„VRIJ EN ONVERVEERD" 13 J. S. Croeze, Voorzitter; (Columbia en Holland America Film Booking Office N.V.) J. L. Paerl, Vice-Voorzitter; (N.V. Universal Film Agency) R. Meyer, Penningmeester; (Filmex N.V.) D. van Leen, Secretaris; (Centrafilm) H. S. Boekman; L. Groen; (Filmtrust) (Motion Picture Export Association) J. J. ter Linden; leden (City en Europa Film N.V.) R. A. v. Mourik; (Melior Films) J. Weening; (Eagle Lion Film Mij. N.V.) De Waarnemende Voorzitter wenschte de zoo juist gekozen Bestuursleden vervolgens geluk met hun benoeming en veel succes bij de vervulling van hun ongetwijfeld zeer moeilijke taak, welke wensch door de vergadering met applaus werd be krachtigd. De nieuw benoemde Voorzitter, de heer J. S. Croeze sprak hierna de volgende rede uit: ,,Ik zeg U dank voor het groote vertrouwen, dat U mij geschonken hebt. Ik ben mij ervan bewust, dat U een groote verantwoordelijkheid op mijn schouders hebt geladen. Wees ervan verzekerd, dat het mijn vaste voornemen is Uw belangen, wel ke ook de mijne zijn, naar bes e kunnen te behar tigen. Groote waarde hecht ik aan de goede usan ces en tradities van ons bedrijf en ik zal alles doen om die te handhaven. Daarmede wil ik echter niet zeggen, dat wij bij onze bestuurstaak alleen naar het verleden moe en omzien. Integendeel, wij moe ten het oog gericht houden op de toekomst, welke ons bedrijf groote mogelijkheden biedt. Die moge lijkheden kunnen alleen werkelijkheid worden, als wij eensgezind zijn, als wij onze persoonlijke be langen durven achterstellen bij de algemeene be drijfsbelangen, als wij elkaar alles, wat ons hin dert, ronduit zeggen. Ik hoop dan ook, dat er een geest van voltrekt vertrouwen, tusschen bes uur en leden der Bedrijfsafdeeling zal heersenen. Dan zal het mij niet zoo moeilijk vallen de verantwoor delijkheid, welke U op mijn schouders hebt ge legd, te dragen. Nogmaals dank voor het vertrou wen, dat U mij geschonken "hebt. Ik zal al mijn krachten inspannen om dat vertrouwen waardig te zijn." He agendapunt, waarbij een voordracht aan de Algemeene Ledenvergadering zou worden vast gesteld voor de vervulling van vacatures in het Hoofdbestuur, ontstaan door het periodieke aftre den van de heeren J. S. Croeze en D. J. van Leen, alsmede door het tusschentijdsche aftreden van den heer F. L. D. Strengholt, werd op voorstel van den Waarnemenden Voorzit er tot de Buiten gewone Ledenvergadering der Bedrijfcafdeeling van 17 Februari a.s. aangehouden. Ultimo December 1946 zond de Nederlandsche Bioscoop-Bond aan het Bestuur van de Stichting Nederlands Volksherstel", een cheque van 10.000.aan toonder, het resultaat van de van Bondswege voortgezette exploitatie van de film „Vrij en Onverveerd". Over het succes van en de belang3telling voor deze film is in dit Orgaan al een en ander ge schreven, zoodat wij onzen leden een herhaling zullen besparen. Het zal velen evenwel interesseeren te verne men, dat de exploitatie een totale netto-opbrengst van ruim 260.000,heeft opgeleverd, waarvan het laatste bedrag thans is overgemaakt. Hiervan heeft de Stichting „Nederlands Volksherstel" ƒ210.000.ontvangen en de Stichting „1940 1945" ƒ50.000.—. Hoewel het niet onze gewoonte is aan den ons toegezwaaiden lof in deze kolommen ruchtbaar heid te geven, meenen wij toch onzen leden, die destijds aan den wekroep van het Hoofdbe3tuur in zoo ruime mate gevolg hebben gegeven, niet de bewoordingen te mogen onthouden, waarin de Secretaris-Generaal, Mej. Mr. M. Tjeenk Wil link, den dank van Nederlands Volksherstel ver tolkte in haar schrijven van 13 Januari 1.1. „Gaarne willen wij bij deze gelegenheid nogmaals onze groote erkentelijkheid uitspre ken voor de zeer belangrijke steun, welke U door middel van de bijzondere exploitatie van de Nederlandsche oorlogsdocumentatie „Vrij en Onverveerd" aan ons werk ter leniging van de oorlogsnooden hebt willen geven. De hierdoor gegroeide samenwerking met den Nederlandschen Bioocoop-Bond zal bij ons en ongetwijfeld ook bij al onze afdeelin- gen in de noodgebieden steeds als een dank bare herinnering bewaard worden. Het Nederlandsche bioscoopwezen heeft met den afstand van de baten van het ver- toonen van de film ,,Vrij en Onverveerd" ge toond een verheugend begrip te hebben voor de moeilijkheden, waarmede oorlogsslacht offers helaas nog steeds te kampen hebben. Wij hopen zeer, dat U in de gelegenheid bent al diegenen, die aan de vertooning van deze film hebben medgewerkt, onzen dank door te geven." Het is niet uitgesloten, dat uit navertooningen na eenigen tijd nog een klein bedrag ter beschik king zal kunnen worden gesteld. Het is het Hoofdbestuur een behoefte aan alle leden, die door het afstaan van de recettes, met de vertooning dezer film begrip gedemonstreerd hebben voor de bijzondere nooden van ons land, hartelijk dank te zeggen.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 14