21 alsmede de firma Gebrs. W. J. F. en N. F. van Ewijk en de N.V. Hollywood Theater i.o. Het Hoofdbestuur heeft besloten de heer D. Falkenburg te Kampen ten behoeve van door hem te geven filmvoorstellingen in arbeiderskampen en in de plaats Emmeloord, gelegen in de Noord- Oostpolder, tot nader order op de Lijst van Geen Bezwaar te plaatsen, zulks onder bepaalde voor waarden, TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van de Nederlandsche Bioscoop-Bond zijn toegelaten: de firma E. G. Kijlstra, Zuiderbuurt 21 te Drachten, exploiterende de Cinema Modern aldaar; de heer W. F, Stolle, Steenstraat 11a te Olden- zaal, exploiterende de Bioscoop ,,De Keizerskroon' te Borne. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Wegens verlies der vereisten is van het lid maatschap van de Bond vervallen verklaard: de heer E. G. Kijlstra, voorheen exploiterende de Cinema Modern te Drachten. GELDIGHEID KOOLSPITSENBONNEN Wij maken de leden er nogmaals op attent, dat de koolspitsenbonnen slechts geldig zijn gedurende het kwartaal, dat daarop is aangegeven. De thans lopende bonnen voor het Ie kwartaal 1947/48 (October/December) zullen dus op 31 December ajs* hun geldigheid verliezen. Omwisseling der bonnen kan niet plaats vinden en het is de koolspitsen-leveranciers niet toege staan na 31 December nog bonnen van het eerste kwartaal aan te nemen, TOEPASSING VAN ARTIKEL 15 DER STATUTEN Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft op grond van artikel 15 der Statuten in zijn vergadering van Dinsdag 21 October gehoord de heer A. G. van Tol, exploiterende het Metropole Palace te 's-Gravenhage, ter zake van de klachten: a. als zou de heer Van Tol niet die maatregelen genomen hebben, welke noodzakelijk zijn ter bescherming van de veiligheid van de bioscoopbezoekers, en mede door het feit van deze tekortkoming, een strafmaatregel van over heidswege hebben uitgelokt, waardoor de goede naam van het bedrijf is geschaad; b. als zouden strafmaatregelen tegen hem zijn uitgesproken wegens het toelaten tot de vertoning van een film, van personen beneden de leeftijd waarvoor betreffende film door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring was toegelaten, waardoor eveneens de goede naam van het bedrijf is geschaad, en besloten hem de straf van waarschuwing op te leggen en deze te doen publiceren. Dit besluit is gegrond op de volgende overwegingen: ad a dat de Commandant van de Brandweer te Den Haag, naar aanleiding van een de Brandweer gemeld begin van brand in het Metropole Palace, een onderzoek in dit theater heeft doen instellen naar de oorzaak van die brand en tevens de electrische installatie nader heeft doen controleren; dat toen is geconstateerd, dat de brand veroorzaakt was door het toepassen van een gerepareerde zekering, terwijl het verdere onderzoek waar bij toepassing van een vijftig gerepareerde zekeringen bleek - vorengenoemde comman dant in zijn rapport tot de conclusie heeft doen komen, dat de heer Van Tol op onverantwoordelijke wijze is tekort geschoten in het naleven van de veiligheidsvoorschriften; dat dit rapport tezamen met de onder b genoemde over treding, voor Burgemeester en Wethouders van de Gemeente Den Haag aanleiding is geweest op de heer Van Tol een strafmaatregel toe te passen en de hem verleende bioscoop vergunning voor de tijd van drie dagen te schorsen, hetgeen de heer Van Tol bij schrijven van 8 September j.1. werd medegedeeld; dat een onderzoek naar de electrische installatie van het Metropole Palace nadien door de Technische Commissie van de Bond, op het verzoek van het Hoofdbestuur ingesteld, deze Commissie aanleiding heeft gegeven het Hoofdbestuur te berichten dat de electrische installatie van dit theater zeker niet meer aan de bestaande voorschriften voldoet, het geen zij wijt aan slordigheid en ondeskundige behandeling; dat de heer Van Tol echter, alvorens dit onderzoek dooi de Technische Commissie plaats vond, eigener beweging aan een der beste installatiebureaux te Den Haag opdracht heeft gegeven alle nodige verbeteringen aan te brengen waarmede men onmiddellijk is aangevangen en dagelijks controle op de installatie uit te oefenen; dat de heer Van Tol hiermede metterdaad heeft aange toond aan de slechte conditie van de electrische installatie van het Metropole Palace radicaal een einde te willen maken en voorzieningen te willen treffen, die een prima conditie van deze installatie in de toekomst waarborgen; dat het alleszins te appreciëren is, dat de heer Van Tol zo'n loyale houding heeft aangenomen en deze dan ook zeker als verzachtende omstandigheid in aanmerking dient te worden genomen; dat echter niet kan worden voorbij gegaan aan het feit. dat de heer Van Tol door zijn onachtzaamheid ten aanzien van de electrische installatie van het Metropole Palace de veiligheid van het publiek in dit theater in de waagschaal heeft gesteld en mede door het niet voldoen aan de veilia- heidseisen, een maatregel van overheidswege tegen zich heeft doen uitspreken; dat hierdoor de goede naam van het film- en bioscoop bedrijf in qevaar is gebracht, weshalve de straf van waar schuwing tegen de heer Van Tol dient te worden uitge sproken. ad b dat door een ambtenaar van de Drankwet in drie gevallen, resp. op 24 April 1946, 8 November 1946 en 17 Mei 1947, is geconstateerd dat zich in het Metropole Palace enige kin deren bevonden beneden de leeftijd, waarvoor de op dat moment ter vertoning gebrachte film door de Centrale Com missie voor de Filmkeuring was toegelaten; dat de eerstgenoemde twee overtredingen een ernstige waarschuwing van overheidswege tengevolge hebben gehad en de laatstgenoemde overtreding voor Burgemeester en Wethouders van Den Haag mede aanleiding is geweest tot bovengenoemde schorsing; dat iedere exploitant zijn wettelijke verplichtingen ten volle dient na te komen en, mocht dit zoals bij de onderhavige verplichting, practische moeilijkheden met zich brengen, in ieder geval dergelijke maatregelen dient te treffen, dat over treding zo goed als onmogelijk is; dat de in het Metropole Palace uitgeoefende controle op de leeftijd van de jeugdige bezoekers getuige het voren staande kennelijk niet effectief genoeg is geweest;

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 23