dat de bioscoopdirecties dagelijks voor vraag stukken staan, waarvan de gelukkige oplossing af hankelijk is van hun ijver, vakkennis en talent; dat de ontwikkeling van het filmbedrijf van de directeuren niet alleen technische en commerciële bekwaamheid eist, maar ook een intellectueel peil, in overeenstemming met het filmmedium; dat elke directeur een verantwoordelijke sociale taak te vervullen heeft in het belang van de ont wikkeling der massa's; GEEFT DE WENS TE KENNEN: dat de personen die in het bioscoopbedrijf werk zaam wensen te zijn, zullen worden geselecteerd; dat dezel, niet slechts de nodige technische, commerciële en artistieke bekwaamheid zul len bezitten maar ook van voortreffelijke morali teit zullen zijn. Om tot deze selectie te komen, zou het nodig zijn van de candidaat-directeuren of bedrijfsleiders een getuigschrift van beroepsbekwaamheid te eisen, dat als resultaat van een proeftijd in een der bio scoopexploitaties zou kunnen worden uitgereikt. Publiciteit: De Commissie geeft ten aanzien van het vraag stuk der publiciteit, DE WENS TE KENNEN: dat alle publiciteitsmateriaal zal worden uitge geven in de taal van elk land of streek, waar de film vertoond worden en dat de trailer (voor- film) in dezelfde taal zal worden gesteld als de film; dat het formaat van foto's en affiches gestan- dariseerd zal worden; dat elke publiciteit zal geschieden op een ernsti ge, waarachtige, gezonde en morele wijze; dat in elk geval het reclame materiaal, dat door het filmverhuurkantoor geleverd wordt, kosteloos zal bezorgd worden; dat elke foto, welke niet voorkomt in de film, weggelaten zal worden; dat de vertaalde ondertitels op een behoorlijke wijze zullen worden gesteld en uitgevoerd met technische middelen, die noch het beeld, noch de duidelijkheid schaden; dat de publiciteit haar commercieel karakter zal bewaren, zelfs indien zij moet afwijken van een zekere artistieke waarde. Smalfilm; De Commissie overwegende: dat de exploitatie van de 16 mm film zich in sommige landen op een schrikwekkende en orde loze wijze uitbreidt; dat anderzijds de belangen van de 35 mm ex ploitaties, die in gevaar gebracht worden door de uitbreiding van het smalfilmformaat, krachtdadig moeten verdedigd worden; dat blijkt dat het rendement der 35 mm film het voornaamste bestanddeel is van de amortisatie der producties en het filmverhuurbedrijf bijgevolg de exploitatie in het standaardformaat moet ver dedigen; IS VAN OORDEEL: dat deze kwestie uiteindelijk het onderwerp moet uitmaken van een onderzoek op een internationaal plan EN STELT VOOR: a. in het kader van de beperking van bioscopen de Overheid, de verhuurders en andere be drijfsorganisaties te verzoeken geen opening van nieuwe bioscopen, die 16 mm of andere beperkte formaten exploiteren, toe te laten in een omtrek van minder dan 5 KM van een 35 mm exploitatie of van een vaste smalfilmexploitatie; de huidige toe stand van de vaste 16 mm exploita ties behouden blijvend; „Fronakker Ie Franeher. Uit de film „DE BOUWHOEK VAN FRIESLAND': van Paid Scnidtema.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 8