h; No. Bldz. Britse filmbeleid Amerikaanse tactiek nieuwe quota-wet van 1948; opkomst Rank Cinematograph Films Act 1948 Bezwaren on afhankelijke exploitanten Gebrek aan Studio ruimte Financieringsmoeilijkheden der pro ductie Bezwaren Amerikaanse Filmmaat schappijen Opportunisme in het Britse film beleid) (Zie ook 158-5 en 141-4) Vrijgesproken! (Memorandum van de Britse rech terlijke macht in zake film en jeugdmisdrijf) Hulp aan het Franse filmbedrijf (Noodmaatregelen der regering; belastingverlaging; herziening ac- coord Blum-Byrnes; dollar transfer opnieuw geregeld; nieuwe filmwet; steun aan filmproduc tie; financieringshulpfonds; financiële hulp wordt door bedrijf zelf betaald) Van over de grenzen (Duitsland, filmbelangstel- bng der kerkelijke autoriteiten; Finland, zeer Ge varieerde import van films; Groot Brittannië, Internationaal congres voor wetenschappelijke films: Israël, overzicht van het filmbedrijf; Polen, herstel van het. Poolse filmwezen; U.S.S.R., de nieuwe stereo-film; Vereniqdo Sta ten, vergadering Theatre Owners of America, monopolieproces vind' voortgang, 7.442 huur ders contracteren wekelijks voor 16.880 biosco pen, uitbreiding filmpropaganda; Zweden, een nieuw filmproductiecentrum) Korte berichten (Argentinië, import buitenlandse films weer toegelaten; Canada, bezoek- en ont- vangstcijfers; China, invoerrechten, buitenlandse films verhoogd; Groot Brittannië, gekeurde films, B.B.C., voorlopig geen wijziging dollar-transfer; India, filmproductiecode; Italië, productiegetallen en invoercijfers; Mexico, Banco National Cine- matografico S.A.; Nederland, Rijkstelevisiecom- missie geïnstalleerd; Oostenrijk, filmproductie; Spanje, Spaans-Amerikaans Filmcongres; V.S., scherpe daling in de toegangsprijzen; Zwitser land, vergadering vier grote Zwitserse vakgroe pen tijdens festival in Locarno) 151 Van over de grenzen (Gr. Brittannië, school voor scenaristen; Zwitserland, vergadering Zwitserse Filmkamer inzake filmwetgeving) 151 Korte berichten (Australië, federale keurings instantie; België, vergadering van de afgevaar digden der bij de Berner Conventie aangesloten landen; China, brand in King's Theatre te Hong Kong; Gr. Brittannië, ontvangsten bioscoopbe zoek; U.S.A.Gr. Brittannië, auteursrechten; Gr. Brittannië, onderscheidingen aan filmper- soonlijkheden; Spanje, filmproductie; U.S.A.uit spraak Hoger Gerechtshof in zogenaamd mono polieproces tegen de major companies con clusie vonnis U.S.D.C. dd. 21-12-1946 dras tische wijziging verhuur- en exploitatiemethoden verwacht (zie ook: orgaan no. 135-7); U.S.A., Amerikaanse filmindustrie stelt films voor biblio theken beschikbaar export film, filmmateriaal en technische apparaten totaal uitvoer met 10 ten opzichte van 1947 verminderd; Zwit serland, regeringsplannen tot heffing hogere invoerrechten op hoofdfilms) 151 152 152 16 24 25 11 15 No. Bldz. CHARITATIEVE EN SOCIALE ACTIES VAN HET BEDRIJF (Bio, Volksherstil, Rode Kruis, Oorlogs invaliden, etc.) Dankbetuiging oorlogsinvaliden (Voor bioscoop- diploma's) 145 3 Kerstcollecte Bio-Vacantiecord (1947—1948 275.000.—) H7 24 Paascollecte Bio-Vacantieoord (ƒ119.887.20) 149 22 CULTURELE ASPECTEN VAN HET BEDRIJF (Filmcultuur Regering Raad voor de Kunst Culturele Adviescommissie (C.A.C.) Ne- derlandsche filmproductie en studio Bedrijf Publiek Unesco) (Zie ook onder „Buitenland" „Korte berichten" en „Van over de grenzen"): De molenstenen van Financiën en Prijsbeheersing (filmcultuur in gedrang) De pers hekelt de verhoging der vermakelijkheids- belasting (filmcultuur in gedrang) Protesten tegen de vermakelijkheidsbelasting (Pro testen van culturele instellingen) In de Tweede Kamer (Citaten uit de .Handelin gen" in zake voorl. Raad voor de Kunst, film en kunst, verhouding Bond-Departement etc.) De Film in technisch, artistiek, economisch en sociaal opzicht (Een overzicht van de tentoon stelling van 10 Februari tot 15 Maart in het Ste delijk Museum te Amsterdam) (Zie ook 146-3 en 146-8) Vererend bezoek (Van Minister Gielen aan Stede lijk Museum en Bondsbureau als gast van Cul turele Adviescommissie) Op de bres voor de goede film (Overleg tussen Filmclub en Culturele Adviescommissie) (Motie aan Ministers en andere autoriteiten over be lastingdruk) Voorlopige Raad voor de Kunst geïnstalleerd (Op 27 Februari door Minister Gielen) 145 145 145 145 146 147 152 21 Benoeming Raad voor de Kunst (Bondsdirecteur lid van de Sectie voor de Filmkunst) Een receptie (Artikel van P. Schuitema, lid van de C.A.C, over 30 jaar Bondsbestaan en film kunst) Sir Stafford Cripps' advies inzake productie korte films (Binnen-omslaq Off. Orgaan) (Zie ook no. 150 en andere Organen) Gemeentelijke belastingfaciliteiten (Hoofdartikel over de critiek van Dr. R. Geuljans op de Mi nisteriële circulaire van 19 November 1947 waarin onderscheid wordt gemaakt tussen serieuze kunst en filmkunst) De film in Europa. Is een Europese film-unie mo gelijk? (Artikel naar aanleiding van het verdrag tussen België, Frankrijk, Luxembourg, Nederland en Groot-Brittanië, betreffende de economische, sociale en culturele samenwerking De film als medium? Is groter Europese filmproductie mogelijk? Europese films in V.S. niet onver koopbaar Waar blijft Nederland met nationale filmproductie?) 147 147 147 147 148 148 1 10 19 21 12 4 15 17 19 22 148 15

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 6