HET WERKBOEKJE DIPLOMA'S 1948 LEDENLIJST 17 bezit gesteld van een exemplaar van de circulai res, welke te dezer zake door het Bestuur van de Stichting aan de operateurs werden toegezon den. Het verdient aanbeveling er bij de opera teurs op aan te dringen de schriftelijke cursus te gaan volgen. Meerdere exemplaren van deze cir culaires met bijbehorend inschrijfformulier worden op aanvrage gaarne verstrekt. Wij spreken ten slotte nogmaals het vertrouwen uit, dat alle leden het grote belang van de onder- werpelijke schriftelijke cursus zullen inzien en hun medewerking aan het welslagen daarvan op bovenomschreven wijze zullen willen verlenen. Mochten zij hiertoe tegen onze verwachtingen in, niet bereid zijn, dan zullen wij het op prijs stellen zulks van hen te mogen vernemen. Wanneer deze aflevering van het Officieel Orgaan verschijnt, zullen alle operateurs, die tijdig het desbetreffende aanvraagformulier aan ons hebben ingezonden, in het bezit zijn van een werk boekje en is het de taak van de leden om voor een regelmatige en nauwkeurige invulling zorg te dragen. Wellicht ten overvloede zij er de aandacht op gevestigd, dat een zorgvuldig bijgehouden werkboekje voor de gezamenlijke exploitanten van groot belang is, aangezien zij daaruit met één oogopslag kunnen zien, hoe lang en in welke functie de door hen in dienst te nemen operateur reeds in het bedrijf werkzaam is; of hij al of niet in het bezit is van een diploma, resp. verplicht is dit te behalen; of de vorige werkgevers over zijn prestaties tevreden waren enz. Ook voor de werknemers heeft dit werkboekje grote waarde, aangezien het voor hen als een soort doorlopend getuigschrift kan worden be schouwd en tevens een zekere erkenning als operateur inhoudt. Voor de invulling van het boekje referen wij aan onze circulaire No. 6, dd. 6 Januari 1948. Wij wijzen er nogmaals op, dat het niet is toegestaan in het werkboekje ongunstige aanteke ningen te plaatsen. In geval van wanprestatie van een operateur verzoeken wij de leden ons hiervan in kennis te stellen, waarna desgewenst een onderzoek zal worden ingesteld en, zo nodig, maatregelen jegens de betrokkene zullen worden genomen. Wij zullen het zeer op prijs stellen, indien in afwachting van de thans in behandeling zijnde wettelijke regeling op dit gebied, geen operateurs in dienst worden genomen, die niet in het bezit zijn van een werkboekje. Tevens zouden wij gaarne zien dat bij het aan nemen van leerling-operateurs de voorwaarde wordt gesteld, dat deze de schriftelijke cursus, waaromtrent elders in dit Orgaan nadere bijzon derheden zijn opgenomen, gaan volgen. Ook door hen dient natuurlijk een werkboekje te worden aangevraagd. Het Bondsbureau is reeds overgegaan tot het uitschrijven van lidmaatschapsbewijzen (hoog stens twee per zaak) ten behoeve van hen, die als alleen-eigenaar, bestuurder of leider overeen komstig de reglementaire bepalingen in het Leden en Bedrijfsregister staan ingeschreven. Eveneens zullen worden uitgereikt vertegenwoordigerskaar- ten, die 2.50 per stuk kosten en bewijzen van donateurschap. Leden of donateurs, die een of meer der hier voor bedoelde diploma's wensen te ontvangen, gelieven hiervan opgave te doen aan het Bonds bureau met vermelding van namen en voorletters der betrokken personen en onder toezendng van één pasfoto per persoon, formaat: 3 X 3}/> cm. alsmede, voor wat betreft de vertegenwoordiners- kaarten, onder gelijktijdige betaling van 2.50 per kaart. Bovendien zullen worden uitgereikt diploma's oorlogsinvaliden, die door de Geneeskundige Dienst der Koninklijke Landmacht aan het Bonds bureau zijn opgegeven. Houders van dit bewijs voor kosteloos bioscoopbezoek zijn alleen militai ren, leden van de illegaliteit of van de koopvaar dij, die door h'm strijd tegen de vüand invalide zijn geworden. Zij, wier invaliditeit door het ver- looo van tijd beneden een zeker percentage is gedaald, worden door de Geneeskundige Dienst van de lijsten afgevoerd. Al ontbreken dus u;ter~ lijke kenmerken van letsel, zoals bij doofheid of beschadiging van andere inwendige organen, dit betekent niet, dat deze personen valide zijn. Wij vertrouwen gaarne dat de leden, evenals in het afgelopen jaar, onze oorlogsinvaliden met enige tegemoetkomendheid zullen behandelen en ook hun personeel in die zin zullen instrueren. De nieuwe Bonds-Naam- en adreslijst zal bin nen enkele weken verschijnen. Aan ieder lid en iedere donateur zal per zaak één lijst worden toe gezonden, met uitzondering van de filmverhuur kantoren en -fabrieken, die voor elke zaak drie lijsten kunnen tegemoetzien. Extra exemplaren worden op bestelling toege zonden tegen betaling van ƒ1.per stuk en voorzover de reserve-voorraad zulks toelaat.

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 19