JAARLIJKSCHE LEDENVERGADERING BEDRIJFSAFDEEL1NG FILMVERHUURDERS 12 Op Maandag, 27 Januari j.1. werd in Hotel Krasnapolsky te Amsterdam, de Jaanijksche Le denvergadering der Bedrij f saf deeling Filmverhuur ders gehouden, welke vergadering zich in een zeer groote belangstelling mocht verheugen: er waren namelijk niet minder dan 88% van alle leden-film- verhuurders aanwezig, terwijl deze vergadering tevens werd bijgewoond door den Bondsvoorzitter, den heer M. P. M. Vermin, en den Bondsdirec teur, den heer J. G. J. Bosman. De vergadering stond onder leiding van den Waarnemenden Voor zitter der Bedrij f saf deeling, den heer J. L. Paerl. Nadat deze de aanwezigen had welkom geheeten, hield hij een korte openingsrede, waarin hij erop wees, dat dit de eerste jaarvergadering der Be drij f saf deeling was, welke sedert de bevrijding zonder afwijking van den reglementairen termijn werd gehouden. Spreker zag daarin het bewijs, dat de organisatie het overgangstijdperk is gepas seerd en nu haar krachten weer ten volle kan ont plooien. Hij vestigde er voorts de aandacht op dat, zooals reeds uit de agenda voor deze ver gadering was gebleken, de Voorzi ter van de Be- drijfsafdeeling, de heer F. L. D. Strengholt, zijn mandaat heeft neergelegd. Spreker wees erop, dat de heer Strengholt in een periode van groote moeilijkheden een voor treffelijk voorzitter der Afdeeiing en vice-voorzit- ter van den Bond is gewees die al zijn kracht ten volle in dienst van de organisatie heeft gesteld. Hierop las de administrateur de heer H. W. Ha- genberg den brief voor, waarmede de heer Streng holt het Bestuur der Bedrij f saf deeling Filmver- huurders zijn voornemens om af te treden, heeft medegedeeld. De heer Strengholt zegt daarin de meening te zijn toegedaan, dat de positie, welke hij inneemt als exploitant en filmverhuurder, hem niet meer den aangewezen mah doei zijn om als voorzitter der Bedrij f saf deeling op te treden, zonder dat zijn zakelijke belangen daarbij te zeer betrokken wor den. Na rijp beraad heeft hij zich derhalve genood zaakt gezien als Voorzitter der Afdeeling af te treden. Hij brengt vervolgens zijn dank tol uit drukking voor het vertrouwen, dat hij in zijn functie steeds heeft mogen ondervinden en deelt mede dat, indien hij in de toekomst hei Bestuur van dienst kan zijn, het op hem kan rekenen. Besloten werd den heer Strengholt schriftelijk erkentelijkheid te betuigen voor de vele belangrijke diens en, welke hij de Afdeeling onder de moei lijkste omstandigheden heeft bewezen. Vervolgens werd overgegaan tot de behande ling van de agenda. Nadat de notulen van de op 14 September 1946 gehouden Buitengewone Le denvergadering, overeenkomstig het voorstel van de No uien-Commissie, ongewijzigd waren goed gekeurd en een nieuwe Notulen-Commissie voor het nazien van de notulen van deze vergadering was benoemd, volgde de behandeling van het Jaar verslag over 1946. Er ontstond hieromtrent een geanimeerde discussie, waarin onder meer de Bondsvoorzitter naar aanleiding van ges elde vra gen een korte toelichting gaf op de uitvoering van de Minioterieele Deviezenbeschikking, welke in handen is gelegd van het Bondsbureau. Nadat vervolgens de overige vragen en opmer kingen omtrent het jaarverslag door den Waar nemenden Voorzit er naar tevredenheid der ver schillende leden waren beantwoord, werd het Jaarverslag ongewijzigd door de vergadering goedgekeurd en dankte de Waarnemende Voor zitter onder bijvalsbetuigingen van de aanwezigen den Administrateur voor de zorg, waarmede hij dit verslag had samenges eld. De rekening en verantwoording over 1946, als mede het concept-begrooting voor 1947, welke m ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 7.500.sluit, werden zonder verdere discussie goedgekeurd. Hierna werd aan de orde gesteld de verkiezing, overeenkomstig artikel 4 van het Atdeelmgsre- glement, van een Voorzitter, een Secretaris en twee bestuursleden in de vacatures, ontstaan door het aftreden van de heeren F. L. D. S rengholt, P. J. Beynes, J. S. Croeze »en D. J: van Leen. De Waarnemende Voorzitter deelde naar aan leiding van dit punt mede, dat het Bestuur, ten einde in dezen'moeilijken tijd een zoo nauw moge lijk contact tusschen de leden en he. bestuur tot stand te brengen, heeft gemeend er goed aan te doen het aantal bestuursleden te brengen van 7 op 9 leden, welke uitbreiding s eunt op het bepaalde in artikel 4 van het Afdeelingsreglement. Spreker deelde mede, dat het Bestuur voor benoeming tot voorzitter der Bedrijfsatdeeling voordroeg den heer J. S. Croeze; voor benoeming to. secretaris den heer D. J. van Leen, aangezien de heer P. J. Beynes had medegedeeld zich voor benoeming tot bestuurslid niet herkiesbaar te stellen; voor be noeming tot leden van het Bestuur werden voor gedragen de heeren L. Groen, J. J. ter Linden, R. A. van Mourik en J. Weening. Daar geen andere candida en werden voorgesteld, werden gznoemde heeren bij enkele candidaatstelling tot bestuurs leden gekozen. Het Bestuur der Bedrij f saf deeling Filmver huurders is dus thans als volgt samengesteld:

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 13