BUITENGEWONE LEDENVERGADERING VAN DE BEDRIJFSAFDEELING FILMVERHUURDERS 5 Op Maandag 17 Februari j.1. werd te Amster dam een Buitengewone Ledenvergadering der Be drij f saf deeling Filmverhuurders gehouden, welke onder voorzitterschap stond van den heer J. S. Croeze. Dat voor deze vergadering gropte belang stelling bestond, getuige het feit, dat niet minder dan 77 van alle leden-filmverhuurders aan wezig was. De agenda voor de vergadering bevatte o.m. de vaststelling van een voordracht aan de Algemeen e Ledenvergadering van den Bond voor de ver vulling van 4 vacatures in het Hoofdbestuur, ont staan door het periodiek aftreden van de leden filmverhuurders, de heeren S. Croeze, D. J. van Leen, alsmede door het tusschentijdsch aftreden van de heeren F. L. D. Strengholt en P. J. Beynes. Door het Bestuur werden voor de vervulling van deze vacatures candidaat gesteld de heeren J. S. Croeze, L. Groen, J. Weening en H. S. Boekman. Bij acclamatie werd besloten de heeren Croeze en Groen als zoodanig aan de ledenvergadering voor te dragen, terwijl voorts uit de vergadering als candidaten voor de beide overige vacatures naar voren werden gebracht de heeren C. S. Roem en D. J. van Leen. De heer J. de Wilde (N.V. Ne derland) vond hierin aanleiding om de vergadering voor te stellen, uit te spreken, dat de in het Hoofd bestuur zitting hebbende filmverhuurders om orga nisatorische redenen lid dienen te zijn van het Be stuur der Bedrijfsafdeeling. Dit voorstel werd met groote meerderheid van stemmen door de vergade- "inen. Daar er dus 4 candidaten waren voor 2 plaat sen, te weten de heeren J. Weening, J. S. Boek man, C. S. Roem en D. J. van Leen, werd een schriftelijke stemming gehouden als resultaat waarvan de heeren J. Weening en H. S. Boekman met aanzienlijke meerderheid van stemmen als candidaat-Hoofdbestuurslid werden aangewezen. Aan de a.s. Algemeene Ledenvergadering van den Bond zullen dus voor benoeming tot Hoofdbe stuurslid worden voorgedragen de heeren: J. S. Croese (N.V. Columbia- en'N.V.'Hol- land-America Film Booking Office) L. Groen (Motion Picture Export Association Inc.) J. Weening (N.V. Eagle Lion Filmmij.) en H. S. Boekman (Film Trust). Hierna volgde de verkiezing van 6 leden van den Ledenraad ter voorziening in de vacatures. ontstaan door het reglementair aftreden van Me juffrouw A. Wildenburg en de heeren H. S. Boek man, R. Meyer en R. Minden. De heer H. Wilton had den wensch te kennen gegeven, als lid van den Ledenraad af te treden, terwijl ook de heer J. Weening, wanneer hij tot Hoofdbestuurslid zal worden benoemd, geen deel meer kan uitmaken van den Ledenraad. Candidaatlijsten waren ingekomen ten name van de heeren: E. Alter, D. J. van Leen, J. J. ter Linden, R. Meyer, R. A. v. Mourik en C. S. Roem. De heer Roem deelde mede een dergelijke benoe ming niet te willen aanvaarden, waarop in zijn plaats door het Bestuur de heer C. v.d. Wilden werd candidaat gesteld. Uit de vergadering wer den hierna nog als candidaten naar voren gebracht de heeren O. P. Besseling en R. Minden. Over genoemde 8 candidaten volgde hierna een schriftelijke stemming, als resultaat waarvan de volgende 6 heeren tot lid van den Ledenraad wer den benoemd: E. Alter (Splendid Film); D. J. van Leen Centrafilm J. J. ter Linden (N.V. City- en Europa-Film); R. Meyer (Filmex); R. A. van Mourik (Melior Films); O. P. Besseling (Kinotechniek). De Voorzitter wekte ten slotte de aanwezigen op, onder verwijzing naar de hun ter zake toege zonden circulaire, om door storting van een bedrag bij het Bondsbureau, zooveel dit in hun ver mogen lag geldelijken steun te verleenen aan het comité, dat zich bezighoudt met den koop van den Hollandschen Schouwburg te Amsterdam. Hij deelde mede, dat het de bedoeling is het totaal bedrag t.z.t. namens de geheele Bedrijfsafdeeling aan vorengenoemd comité over te maken. FILMS BELANGRIJKER DAN STIERENGEVECHTEN De Spanjaarden schijnen hun .raationale sport" niet langer boven alles te stellen. De Raad van Openbare Vermakelijkheden maakte medio Janu ari bekend, dat de bewoners van het Iberische schiereiland thans de voorkeur geven aan filmver- tooningen. De statistische gegevens vermelden, dat er 3.013 bioscopen zijn tegen nog „slechts" 270 arena's en dat bij het filmbedrijf 34.000 personen werkzaam zijn, terwijl bij de stierengevechten on geveer 8.000 personen zijn betrokken.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 6