20 KORTE BERICHTEN België Als uitvloeisel van het onlangs gesloten accoord tussen de Vereniging der Kinemabestuurders van België, de organisatie der exploitanten, en die der filmverhuurders, de Belgische Syndikale Kamer, is thans besloten tot het instellen van een gemeen schappelijke Hogere Kinemaraad". Hoewel een preciese taakomschrijving van dit college nog niet is gepubliceerd, daar de Com missie, aan welke het vaststellen der statuten was opgedragen eerst primo November met haar taak gereed kwam en de statuten nog door de besturen der beide betrokken organisaties moeten worden goedgekeurd, staat wel vast, dat de Hogere Kinemaraad tal van problemen, die van het groor ste belang zijn voor de organisatie en de bescher ming van het filmbedrijf, ter hand zal nemen o.m het ontwerpen van een uniform vertoningscon tract, wijzigingen in de filmcensuur en het vesti gen van nieuwe zaken. Het instellen van de Hogere Kinemaraad, waar in verhuurders en exploitanten hun gemeenschap pelijke belangen kunnen behartigen, betekent een zeer belangrijke stap voorwaarts naar een hech tere organisatie van het Belgische film- en bio scoopbedrijf. Groot-Brittannië De Britse Minister van Handel, Harold Wilson heeft tijdens een der zittingen van het Lagerhuis in November desqevraagd door de afgevaardigde Sir Waldron Smithers uitdrukkelijk verklaard, dat de Labour-regering geen plannen heeft tot reor ganisatie van de productie en verhuur van Britse films en evenmin tot nationalisatie van het Britse filmbedrijf. Hierdoor werd alle grond ontnomen aan de reeds enige tijd circulerende geruchten betreffen de een op handen zijnde interventie der regerina in film-aangelegenheden. Zweden In een verslag over het Zweedse filmbedrijf, waarvan de gegevens zijn ontleend aan de rap porten der Zweedse filmverhuurders, wordt me- deaedeeld, dat het aantal bioscopen op 1 Januari 1947 niet minder dan 2462 beliep. Het aantal kleine exploitaties, met slechts één voorstelling per dag, is 1343, terwijl 407 bioscopen dagelijks twee of meer voorstellingen geven. Volgens een der grootste dagbladen in Stock holm worden de bioscopen iedere avond door een half millioen Zweden bezocht, waarvoor zij 750.000 Kronen uitgeven. Aan fiscale lasten wordt ruim 15 betaald of ongeveer 100.000 Kronen van bovenvermeld bedrag. ALGEMEEN BEDRIjFSREGLEMENT Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk ge houden vergaderingen besloten afwijzend te be schikken op aanvragen om toestemming, als be doeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsregle- ment, ingediend door: de heer I. J. B. Albers te Rotterdam, tot het gaan exploiteren van een filmverhuurkantoor; de heer A G, van Tol Jr. te Den Haag, tot het gaan exploiteren van een filmverhuurkantoor. Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk ge houden vergaderingen besloten toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfs- reglement. te verlenen aan: de heer E. G. Kijlstra te Drachten, tot het om zetten van zijn zaak in een vennootschap onder firma, waarvan firmanten zijn de heren E. G Kijlstra, H. S. Kijlstra en G. M. Snr-t: de heer A G. van Tol Sr., tot het omzetten van de exploitatie van het Metropole Palace te Den Haag in een naamloze vennootschap, zulks onder bepaalde voorwaarden; de Stichting Haagsche Christelijke Filmactie te 's^Gravenhage, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop in gebouw Excelsior te Den Haag, zulks met een bijzondere bepaling- de heer J. A. Olde Dubbelink te Denekamp, tot het gaan exploiteren van een nieuwe perma nente bioscoop in het pand Wilhelminastraat 4 te Denekamp, zulks onder bepaalde voorwaarden; de firma Spoorbio te Utrecht, tot het omzetten van de exploitatie der Spoorbio op het Centraal Station te Utrecht, welke tot dusverre door de heer W. Korsmit persoonlijk werd gevoerd, in een vennootschap onder firma Spoorbio" alsmede tot het gaan exploiteren van een tweede Spoorbio oo het station te Zwolle, zulks onder bepaalde voor waarden; de firma Gebrs. W. J. F. en N. F. van Ewijk te Bunnik, tot het gaan exploiteren van een nieu we permanente bioscoop in het Nutsgebouw te Driebergen-Rijsenburg, zulks onder bepaalde voor waarden; de N.V. Hollywood Theater i.o. te 's-Graven- haqe, tot het gaan exploiteren van het Hollywood Theater (voorheen genaamd Casino) aan de Boekhorststraat No. 98 te Den Haag. zulks onder bepaalde voorwaarden. Ingevolge deze beslissingen hebben zich voor het lidmaatschap van de Bond aangemeld: de N.V. Mij, tot Exploitatie van het bioscooptheater Metropole Palace, de Stichting Haaasche Chris telijke Filmactie, de heer T. A. Olde Dubbelink en de firma Sooorbio, waarvan firmanten zün de heren W. Th. F. Korsmit en A. B. M. van Royen,

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 22