INSTITUUT VOOR OPLEIDING VAN TECHNISCH BIOSCOOPPERSONEEL Bestuur geïnstalleerd De Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel" is een van de vruch ten van den arbeid der Technische Commissie van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. De Stichting werd den lOden December 1946 opgericht door het Hoofdbestuur overeenkomstig het advies der Technische Commissie van 11 Juli 1946. Het doel van het Instituut is de opleiding van technisch bioscooppersoneel, in het bijzonder van bioscoop operateurs. In het Bestuur hebben, naast vertegenwoordi gers van den Bond, zitting: een vertegenwoordiger van de Rijksbrandweerinspectie, een bestuurslid van den Personeelsbond Film- en Theaterbedrij ven, een bestuurslid van de Afdeeling Film- en Theaterbedrijven van de Eenheids Vak Centrale en een bestuurslid van den R.K. Bond van Hotel- Café- en Restaurant-Geëmployeerden St. Anto- nius. Voor het eerst in de geschiedenis van het Ne- derlandsche filmbedrijf zitten thans werkgevers en werknemers aan één tafel ter bespreking en be hartiging van gemeenschappelijke belangen. Op Maandag 10 Maart j.1. werd door den Bondsvoorzitter, den heer M. P. M. Vermin, in aanwezigheid van den Bondsdirecteur, den heer J. G. J. Bosman, het Bestuur der Stichting geïnstal^ leerd. De heer Vermin heette de aanwezigen welkom en sprak als volgt: ,,Het is voor mij niet alleen een eer als Voorzitter van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, maar tevens ook een genoegen tot U het woord te mogen richten, omdat mij hierdoor de gelegenheid ge schonken wordt, openlijk den dank van het Hoofd bestuur en het bedrijf over te brengen voor al het goede werk hetwelk tot heden tot stand kwam door den ijver en de toewijding van onze Tech nische Commissie en wel speciaal door haren Voor zitter, den heer R. Uges Jr.. Door het optreden der Technische Commissie is niet alleen veel onaange naams voorkomen, maar is ook practisch en nuttig werk gepresteerd door het ter beschikking stellen van technische apparaten en het nemen van initia tieven. Ik aarzel niet het Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel een der meest nuttige initiatieven te noemen, waardoor U niet al leen het bedrijf, maar alle bioscoopbezoekers van nu en in de toekomst aan U verplicht hebt. Het idee, van den logischen gedachtengang, dat de beste apparaten ook de beste bediening eischen, is nu in daden omgezet. Wat betreft het Instituut zelf, zijn wij grooten dank verschuldigd aan den heer Ir. Lockhorn, directeur der Electrotechnische School te Amster dam, die groote belangstelling aan den dag legde voor de plannen en spontaan zijn medewerking toe zegde. Ook aan de werknemersorganisaties, die eveneens hun interesse demonstreerden, zij hier tevens dank betuigd. Met treurnis herdenken wij hier den voortvaren- den en bekwamen heer Henkelman, die bij de voor bereidende werkzaamheden zoo waardevolle dien sten bewees en dien wij zoo gaarne nu hier in ons midden hadden gezien. Het heeft echter niet mogen zijn, maar ik spreek de hoop uit, dat de nagedach tenis aan den heer Henkelman U den moed en de kracht zal geven onverdroten voort te gaan op den ingeslagen weg. Wanneer wij het schema van den cursus voor bioscoop-operateurs bezien, dan blijkt direct, dat naast een zekere beperking tot specialisatie, een rijkdom aan onderwerpen behandeld wórdt, die den geslaagde bij voldoende practijk, tot een allround vakman mogen bestempelen. Zeer veel zorg is besteed aan de keuze der te behandelen leerstof, en met de kennis hiervan moet het den operateur mogelijk zijn, alle situaties te beheerschen. Ik moge U echter in overweging geven, in zooverre dit nog niet tot Uwe bemoeiing zou behooren, ook aandacht te besteden aan de persoonlijkheid van den operateur. In onze moderne eeuw is men tot de conclusie gekomen, dat persoonlijke kwaliteiten, in verbin ding met vakkennis, den juisten man op de juiste plaats brengen. Het vak van operateur is een verantwoordelijke positie, waar in vele gevallen zooal niet alles, dan toch zeer veel van afhangt. Hij is de man, dien de theater-directie, zonder eenige beperking, haar voorstelling moet kunnen toevertrouwen. Hij is de man, die besturend het

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 24