HET TERUGWIKKELEN VAN FILMS MET MOTOR Het is de Technische Commissie van den Ne- derlandschen Bioscoop-Bond gebleken, dat in vele cabines voor het terugwikkelen van films gebruik wordt gemaakt van een motor. Daartegen be staan ernstige bezwaren, welke hierop neerkomen: Ie, bij het terugwikkelen van een film met behulp van een motor, beweegt de film zich met een zoo groote snelheid, dat een controle op filmbeschadiging niet mogelijk is; 2e. de motor oefent een dergelijke kracht op de filmstrook uit, dat de windingen van het op gerolde gedeelte over elkaar schuiven, het geen ernstige filmbeschadiging veroorzaakt. Het is ongetwijfeld mede aan het gebruik van bedoelde motoren bij het terugwikkelen te wijten, dat het herhaaldelijk voorkomt, dat nieuwe film- copieën reeds na korten tijd zoodanig beschadigd zijn, dat een goede vertooning ervan niet meer mogelijk is. In dezen tijd van schaarschte aan copieën te bestellen, kan zulks niet langer worden getolereerd. Wij geven U dan ook in Uw eigen belang dringend in overweging, indien zich in de cabine van uw bioscoop een motor bevindt voor het op- wikkelen van films, dezen motor daaruit te ver wijderen, en Uw operateur(s) opdracht te geven de films uitsluitend met de hand teru te gwikkelen en in het algemeen alle maatregelen te nemen, welke voor een zorgvuldige behandeling van het kostbare filmmateriaal vereischt zijn. INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER f f> 16 Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het' indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet ge schieden, raadplege men artikel 6 van het desbetreffend Reglement. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in Nederland worden uit houder der ex inschrijving gebracht ploitatie-rechten verzocht is 15 Juli 1946 De zanger v. Leningrad x) Filmex 7 Aug. Kinderen de baas 2) City 9 Pechvogels 9 Dertig dagen corvee Melior 9 Barnabé 9 Jongenskazerne 9 De sportkoningen 9 Maria Chapdelaine 9 Métropolitain 9 De gebochelde 9 Frédérica 9 Een zonderlinge echtgenoot 9 Belofte aan een onbekende 9 Het geheim van madame Clapain Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop inschrijving verzocht is in Nederland worden uit houder der ex gebracht ploitatie-rechten 9 Aug. 1946 Laster Melior 9 Place de la Concorde 9 Schoppenvrouw 9 Tamara 9 Gezworen kameraden 15 Ik weet wat ik wil Filmex 10 De profiteurs City 14 Generaal Kutusov Filmex 15 De spookrots 15 Baas Gansendonck 15 Sportparade 21 Huwelijksgenoegens Splendid 21 Vroolijke jongens 21 Goed voor alles en voor niets 21 Liever lui dan moe 21 Avonturen van een losbol Eagle Lion 22 Rhythme Splendid 22 De blauwe Donau M 26 Gestolen leven D.L.S. 29 Liefdesserenade Nederland 29 Het intieme leven van Hendrik VIII 29 De lila domino 29 Er komt een vriend vanavond 29 Zeebonken 29 Charlie Chan bij de Secret Service 29 Mijn hart klopt voor Belita 30 Baby zonder vergunning Nederland 30 Topper keert terug M 30 Land zonder wet ,1. 30 Het roode teeken 30 Kermisklanten 30 Zeeduivels 30 Een klein misverstand 30 De millioenenbruid 30 Van muizen en mannen 30 Boemelstudenten 30 De groote hartstocht 30 Dikhuiden 30 Gevaarlijke vrienden 30 Parasieten 30 Onder verdenking 30 De zonderlinge Mr. Gregory 30 Het begon met moord 30 Krijgen is de kunst 30 Topper op stap 30 Het recht van den sterkste 6 Sept. Uit het leven van Dr. Goebbels 3) Meteor 9 Verloren liefde Gofilex 9 Het mysterie van St. Val 9 Het groote avontuur 9 Opgejaagde jeugd 9 Het meisje en de duivel 9 Het zesde schot 9 Circusbloed 9 Een vrouw Hiermede vervalt de titel „Opera-Idylle". -) Hiermede vervalt de titel „Hoe mooi kan het toch zijn, 3) Hiermede vervalt de titel „De Vrouwenvijand".

Officieel Orgaan | 1946 | | pagina 17