S. J. KINSBERGEN EREVOORZITTER VAN DE AFDELING VGRAVENHAGE STATUTENWIJZIGING VEREENIGING VAN BIOSCOOPRECLAME-EXPLOI TANTEN KONINKLIJK GOED GEKEURD 8 De Afdeling 's-Gravenhage van de Nederland- sche Bioscoop-Bond heeft op 24 Juli 1.1. de heer S. J. Kinsbergen, directeur van het Passage Thea ter, die 25 Juli zijn tachtigste verjaardag vierde, benoemd tot haar ere-voorzitter, ter erkenning van de vele en waardevolle arbeid, door hem in ver schillende functies in het belang van de Bond ver richt. Kenmerkend voor de achting en waardering, welke de heer Kinsbergen, niet alleen in het film en bioscoopbedrijf, maar ook daarbuiten, geniet, was wel de overweldigende belangstelling, die hij op zijn verjaardag mocht ondervinden en die cul mineerde in een zeer druk bezochte receptie, welke in „Seinpost" in Scheveningen plaats vond. Hon derden personen zowel uit vak- als uit andere maatschappelijke kringen, alsmede tal van auto riteiten waren gekomen om hem geluk te wensen en de hand te drukken. Het Hoofdbestuur van de Bond was vertegenwoordigd door de Bondsdirec teur, de heer J. G. J. Bosman, en de heer J. Wee ning, de Afdeling 's-Gravenhage door haar voor zitter, de heer G. M, Th. Gielisse en meerdere bestuursleden, die namens deze afdeling een prachtige klok aanboden, terwijl de heer J. L.' Paerl de gelukwensen van het bestuur der Be drijfsafdeling Filmverhuurders kwam overbrengen. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen had zich doen vertegenwoordigen door Dr. N. R. A. Vroom, Hoofd van de Afdeling Kun sten en de heer D. van Staveren sprak als voor zitter van de Centrale Commissie voor de Film- (Vervolg van Pagina 7) nisaties van Groot-Brittannië, Frankrijk Neder land, Zwitserland en het Groot-Hertogdom Luxem burg voor hun aanwezigheid op dit Congres en voor het werk hier door hen verricht. Ik dank de vertegenwoordigers van de dagblad en van de vakpers, die deze laatste zitting hebben willen bijwoaen. Ik dank de Belgische bioscoopexploitanten, d''e uit alle hoeken van het land gekomen zijn om van hun belangstelling blijk te geven. Ik heb de vaste overtuiging dat dit Congres zijn vruchten zal afwerpen, dank zij de talrijke nieuwe gegevens, die bekend gemaakt werden. Deze zullen het mogelijk maken zowel in België als in andere landen, de nodige hervormingen te verwezenlijken ter verbetering van de bioscoopexploitatie. Hiermede verklaar ik het Internationaal Congres van Bioscoopexploitanten plechtig gesloten." keuring. Onder de velen, die acte de présence gaven, merkten wij onder meer nog op Mr. S. J. R. de Monchy, de oud-burgemeester van 's-Graven hage, Prof. Ir. C. L. van der Bilt, de oud-waar- nemend burgemeester, de heer H. P. J. van Ket- wich Verschuur, directeur-generaal van het Ne derlandse Rode Kruis en Mr. A. Adama Zijlstra van de Maatschappij ,,Zeebad". Voorts sprak de heer Henri Nolles namens de Nederlandse Orga nisatie van Artisten, terwijl de heer Henri van Eijsden Jr. onder het aanbieden van bloemen en een oorkonde getuigde van de sympathie van de journalisten, die steeds de persvoorstellingen in het Passage Theater bijwoonden. Na afloop van de receptie verzamelden de vele bezoekers zich in het Seinpost Theater, waar een orkest, samengesteld uit musici werkzaam in het bioscoopbedrijf, onder leiding van de jubilaris de ouverture „Wilhelm Teil" ten gehore bracht, waarbij de krasse oud-dirigent blijk gaf het diri geren nog niet verleerd te hebben. Een diner, tijdens hetwelk de jarige nogmaals door tal van persoonlijkheden uit het film- en bio scoopbedrijf in hartelijke bewoordingen werd ge huldigd, besloot het einde van deze dag, die, naar wij hopen, nog vele jaren als een van de aan genaamste in zijn herinnering moge voortleven. Bij Koninklijk Besluit van 9 Juli 1947, No. 28, is goedgekeurd een wijziging van de artikelen 6 en 7 van de Statuten der Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten. Daarmede is dus van kracht geworden het des betreffend besluit van de Jaarvergadering van 6 Februari 1947, hierop neerkomende, dat in het vervolg over de toelating van nieuwe leden zal worden beslist door een Nieuwe-Ledencommissie, resp. door een Beroepcommissie-Nieuwe Leden, bestaande uit een neutrale voorzitter en een gelijk aantal vertegenwoordigers uit de Vereeniging en uit de Nederlandsche Bioscoop-Bond. Met deze Statuten- en reglementswijzigingen is thans voorzien in een lang gevoelde behoefte. Zij biedt de leden der Vereeniging een betere bedrijfs- bescherming, welke gegrond is op bepaalde nor men, en garandeert hun, die zich voor het lid maatschap aanmelden, een objectieve beslissing op hun verzoek.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 10