SCHRIFTELIJKE OPLEIDINGSCURSUS 16 Het Bestuur der Stichting „Instituut voor Op leiding van Technisch Bioscooppersoneel" heeft besloten naast de reeds georganiseerde monde linge cursus, thans ook over te gaan tot het uit geven van schriftelijke lessen, welke een volledige opleiding zullen geven voor het behalen van het operateursdiploma. Deze schriftelijke cursus heeft op de eerste plaats ten doel de in het bedrijf werkzaam zijnde operateurs in de gelegenheid te stellen het ope rateursdiploma te verwerven. Genoemde cursus zal bestaan uit maximaal 80 lessen; de eerste les verschijnt op 20 Februari. Iedere Vrijdag zal een nieuwe les verschijnen en de leerlingen die de cur sus in Februari begonnen zijn, zullen dus in staat zijn aan het in 1949 af te nemen eindexamen deel te nemen. Voor wat betreft het lesgeld vestigen wij er de aandacht van de leden op, dat aangezien de werknemersorganisaties zeer veel hebben bijge dragen tot het totstandkomen dezer schriftelijke cursus en zij zich daarvoor veel moeite en kosten hebben getroost, besloten is voor georganiseerde en niet-georganiseerde werknemers verschillende tarieven vast te stellen. Voor bij een der vakbon den aangesloten operateurs is het lesgeld vast gesteld op 2.per les en voor niet-georgani seerde operateurs op 2.50 per les. Bovendien moeten alle deelnemers bij inschrijving een bedrag van 10.storten, hetwelk hun, indien zij de cursus met succes volbrengen, zal worden geresti tueerd. De lesgelden zullen voorts maandelijks bij vooruitbetaling moeten worden voldaan. Aangezien het voor de operateurs als regel een groot bezwaar zal vormen wekelijks 2.a 2.50 van hun loon aan het volgen der lessen te moeten besteden, zal het door het Bestuur op zeer hoge prijs worden gesteld, indien de leden aan de in hun dienst staande operateurs, die de lessen wensen te volgen, een tegemoetkoming van 1.50 per week op de leskosten zouden willen ver strekken. In dit verband zij erop gewezen, dat het zo wel in het belang van de individuele exploitanten als van het gehele bedrijf moet worden geacht, dat op zo kort mogelijke termijn over een zo groot mogelijk aantal alleszins vakbekwame operateurs kan worden beschikt en het Bestuur vertrouwt derhalve gaarne, dat de leden door op boven omschreven wijze in de kosten, verbonden aan het volgen van de cursus, bij te dragen, zullen willen medewerken om iedere operateur in staat te stel len aan de lessen deel te nemen. Voor de goede orde herinneren wij eraan, dat op alle operateurs die op 1 Januari 1948 minder dan 5 jaar als eerste operateur werkzaam zijn, de verplichting rust voor September 1950 het opera teursdiploma te behalen. Zij, die op 1 Januari 1948 reeds langer dan 5 jaar als eerste operateur werkzaam zijn geweest, kunnen desgewenst vrij stelling van het behalen van het operateursdi ploma verkrijgen. Op 1 September 1950 zal echter iedere operateur of wel het diploma of wel een vrijstellingsbewijs moeten bezitten om in het be drijf werkzaam te kunnen zijn. Niettemin achten wij het van belang, dat ook de voor een vrijstelling in aanmerking komende operateurs de schriftelijke cursus volgen en het diploma behalen, daar zulks ongetwijfeld een verbetering van de vakbekwaam heid zal opleveren. Zoals gezegd dient de verrekening der lesgel den maandelijks bij vooruitbetaling te geschieden en wel voor iedere eerste Vrijdag van de maand. Het komt ons het eenvoudigste voor. de afrekenin gen via de leden te laten lopen. Wij zouden deze derhalve willen voorstellen van de operateur(s), die de lessen volgen, wekelijks 0.50 resp. 1 van hun loon in te houden en dit bedrag tezamen met de per week te verlenen tegemoetkoming ad 1.50, vermenigvuldigd met het aantal Vrijdagen, dat in de desbetreffende maand voorkomt, maan delijks op onze rekening bij het Hoofdkantoor van de Incasso-Bank te Amsterdam te storten. Dezer zijds zal dan voor doorbetaling aan de Stichting worden zorg gedragen. Overeenkomstig het vorenstaande zou dus be gonnen dienen te worden om het lesoreM over de maand Februari (2 Vrijdagen; 20 en 27 Februari) ad ƒ5.(ongeorganiseerde operateurs) resp. ƒ4.(georganiseerde operateurs) voor 16 Fe bruari a.s. aan ons te doen toekomen; het lesgeld over de maand Maart (4 Vrijdagen) zal voor Vriidaa. 5 Maart in ons bezit moeten ziin; over April (5 Vriidagen) voor Vriidag, 2 Aoril, enz. Indien de leden de zaak nog meer zouden willen vereenvoudigen door reeds bij voorbaat de les gelden b.v. over de eerste dre maanden te stor ten, dan is daartegen natuurlijk geen enkel be zwaar. Zij zouden ons echter ten zeerste verplichten afrekeningen der lesqelden niet te combineren met afrekeningen van filmhuur, contributie e.d., doch de verschuldigde bedragen steeds afzonderlijk over te maken onder vermelding dat het lesgeld betreft over de periode Y voor de leerling X. Dit zal onze administratie begrijpelijkerwijs zeer ver- gemakkeliiken. Ter oriëntering hebben wij alle leden in het OPERATEURS

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 18