de 'uitvoering van het huidige decreet, dat zal worden gepubliceerd in de Staatscourant. Gedaan te Parijs 17 Augustus 1946. Georges Bidault. Voor den President van de voorloopiqe regee ring van de Republiek, De Minister van Buiten- landsche Zaken: De Staatssecretaris bij het Presidium van de „Conseil", André Collin. De Minister van Binnenlandsche Zaken Edou- ard Depreux. De Minister van Financiën Schuman. De Minister van Economische Zaken Francois de Menthon. De Minister van Overzeesche Gebiedsdeelen Marius Moutet. FILMFESTIVAL TE CANNES. Van 20 September tot 5 October zal er in Cannes een groot filmfestival plaats vinden, waaraan wordt deelgenomen door Argentinië, België, Canada, Denemarken, Egypte, Engeland, Frankrijk, Italië, Mexico, Nederland, Noorwegen, Polen, Portugal, Roemenië, Rusland, Tsjecho-Slo- wakije, Vereenigde Staten van Noord-Amerika, Zweden en Zwitserland. De Fransche Régeering heeft groote belangstel ling voor deze eerste groote filmmanifestatie na den oorlog en heeft officieel de belangrijke figuren uit de verschillende landen, die direct of indirect met het filmbedrijf in verbinding staan, uitgenoo- digd. De meeste landen hebben aan het Secretariaat- Generaal van het Festival een lijst gezonden van de films, die zij zelfstandig hebben uitgezocht, met dien verstande dat 50 van deze films de wereld première in Cannes zullen beleven en dat de overigen voor de eerste maal in het openbaar ver toond zijn in het jaar voorafgaande aan de opening van het Festival. De titels van deze films, althans de Franscfe vertalingen daarvan voor zoover de officieele titels ons niet bekend zijn, luiden als volgt: De prijzen, welke door de jury, samengesteld uit vertegenwoordigers van elk der deelnemende landen, zullen worden uitgereikt, bestaan uit schil derijen van de volgende schilders: Aujame Berthomme St. André Brayer Gaillard Cavaillès Clement Serveu Durey Gisèle Ferrandier Friez Meuze Humblot Klein Lestrille Limouze Lurcat S. Magnard Marquet Francis Montanier Planson Quizet Sabouraud Savin Savreux Schurr Terechkovitch de Waroquier Worms Zendel, Om een indruk te geven van den grootschen opzet van het Filmfestival volgt hieronder nog een samenvatting van het programma der aan het Festival verbonden feestelijkheden: 19 September: Aankomst van den specialen trein der genoodigden; officieele ontvangst; „Ba- taille de fleurs" op La Croisette; „rallye d'hydros"; receptie in het Grand Hotel; vuurwerk. 19, 20 en 21 September: Zeilwedstrijden; souper bij de sluiting der zeilwedstrijden; officieele ont vangst door de Société des Régates van Cannes, de Rotary Club, het Comité Frankrijk-Engeland. 23 September: Déjeuner te Nice; souper in Tuan-les Pins. 29 September: Luchtvaartmeeting; Soiree des Elégances" in Hotel Palm-Beach; 310 October: Soirees privées"; 710 October: Sluiting feesten van het Festi val, Uitreiking der prijzen, 11 Argentinië La Dame Duende, Villarica del Santo. België: Des hommes comme les autres. Denemarken: Dies Irae, Les prairies rouges (De Roode Aarde), L'Epreuve. Korte films: Les Efants des Pays-Bas, Brigades en Suède, La Vipere. Engeland: Seventh Veil, The Captive Heart, Ceasar en Cleopatra (in kleuren), Magie Bow (in kleuren), A matter of Life and Death (in kleuren), Brief encounter. Documen taires: World of Plenty, Cyprus is an island, Steel, Life Cycle in the Union, Your children's eyes, Instruments of the orchestra, Open drop ether, Handling ships, The way we live, Man - one family. Mexico: Maria Candelaria, Les Trois Mousquetaires, La Barraca, Flor de Durazno, Mehe de corner esa tune, Cam- peon sin corono. Nederland: De Maasbruggen, van Paul Schuitema; De Markthallen van Parijs, van Paul Schuitema; De Dijken groeien, van Jo de Haas; Samen op weg, van Otto van .Neyenhoff; Een journaal van Polygoori/Profilti. Polen: Les chansons interdites. Portugal: Camoens, Trois jours sans Dieu. Rusland: Hoofdfilms: Le tournant décisif, La fleur de pierre (in kleuren), Salut Moscou, Croc Blanc, Glinka, Zoia, Matricule 217. Documentaires: Berlin, La Cité des Abeilles, La parade des Sports. Tsjecho-Slowakije: Letudiant effronté, Les Hommes sans ailes. Vereenigde Staten van Noord Amerika: De deelneming van de Vereenigde Staten is nog niet definitief vastgesteld, maar thans reeds kan het volgende worden, aangekondigd: Gaslight, Anna and the King of Siam, Rhapsody in Blue, Lostweek-end, Gilda, Make mine Music, Notorious. Korte film: Hitler's Life. Zweden: Sang et feu, Hantise. Canada, Noorwegen en Zwitserland zullen uitsluitend met korte films vertegenwoordigd zijn. Frankrijk zelf heeft met groote zorg zijn inzending voor het Festival vastgesteld. Als groote speelfilms zullen daarbij worden vertoond: Symphonie Pastorale, van Jean Delannoy met Michèle Morgan en Pierre Blanchar; La Belle et la Béte, van Jean Cocteau met Jean Marais en Josette Day; La Bataille du Rail, van René Clément; Patrie van Louis Daquin met Pierre Blanchar en Maria Mauban; Le Père Tranquille, van René Clément en Noël-Noël; Un Revenant, van Christian Jaque met Louis Jouvet, Gaby Morlay, Fran cois Périer en Tchérina. Frankrijk zal eveneens de volgende korte films vertoonen: Aubervilliers, van Lotar; Aubusson, van Lurcat; Epaves, van Cousteau; Jeux d'enfants, van Painlevé; Les protubérances solaires (wetensch. doe); La bonne tenue pour écrire (paed. document.); Réseau X La flüte magique, van Grimaud (teekenfilm); La Partie de Campagne, van Renoir en 1'Homme, van Margaritis.

Officieel Orgaan | 1946 | | pagina 12