hart van het theater, zoo ontzettend veel kan bij dragen, opdat de voorstelling ten genoege en ten dienste van het publiek zonder stoornis verloopt. Ik meen, dat hier niet alleen een taak ligt voor de Stichting, maar ook vooral voor de Personeelsbon den bij wie de candidaten in zeer vele gevallen om advies zullen komen. Mogelijk is bij een volgenden cursus, bij te groot aanbod van leerlingen, niet alleen te letten op de technische ontwikkeling van den candidaat, maar tevens door psycho-technisch onderzoek te bepalen of de candidaat naast con crete kennis, ook de persoonlijke eigenschappen bezit voor het vak operateur. En dit laatste niet alleen ten behoeve van het bedrijf, maar ook ten voordeele van den candidaat zelf, aangezien deze slechts voldoening kan vinden in een werkkring, in een vak, waartoe hjj van nature aanleg heeft en geschikt is. En nu wij in dit Insti tuut de waarborgen vinden, voor het opvoeren van het vakmanschap onzer toekomstige operateurs, zij het mij vergund lof te brengen aan de talrijke goede operateurs, die heden ten dage nog voort durend in ons bedrijf werkzaam zijn. Zij hebben in werkelijkheid de ontwikkeling van dit bedrijf op technisch geb'ed mede beleefd en zich telkens aan gepast aan nieuwe uitvindingen en bij gebrek aan officieele opleiding, uit zich zelve en op eigen kracht de noodige kennis verzameld voor het bedie nen der meest gecompliceerde installaties. Het stem*- dan ook tot verheugenis, dat Uw In stituut de mogelijkheid biedt, en naar ik hoop nóg zal uitbreiden, aan deze oude getrouwen de gele genheid te verschaffen, hun eventueel gebrek aan technische kennis aan te vullen. Tot groote voldoening van het Hoofdbestuur mochten wij vernemen, dat er groote belangstelling bestaat en er een zeer prettige geest heerscht bij de leerlingen van den cursus, dank zij de leerkrachten, de heeren Ir. J. O. M. Lockhorn, P. Lankester, J. Schipper, J. Berman en Ir. P. van Rossen, die hun beste krachten ter beschikking stellen tot het welslagen van deze opleiding. De samenstelling van het Bestuur der Stich ting biedt in haar groote verscheidenheid de beste waarborgen. Naast den heer B. Meenhorst te Breda, waarnemend Hoofdinspecteur van het Brandweerwezen, zien wij in Uw Bestuur drie ver tegenwoordigers van Personeelsorganisaties, de heeren F. van der Heyden, Mulder en J. S. van der Meer, alsmede de heeren R. Uges Jr., O. P. Besseling, W. F. Dubbeldeman, E. F .W. Trijsse- naar en H. W. Hagenberg. Ik dank U allen voor Uwe bereidwilligheid en ik ben ervan overtuigd, dat gij allen in gezamenlijk overleg de eventueele moeilijkheden te boven zult komen en tevens in Uw arbeid de voldoening zult vinden mede te werken aan de verrijking van het Nederlandsche Volk, ons Nederlandsche Volk, dat slechts weer op kan leven, door stoeren, stagen ar beid, van iederen Nederlander, ieder volgens eigen kunnen en kennen, en met den wensch, dat Uw werk rijke vruchten moge dragen verklaar ik, U als Bestuur van de Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel", geïnstalleerd." De heer R. Uges Jr. dankte hierna den heer Vermin namens de zoojuist geïnstalleerde be stuursleden. Hij sprak er zijn verheugenis over uit, dat het Bestuur der Stichting thans in functie is getreden, waardoor de operateursopleiding, welke tot dusver bij wijze van noodmaatregel door de Technische Commissie werd bestuurd, nu op bree- dere basis kan worden ter hand genomen. Het Bestuur heeft een nog practisch onbetreden terrein voor zich en zal door eendrachtige samen werking veel goeds in het belang van het geheele Nederlandsche bioscoopbedrijf tot stand kunnen brengen. De heer Uges besloot zijn korte toespraak met de nadrukkelijke verzekering, dat de bestuursleden hun beste krachten zullen inspannen om den cursus tot bloei te brengen. Er volgde hierna nog een geanimeerde bespre king omtrent verschillende op den operateurscursus betrekking hebbende problemen. I lel opruimen van de obstakels, die de vijand achter liet. (opname uit de film .ONTLUISTERD LAND" van II. van der Horst

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 25