IN MEMORIAM KEURING HOOFDFILMS 10. Verkiezing, overeenkomstig art. 12 der Sta tuten en art. 12 van het Algemeen Bonds reglement, van vijf leden van het Hoofdbe stuur in drie vacatures, ontstaan door het pe riodiek aftreden van de heeren J. S. Croeze, D. J. van Leen en W. K. G. v. Royen, en in twee vacatures, ontstaan door het tusschen- tijdsch aftreden van de heeren P. J. Beynes en F. D. L. Strengholt. Voor de vacatures, ontstaan door het aftre den van de heeren Beynes, Croeze, Van Leen en Strengholt zijn candidaat gesteld de heeren: H. S. Boekman, eigenaar van het Filmver huurkantoor Film Trust te Amsterdam; JL S, Croeze, directeur van de N.V. Columbia Film Booking Office en de N.V. Holland Amerika Film Booking Office te Amsterdam; L. Groen, bestuurder der Motion Picture Ex port Association Inc. te Amsterdam; C. S. Roem, directeur van de N.V. Filmfa briek Profilti te 's-Gravenhage; J. Weening, directeur van de N.V. Eagle- Lion Filmmij. te Amsterdam. In de vacature, ontstaan door het periodiek aftreden van den heer W. K. G. v. Royen, is candidaat gesteld de heer: W. K. G. v» Royen, beheerend vennoot der Lichtspel Centrum CV. te Amsterdam. 11. Benoeming, ingevolge art. 8 van het Film beurs-Bondsreglement, van drie leden der Filmbeurscommissie, in verband met het pe riodiek aftreden van de heeren: A. J. Dres- scher, Ch. Hart en J. Nijland Sr. IS. Voorstel van het Hoofdbestuur om, conform het bepaalde in art. 8 der Statuten, eenige leden, waarvan de namen voor of op de Jaarvergadering zullen worden medegedeeld, van het lidmaatschap vervallen te verklaren. 13. Rondvraag en sluiting. Het Hoofdbestuur vestigt er de aandacht op dat het voorstel inzake de Statutenwijziging inge volge art. 34 der Statuten slechts behandeld kan worden, wanneer minstens der kiesgerechtigde zaken in de vergadering vertegenwoordigd is. Zoo niet, dan moet de vergadering worden ver daagd op een termijn van minstens 14 dagen en hoogstens een maand. In deze tweede vergadering kan een besluit worden genomen onverschillig hoeveel kiesgerechtigde zaken vertegenwoordigd zijn. Voor het goedkeuren van een voorstel tot Sta tutenwijziging is een meerderheid van ten minste 2/3 der uitgebrachte stemmen vereischt. Hoogachtend, Namens het Hoofdbestuur: M. P. M. VERMIN, Voorzitter. JOH. MIEDEMA, Secretaris. Op 29 April 1947 is te Vogelenzang in den leef tijd van 61 jaar overleden de heer B. C. Hartman. De heer Hartman, die zich in 1938 uit de zaken terugtrok, was toen een der oudste leden van den Bond, die jarenlang het Luxor Theater te Haar lem exploiteerde en het Lido Theater te Leiden stichtte. Het Hoofdbestuur heeft aan de familie van den overledene zijn deelneming in het verlies betuigd. De teraardebestelling geschiedde op 3 Mei op de begraafplaats ,,Westerveld". In onze circulaire no. 16 van 7 Maart 1947 is een uiteenzetting gegeven van een met den Voor zitter der Centrale Commissie voor de Filmkeuring getroffen regeling, waarbij het voor bijzondere gevallen mogelijk is gemaakt de copie van een ter keuring aangeboden hoofdfilm, niet gelijktijdig met de vereischte bescheiden aan het bureau der Rijksfilmkeuring te zenden, doch deze copie later te verzenden, mits gegarandeerd wordt, dat de copie in ieder geval drie dagen voor den dag, waarop de keuring zal plaats vinden, in het bezit van genoemd bureau is. Sommige leden schijnen de opvatting te zijn toegedaan, dat deze regeling op alle films van toe passing is. Dat is geenszins het geval. In de eerste plaats komen voor deze bijzondere behandeling slechts in aanmerking hoofdfilms, waarvan slechts één copie in ons land aanwezig is. Het is echter ook niet de bedoeling, dat alle films, waarvan maar één copie beschikbaar is, worden vastgehouden. Alleen als het dringend noodig is de copie vast te houden, omdat deze aan eventueele huurders moet worden vertoond, kan men van de regeling gebruik maken. Voorafgaand overleg met het Bureau der Rijksfilmkeuring is in een dergelijk geval zeer aan te bevelen.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 3