b. een reisbioscoop, die smalfilms of normaalfilms exploiteert, slechts toe te laten in een omtrek van meer dan 5 KM van de plaats waar een normaal- of een vaste smalfilmexploitatie ge vestigd is; c. een voorrang van één jaar te eisen op het ver tonen van het 16 mm formaat van een zelfde film, ten voordele van een normaalfilmexploi tatie, die zich op minder dan 5 KM bevindt van een plaats, waar een vaste smalfilmexp'oi- tatie gevestigd is; d. een voorrang van één jaar te eisen op het ver tonen van het 16 mm formaat van een zelfde film ten voordele van een normaalfilmexploita tie, gevestigd in een kring van 5 a 10 KM van de plaats, welke door een smalfilmexpïoiterende reisbioscoop wordt aangedaan. Commercieel eigendomsrecht: De Commissie overwegende: dat de bloei van een bioscoop vóór alles afhan kelijk is van de hoedanigheden van haar directie en van haar technische structuur; dat het bijzondere karakter van 'de onderneming het veranderen van een bioscoopexploitatie in een andere tak van handel of bedrijf practisch onmoge lijk maakt en dat bijgevolg het principe van het eigendomsrecht zich bij een bioscoop met nog meer scherpte naar voren dringt; dat een verkeerd begrip hiervan gelijk zou staan met de exploitant te beroven van een bestaans recht, verworven door zijn arbeid en het investeren van zeer grote kapitalen; GEEFT DE WENS TE KENNEN: dat sommige landen zich zullen laten inspireren door de wetgeving inzake eigendomsrecht in hel buitenland en een reglementering aanvaarden diz ten gevolge zal hebben, dat de exploitanten de voor delen zullen kunnen behouden, die zij verworven hebben door een gezond beheer en de technische en andere verbeteringen, die aan hun initiatief te danken zijn; dat in afwachting van de verwezenlijking van dergelijke reqlementen of wetten de bedrijfsorgani saties op filmgebied gepaste maatregelen onder het oog zullen zien, om de hierboven vermelde re sultaten te bereiken met het doel de belangen der bioscoopexploitatie te vrijwaren. VI. TECHNISCHE COMMISSIE: De Technische Commissie, in vergadering bijeen gekomen op 20 en 22 Juni 1947 na kennis genomen te hebben van de verschillende zienswijzen der af gevaardigden der vertegenwoordigde naties wenst: a. het eenvormig maken van alle stukken van da gelijks gebruik, bijv. Malthezerkruismechauis- me, aankoppelingsorganen enz. b. dat de verhuurders hun films zullen verhuren op spoelen van 600 meter. INTERNATIONAAL VERBOND VAN BIO SCOOPEXPLOITANTEN: Het Internationaal Congres van Bioscoopexploi tanten heeft besloten het Internationaal Verbond van Bioscoopexploitanten, dat in 1912 gesticht werd, wederom op te richten. Een Commissie wordt belast met het verzamelen van de noodzakelijke gegevens, teneinde een we deraanpassing van de statuten te bereiken, die, naar men hoopt, definitief goedgekeurd zullen wor den op het Congres, dat in September a.s. te Can- nes zal worden gehouden. Aan België valt de eer te beurt, het Secretariaat dezer Commissie waar te nemen. Nadat deze besluiten en wensen door de heer J. Toussaint waren voorgelezen richtte de heer Dutillieu de volgende woorden tot de aanwezigen: ,,De mededeling van de besluiten van het eindver slag legt aan al de grote verenigingen van bio scoopexploitanten, hier aanwezig, de plicht op, een onderling bestendig contact te onderhouden. Deze contacten zijn slechts mogelijk, indien het "Internationaal Verbond van Bioscoopexploitanten wederom in werking wordt gesteld. Zelf voorstan der van deze wederoprichting, heb ik met een waar genoegen vastgesteld, dat de Belgische en buiten landse afgevaardigden in de loop van de werk- zittingen het principe ervan aanvaard hebben. Ik dank de afgevaardigden uit 't buitenland voor het blijk van vertrouwen, dat zij zojuist aan België en aan mij zelf betuigd hebben, door ons het voor lopig secretariaat van dit Internationaal Verbond toe te vertrouwen. In naam van de Vereniging der Kinemabestuur- ders van België, waarvan ik voorzitter ben, ga ik de plechtige verbintenis aan, de taak, die mij opge legd werd, tot een goed einde te brengen." Hierna namen de leiders der vertegenwoordigen de delegaties elk op hun beurt het woord, om hun erkentelijkheid aan België en in het bijzonder aan de heer Dutillieu te betuigen. Zij drukten hun be wondering uit over de voortreffelijke organisatie van het Congres en besloten elk hun toespraak met de woorden uitriep: ,,Leve België!" Dankend voor deze sympathiebetuigingen sloot de heer Dutillieu het Congres met de volgende woor den: ,,Ik dank alle vertegenwoordigers die de uitnodi ging van het Comité van Voorbereiding van dit Congres hebben aanvaard. Ik dank de afgevaardigden van de bedrijfsorga-

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 9