19 KORTE BERICHTEN Australië De Motion Picture Association heeft de voor waarden, welke door Minister-President J. B. Chifley voor verdere levering van Amerikaanse films aan Australië waren gesteld, geaccepteerd. De overeenkomst wordt geacht per 1 September in werking te zijn getreden en beperkt het overmaken van dollar-revenuen tot 70 van het vorige jaar. De dollarwinsten welke deze limiet overschrij den men schat deze op 650.000 per jaar - blijven voor 10 jaar in Australië geblokkeerd, maar mogen worden besteed voor productie, betaling van kapitaalschulden, verbeteringen, regelingen van de sociale positie van personeel en het ver krijgen van onroerende goederen, nodig voor het filmbedrijf. Daar bioscoopvergunningen in de Staten van het Australische Gemenebest uitsluitend worden ver leend door de respectieve regeringen op advies van onafhankelijke commissies, verwacht men geen vergroting van het Amerikaanse theaterbezit. Denemarken De Amerikaanse producenten hebben besloten de verhuur van hun films aan Deense exploitanten stop te zetten, als protest tegen de door de Deense regering opgelegde valuta-restricties. De nieuwe regeling beperkt het overmaken van filmrevenuen naar het buitenland tot een afzonder lijke toewijzing aan elk verhuurkantoor. Het be trokken besluit is van terugwerkende kracht en betreft ook de reeds geïmporteerde films. Men schat dat hierdoor de invoer van buitenlandse films wordt gereduceerd tot 25 van het oorspronke lijke aantal. Groot-Brittannië Vertegenwoordigers van de Cinematograph Exhibitors' Association, de Britse bedrijfsorgani satie van bioscoopexploitanten, van de Kinema- tograph Renters' Society, de vereniging van film verhuurders, en van het British Film Institute, dat het nationaal filmarchief beheert en waarbij alle erkende filmliga's in Engeland en Wales zijn aan gesloten, hebben dezer dagen besprekingen ge houden inzake de toekomst der Britse filmliga's. De exploitanten hebben geklaagd over het feit, dat tal van liga's het bedrijf benadelen door recht streekse concurrentie. De besprekingen hebben tot gunstige resultaten geleid. Het British Film Institute zal aan de orga nisaties der verhuurders en der exploitanten een of ficiële verklaring inzake haar houding ten opzichte van de liga's voorleggen, welke o.m. de volgende punten zal bevatten: Ie. Het Instituut verleent geen steun aan „nieuw bakken" liga's, welke trachten gewone hoofd films te boeken en te exploiteren door haar vertoningen open te stellen voor introducé's. 2e. Het Instituut zal films ten behoeve van de bij haar geregistreerde liga's uitsluitend door de verhuurders betrekken. Deze geregistreerde liga's zullen door de belastingautoriteiten grondig geëxamineerd worden, alvorens haar zal worden toegestaan zich aan te sluiten. 3e. Het Instituut accepteert geen liga's, welke aan de ingang kaarten voor introducé's" verstrek ken, welke advertenties plaatsen voor haar uitvoeringen en welke er geen regel van maken, dat de leden jaarlijks een inschrijfgeld betalen in plaats van een wekelijkse bijdrage. Verenigde Staten Vo'gens medio October door het Departement van Financiën gepubliceerde gegevens maakte de gezamenlijke filmindustrie van de Verenigde Staten gedurende het jaar 1944 een netto-winst van $264.141.000.—. De bruto-inkomsten van deze wettelijk geregi streerde en belastingplichtige maatschappijen, 3868 in totaal, beliepen 1.458.299.000.—. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van de Nederlandsche Bioscoop-Bond zijn toegelaten: de heer J. J. v. d. Bosch, Steenstraat 51 te Box meer, exploiterende de Riche Bioscoop aldaar; de firma Van der Veer, Kroonenberg Kesing, Zomerdijkstraat 7 te Amsterdam, exploiterende de bioscopen Hollandia, Nwe Herengracht en Prin sen, Prinsengracht te Amsterdam; de heer B. A, G, Heemskerk, Kerkstraat 51 te Bodegraven, exploiterende de Nova Bioscoop aldaar, de N.V. Teco (directeuren: S. Kinsbergen en J. E. Kila), Passage te 's-Gravenhage, exploite rende het Passage Theater aldaar; de firma Beskers Co., Kottenseweg 4 te Win terswijk, exploiterende het Astoria Theater aldaar. (Hiermede vervalt de publicatie in Officieel Or gaan No. 140 dd. 14 Augustus j.1. onder hoofd Toelating lidmaatschap"). Het lidmaatschap van de heer J. J. Nijskens, exploiterende de Harmonie Bioscoop te Neder- weert, is omgezet in het lidmaatschap van de firma ,,De Kinderen Nijskens". (De heer J. J. Nijskens is enig gevolmachtigde der vennootschap onder firma). BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Wegen verlies der vereisten is van het lidmaat schap van de Bond vervallen verklaard: de firma S. Kinsbergen J. E. Kila, voorheen exploitante van het Passage Theater te 's-Gra venhage.

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 21