10 voldoende geschikt om een redelijke op brengst te verschaffen aan den verhuur der. Deze methode van verhuur zal niet vereischt zijn in rayons, waar geen con currentie tusschen theaters of inzake weekvertooningen bestaat, of waarin door geen enkele verhuurder binnen den ge noemden tijd een bod is gedaan. De woorden gelijktijdige vertooning uitsluiten" zullen geacht worden te be- teekenen de vertooning in een bepaalde week in één theater met clearance ten op zichte van andere theaters in het rayon van concurreerende theaters. De woorden rayon van concurreerende theaters" zullen betrekking hebben op het gebied, dat bestreken wordt door meer dan een theater, van welk gebied waarlijk en redelijk gezegd kan worden, dat zulke theaters met elkaar concurreeren voor de vertooning van hoofdfilms in elke week- vertooning. d. Elk filmverhuur contract zal worden aan geboden en aanvaard, theater voor thea ter en film voor film» e. Een theater is niet een eigen theater van een gedaagde, tenzij deze daarin bezit een belang van 95 of meer, hetzij rechtstreeks of door filialen of dochter maatschappijen» 9. Willekeurig te weigeren de aanvrage van een exploitant, die een theater exploiteert in concurrentie met een ander theater, niet het eigendom van of geëxploiteerd door een ge daagde verhuurder of zijn filiaal of dochter maatschappij, welke aanvraag per aangetee- kenden brief is gedaan en gericht aan het kantoor van den verhuurder en welke aan vraag betrekking heeft op de vertooning van een hoofdfilm in een weekvertooning, uit gekozen door den exploitant, in plaats van dt: film te verhuren aan een anderen exploitant voor vertooning in zijn concurreerend thea ter in zulk een weekvertooning. Zulk een aanvraag zal geacht worden te zijn gewei gerd, hetzij na ontvangst door den exploitant van een schriftelijke weigering, hetzij na het verstrijken van tien dagen na de ontvangst van de aanvrage van den exploitant. III. Ieder van de gedaagde exploitanten, Paramount Pictures, Inc., Loews, Incorporated, Radio-Keith- Orpheum Corporation, Keith-Albee-Orpheum Cor poration, R K O Proctor Corporation, RKO Mid- west Corporation, Warner Bros. Pictures, Warner Bros, Circuit Management Corporation, Twentieth- Century Fox Film Corporation, en National Thea- tres Inc. wordt hierbij HET VERBOD OP GELEGD EN WEERHOUDEN: 1. Aan overeenkomsten als bedoeld in para graaf 5 en 6 sub II, waarin zij partijen zou den zijn, uitvoering te geven of deze op te dringen. 2. Aan te gaan of te blijven voortzetten pool- overeenkomsten waarbij gegeven theaters van twee of meer exploitanten, die onder normale omstandigheden in concurrentie met elkaar zijn. als een geheel worden gedreven, of wa-arbij de zakenpolitiek van deze exploi tanten collectief wordt vastgesteld door een gemeenschappelijke commissie of door een van de exploitanten, of waarbij de winsten van de gecombineerde theaters onder de eigenaars worden verdeeld volgens vooraf overeengekomen percentages. 3. Overeenkomsten aan te gaan of voort te zetten, waarbij de partijen geen andere thea ters binnen een rayon van concurreerende theaters, waar een pool wordt gedreven, mogen verwervenzonder hen eerst opne ming in de pool te hebben aangeboden. 4. Huurcontracten van theaters aan te gaan of voort te zetten, waarbij zij een of meer van hun theaters verhuren aan een anderen ge daagde of aan een onafhankelijken exploitant van een theater in eenzelfde rayon van con curreerende theaters, in ruil voor een aan deel in de winst. 5. In eigendom te blijven houden of te verwer ven eenig belang in eenig theater, hetzij in rechtstreekschen eigendom of in aandeelen of anderszins, in vereeniging met een anderen gedaagde en een dergelijk belang in eigen dom te blijven houden of te verwerven in samenwerking met een onafhankelijken ex ploitant (bedoelende een vroegeren, tegen- woordigen of vermeenden exploitant van een bioscoop, welke niet in handen is van of wordt gecontroleerd door den gedaagde, die het belang in- kwestie onder zich houdt), waar zoodanig belang grooter zal zijn dan 5°/0 tenzij zoodanig belang 95 of meer is. De bestaande betrekkingen, welke inbreuk maken op deze bepaling, moeten binnen twee jaar beëindigd worden. De betrekkingen tus schen gedaagden en onafhankelijke exploi tanten, welke inbreuk maken op deze bepa ling, moeten worden ontbonden door een verkoop aan, of koop van den mede eigenaar of mede-eigenaars of door een verkoop aan een partij, anders dan een der overige gedaagden. Bij het ont binden van betrekkingen, die inbreuk maken op deze bepaling, tusschen gedaagden onder ling en tusschen gedaagden en onafhankelij ken, kan een gedaagde het belang van een

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 29