KERSTCOLLECTE 1947 COMMISSIE NIEUWE ZAKEN tot in lengte van jaren heeft mogen voortduren en dat zijn steun en liefdevolle toewijding zo schielijk zijn echtgenote en familie moesten ont vallen. De naam en de werkzaamheid van de heet Hamburger in het Nederlandse film- en bioscoop bedrijf zullen in de annalen van zijn organisatie voortleven. Zijn roem is wel, dat hij in leven een taak heeft vervuld van maatschappelijke betekenis, die ver uitging boven de behartiging van zijn eigen belangen en die de belangen van zeer velen heeft gediend. Zijn verdiensten werden erkend door de onderscheidingen, welke zowel de Ne derlandse als de Franse Regering hem hebben uitgereikt. Bij de begrafenis welke in alle eenvoud te Utrecht plaats had, waren namens het Hoofdbe stuur aanwezig de vice-Voorzitter, de heer J. S. Croeze en de leden, de heren W. K. G. van Royen en H. S. Boekman, benevens de Bonds directeur. Voorts waren er vertegenwoordigers van de Afdelingsraad en het Bestuur der Bedrijfs afdeling Filmverhuurders, en enige leden uit Utrecht en omgeving. In de aula van de begraafplaats sprak de heer D. van Staveren uit 's-Gravenhage als vriend van de overledene een gevoelvol woord ten atscheid. Zo ongemerkt zijn wij de donkere dagen weer ingêgieaen, welke ons scheiden van net leest, weiKs gouden glans niet door cie somoerneid eter tijden verdott kan worden, Kerstmis, reest van ievensblijneid, maar ooktijd van bezmnnig. Want te midden der Kerstviering zullen onze ge dachten ongetwijieid wel eens verwijlen bij net lot van de honderden zwakke en ondervoede kin deren uit gezinnen, waar de armoede een dage lijkse gast is en die tengevolge van schraalte en duurte dubbel gebrek lijden; kinderen voor wie dit rverstreest de mogenjKneid kan openen om gedurende de schoonste tijd van het jaar een zorg vuldige verpleging te ontvangen in een omgeving, waar zij onbelemmerd zullen kunnen genieten van het spel van zon en wind en golven. Immers de grootste bron van inkomsten van de Stichting ,,bio-Vacantieoord is de jaarlijkse Kerstcollecte, die beslissen zal aan hoeveel kin deren meer of minder de gelegenheid zal kunnen worden geboden om in het Russenduin te Bergen aan Zee herstel van gezondheid en levensvreugde te vinden. Het Bestuur van de Stichting doet ook dit jaar een beroep op de, steeds zo spontaan gegeven, medewerking van de leden-exploitanten. Het doet tevens een beroep op het personeel en op de andere medewerkers, wier ijver en enthousiasme van grote invloed kunnen zijn op het welslagen van deze charitatieve actie. Laten wij wel bedenken dat, al zijn de tijden moeilijk, zij niet voor allen even moeilijk te dra gen zijn; de armsten worden steeds het zwaarst beproefd. Moge dit voor ons allen een aansporing zijn om van deze Kerstcollecte, welke van 24 December tot 8 Januari zal worden gehouden, ook ditmaal een klinkend succes te maken tot zegen van het behoeftige Nederlandse kind. Het Hoofdbestuur heeft benoemd tot plaats vervangend lid van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken de heer L. C. Barnstijn, te 's-Gravenhage. Tamara Sie danst een Balinese offerdans in de film DANSKUNST IN INDONESIË' van R. HORNECKER

Officieel Orgaan | 1947 | | pagina 8