COMMISSIE HERZIENING BIOSCOOPWET INGESTELD n MINISTERIE VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN. 18 December 1946. No. 38584 Afdeeling B.B. Bureau Bestuurszaken. De Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Onderwijs, Kunsten en Weteischappen, Hebben goedgevonden: I. In te stellen een commissie, aan welke wordt opgedragen op korten termijn: Ie. te onderzoeken, welke wijzigingen de Bio scoopwet en haar uitvoeringsvoorschriften mede in het licht van de sedert haar totstand koming gewijzigde omstandigheden behoe ven; 2e. na te gaan of. en zoo ja. in hoeverre bij de keuring van films een positief criterium dient te worden aangelegd en, voor het geval deze vraag bevestigend beantwoord wordt, onder welk Departement de keuring dient te ressor teeren; II. te bepalen, dat de commissie nopens alle zaken, waaromtrent zij niet eenparig oor deelt, bij meerderheid van stemmen zal beslissen, doch dat het den leden vrij staat, hun gevoelen, van dat van de meerderheid afwijkend, tegelijk met het door de commissie uit te brengen rapport te doen kennen. III. te benoemen: a. tot lid en voorzitter: Prof. Dr. F. L. R. Sassen, te 's-Gravenhage; b. tot leden: Mr. J. Alegera, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Leeuwarden; Mr. J. Ie Poole, te Noordwijk aan Zee; Dr. K. F. Proost, te Rotterdam; G. H. L. Schouten, te Rotterdam; Dr. J. C. M. Sweens, burgemeester der gemeen te Dongen; J. Tuin, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, te Hoogezand; c. tot adviseerende leden: Mej. Mr. G. F. Galema, Hoofd van het Bureau Jurid"sche Zaken der afdeeling Kabinet van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen te 's-Gravenhage; Ir. J. H. J. de Jong, Hoofd van de afdeeling Film van het Ministerie van Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen, te 's-Gravenhage; Mr. J. M. Kan, Raadadviseur, chef der afdee ling Binnenlandsch bestuur van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken te 's-Gravenhage; Mr. B. H. Kazem:'er, Raadadviseur bij het Mi nisterie van Justitie te 's-Gravenhage; Mr. F. R. Mijnlieff, Raadadviseur, chef der af- deel'ng Openbare Orde en Veiligheid van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, te 's-Gravenhage; D. van Staveren, Voorzitter van de Centrale Commissie voor de keuring van films, te 's-Gra venhage; d. tot Secretaris: Mr. W. Riphagen, Referendaris, plv. chef der Afdeeling Wetgeving van het Ministère van Binnenlandsche Zaken, te 's-Gravenhage; e. tot adjunct-secretaris: Dr. W. K. J. J. van Ommen Kloeke, ambtenaar bij de afdeeling Wetgeving van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, te 's-Gravenhage; IV. aan de na te noemen organisatiën de be voegdheid te verleenen een vertegenwoordiger aan te wijzen, d'e in de commissie een advisee rende stem heeft: a. de Nederlandsche Filmactie te Einhoven; b. de Katholieke Filmactie te 's-Hertogenbosch; c. de Christelijke Filmactie te Haarlem; d. de Nederlandsche Bioscoopbond te Amster dam; e. de Beroepsvereeniging van Nederlandsche Ci neasten te Haarlem; f. de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage; g. de Nederlandsche Federatie van Filmkringen te Amsterdam; h. de Werkgroep ,,Kerk en Samenleving" uit de Algemeene Synode van de Nederlandsche Her vormde Kerk te 's-Gravenhage. Afschrift dezer zal worden gezonden aan de Al gemeene Rekenkamer, aan de in de beschikking genoemde leden, adviseerende leden, secretaris en adjunct-secretaris en aan de onder IV genoemde organisatiën. 's-Gravenhage, 18 December 1946. De Minister van Binnenlandsche Zaken, (get.) BEEL. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, (get.) IOS. GIELEN. - Overeenkomstig het oorspronkelijke, De Secretaris-Generaal van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, In verband hiermede heeft het Hoofdbestuur den Directeur, den heer J. G. J. Bosman, aangewezen den Nederlandschen Bioscoop-Bond in deze com missie te vertegenwoordigen.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 12