KONINGKLIJK BIOSCOOPBEZOEK to WEEST ZUINIG MET PAPIER stelling daarvan is met de moeilijke tijdsomstan digheden ten volle rekening gehouden. Ten slotte werd bij nota van wijziging de onder artikel 292 vermelde memoriepost ten behoeve van de vervaardiging van onderwijsfilms waarover verschillende leden inlichtingen hadden gevraagd gecombineerd met artikel 160, vallende onder Af deeling VI der begrooting: Overige uitgaven betref f ende het Onderwijs. Tijdens de behandeling van de hoofdstukken VI der Rijksbegrootingen voor 1946 en 1947 in de vergadering der Tweede Kamer van Donderdag 19 December 1946, zeide Min'ster Gielen, ver schillende sprekers beantwoordend, in het alge meen te kunnen verklaren, dat de cultureele zijde van de film zijn grootste belangstelling heeft en dat hierin de reden is gelegen, dat de film onder zijn departement behoort. De betrokken hoofdstukken der Rijksbegroo tingen werden tijdens deze zitting achtereenvolgens zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Naar het Ministerie van Economische Zaken ons mededeelt, zijn de vooruitzichten van de pa piersituatie dit jaar minder gunstig. Dezer dagen heeft de Zweedsche Regeering den Nederlandschen vertegenwoordigers te ver staan gegeven, dat zij op niet meer mochten reke nen dan de helft tot driekwart van de hoeveelheid grondstoffen waarop oorspronkelijk was gezin speeld, zoodat het tekort aan papier in Nederland gedurende 1947 nog grooter zal zijn dan in 1946. De uiterste zuinigheid in het verbruik van papier is dan ook een dringende vereischte. Nu ons land dit jaar over zeer onvoldoende buitenlandsche grondstoffen kan beschikken, wordt oud-papier een zeer belangrijke factor in het pro ductieproces. De Nederlandsche papier-industrie kan per maand 9.000 a 10.000 ton oud-papier ver werken, maar heeft slechts een hoeveelheid van 4.500 a 5.000 ton per maand ter beschikking. Het is daarom een dringende eisch dat oud-papier in meerdere mate als grondstof voor de papierverwerkende industrie ter beschikking komt. Deze vermeerdering zal in hoofdzaak moeten worden geput uit de particuliere huishou dingen. Aan het plan tot een grootscheepsche inzame ling van oud-papier over het geheele land is reeds een begin van uitvoering gegeven. Een ieder wordt verzocht zijn medewerking te verleenen door al het oude papier, waarover beschikt kan worden, te bewaren. Elke hoeveelheid, hoe gering ook, moet ten nutte komen van de papierfabrieken en daar mede de papiervoorziening van ons land. Met verheugenis moge hier melding worden ge maakt van het feit, dat de bioscoop dezer weken H.M. de Koningin onder haar bezoekers mocht rekenen. Tijdens haar verblijf in Amsterdam, n.1. op Don derdag, 16 Januari j.1., heeft Zij naar wij meenen te weten voor het eerst in Haar Regeerings- periode een normale bioscoopvoorstelling te midden van het publiek bijgewoond. Tevoren had H.M. te kennen gegeven, dat het programma om Harentwil niet mocht worden gewijzigd en dat Haar bezoek als onofficieel moest worden be schouwd. Het viel geheel in het kader van de belangstelling, welke H.M. voor het werk en de omstandigheden van de jongeren van Nederland aan den dag legt, dat Zij voor haar bezoek het Kriterion Theater aan de Roeterstraat had uit gekozen. Na afloop der voorspelling onderhield Zij zich op ongedwongen wijze met de studenten, welke de dagelijksche werkzaamheden in deze bioscoop ver richten, ten einde daarmede hun studie en verblijf te bekostigen. BONDSDIPLOMA: 1947 Binnenkort zullen wederom worden uitgeschre ven nieuwe bewijzen van lidmaatschap, vertegen- woordigerskaarten, bewijzen van donateurschap en^bioscoopdiploma's voor oorlogsinvaliden. Alle oude diploma's blijven, zooals gebruikelijk, geldig totdat van Bondswege officieel bekend gemaakt is, dat zij zijn vervallen. Per zaak worden ten hoogste twee bewijzen van lidmaatschap uitgereikt aan individueele leden, vennooten, bestuurders en ingeschreven leiders van de onderscheidene vennootschappen, vereeni- gingen en stichtingen, welke lid zijn van den Bond. Donateurs hebben recht op ten hoogste twee be wijzen van donateurschap. Filmbeurs- of vertegenwoordigerskaarten wor den op verzoek van de leden uitgereikt aan het personeel, dat daarvoor in aanmerking komt, te gen betaling van 2.50 per kaart. Per diploma is één ongebruikte pasfoto van 3 X 2>x/i cm. vereischt. Men verzuime niet, op de achterzijde der foto naam en voorletters van den betrokkene te vermelden. Oude diploma's behoo- ren bij aanvragen om toezending van nieuwe kaar ten aan het Bondsbureau te worden toegezonden.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 11