KOOLSPITSENBONNEN UNIFORME SERVICE OP KOMST? HET OPLEIDEN VAN OPERA TEURS IN DE BIOSCOPEN 16 mogelijk zal zijn een normale marge tot stand te brengen tusschen de prijzen van nieuwe en gere viseerde apparaten. Tevens zal daarmede worden bereikt, dat apparaten welke nog bruikbaar zijn, resp. bruikbaar te maken zijn, niet in handen van scharrelaars komen en via deze weer in het bedrijf en wel speciaal in nieuwe exploita- Hes welke niet volledig met het te dezer zake be staande bedrijfsreglement bekend zijn belanden, met alle gevolgen van dien. Het verdient aanbeveling in de toekomst bij aanvragen voor nieuwe installaties te vermelden, of de oude apparatuur ter beschikking komt en zoo niet, welke bestemming men daarvoor heeft. Bij de controle van de tot nu toe gehonoreerde koolspitsenbonnen is ons gebleken, dat deze bon nen in vele gevallen onvolledig, of zelfs in het geheel niet zijn ingevuld en onderteekend. Daar zulks het samenstellen van een overzicht van het koolspitsenverbruik ten zeerste bemoei lijkt, verzoeken wij den leden nadrukkelijk in den vervolge voor volledige invulling der hun ver strekte koolspitsenbonnen zorg te dragen. De inleidende besprekingen met een aantal er kende handelaren ter zake van het eventueel in voeren van uniforme service-normen, waarvan wij in het vorig nummer gewag maakten, zijn inmid dels door een tweede conferentie over dit onder werp gevolgd. Er is daarbij in principe overeenstemming bereikt over het in practijk brengen van een uni form service-systeem. Dit wil zeggen, dat de ser vice, welke door de verschillende handelaren wordt geboden, aan bepaalde minimum eischen zal moeten voldoen en dat voor de te verrichten werkzaamheden een minimum prijs in rekening zal worden gebracht, welke vermoedelijk circa ƒ32.50 zal bedragen, Deze prijs is gebaseerd op één bezoek per maand. Bioscopen, welke maximaal 260 voorstellingen per jaar, d.i. 5 voorstellingen per week geven, kunnen desgewenscht eenmaal per 2 maanden worden gecontroleerd. Een nauwkeurige omschrijving van de te stel len minimum eischen wordt thans uitgewerkt. Indien de bestaande plannen verwezenlijkt wor den, zal daardoor aan de exploitanten tegen bil lijken prijs een alleszins verantwoorde onder- houdsdienst worden gegarandeerd. Een onmisbare factor hiervoor is en hierop zij nogmaals de nadruk gelegd dat voldoende exploitanten het belang van een regelmatig onder houd hunner apparaturen zullen inzien en dit tot uitdrukking zullen brengen door het afsluiten van service-contracten. Wij vestigen er de aandacht op, dat nu door de Technische Commissie een operatursopleiding in het leven is geroepen, het ongewenscht moet wor den geacht, dat door de exploitanten individueel nog operateurs worden opgeleid. Daar uitsluitend in Amsterdam een opleidings cursus wordt gehouden, geldt dit met name voor de exploitanten van Amsterdam en omgeving. Wij zouden hun, die daarvoor in aanmerking ko men, derhalve willen adviseeren de in hun dienst staande leerlingen aan het eerstvolgende toela tingsexamen tot den operateurscursus, dat in Juli a.s. zal worden gehouden, te laten deelnemen en wanneer dit examen met succes wordt afgelegd, den leerling in kwestie naar den cursus te ver wijzen. Ook bij het in dienst nemen van nieuwe leer lingen zou men het deelnemen aen den cursus als voorwaarde kunnen stellen. Voor de exploitanten elders in den lande ver dient het aanbevling, in dienst zijnde of toekom stige leerlingen den schriftelijken z.g. herscho lingscursus te laten volgen. Immers wanneer t.z.t. het Operateursdiploma van den Bond resp. van de elders in dit nummer genoemde Stichting verplicht zal worden voor geschreven, zullen al deze leerlingen gedwongen zijn de schriftelijke dan wel mondelinge, lessen te gaan volgen om het examen te kunnen afleggen. AANMELDING DONATEURSCHAP Voor het donateurschap van >den Bond heeft zich aangemeld: Super-Neon te Utrecht (Fabriek van gloeilampen, neon-lichtreclames, thermosflesschen en medi sche instrumenten). Eventueele bezwaren tegen de toelating gelieve men binnen acht dagen na ontvangst van deze pu blicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. TOELATING DONATEURSCHAP Tot het donateurschap van den Bond is toege laten: N.V. Les Etablissements Fibrocit te Brussel.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 17