FILM VERZEKERING KEURING VAN BUITENGEWOON LANGE FILMS 18 Daar ons is gebleken, dat o.m. omtrent de strek king en de werking van de door de Bond afge sloten collectieve filmverzekering nu en dan mis verstanden rijzen, menen wij er goed aan te doen de voornaamste bepalingen uit de verzekerings polissen nogmaals onder de aandacht te brengen. De verzekering omvat alle verlies en elke ma teriaalschade, hoe gering ook en hoe en waardoor ook ontstaan, van of aan het verzekerde film- en reclamemateriaal. Hieronder is mede te verstaan het risico tijdens de vertoning der films in de theaters, tijdens het vervoer en tijdens het verblijf in de filmkluizen. Er is evenwel een bepaling opgenomen, dat assuradeuren de door hen aan de filmverhuurders betaalde schade-uitkeringen op het betrokken lid- exploitant, resp. lid-filmbewerker of filmopslag- firma kunnen verhalen, indien mocht blijken, dat de schade veroorzaakt is door eigen schuld of grove nalatigheid van de exploitant, de filmbewer- ker of opslagfirma en/of hun bedrijfsleiders. Wij dringen er derhalve mede in Uw eigen be lang met klem op aan het filmmateriaal met de grootste zorg te behandelen en ook Uw personeel daartoe de nodige instructies te geven. Ingeval van schade aan gehuurde of in bewer king zijnde films, resp. van vermissing door dief stal, tijdens transport e.d. dient daarvan onder vermelding van alle ter zake dienende bijzonder heden onmiddellijk kennis te worden gegeven aan de desbetreffende verhuurder, op wie de verplich ting rust binnen 3 X 24 uur, nadat de schade te zijner kennis is gebracht, daarvan mededeling te doen aan de firma Lazard Willing, Rokin 9 15, Amsterdam. Het verdient aanbeveling, dat de exploitant, filmbewerker of opslagfirma tegelijkertijd met bo venbedoelde mededeling aan de filmverhuurder, de firma Lazard Willing van het voorgevallene in kennis stelt. Bij schade ten gevolge van brand, exploisie, zelfontbranding, inbraak of diefstal en overigens ten gevolge van iedere strafbare handeling moet bovendien onmiddellijk aangifte worden gedaan bij de bevoegde politie-autoriteiten. Wat betreft de schadevergoeding is bepaald, dat de assuradeuren de volgende schaden ver goeden: 1. Bij herstelling of hercopieëring van films of bij vernieuwing van het reclamemateriaal: de kosten voor herstel of hercopieëring, resp. van vernieuwing tot de maxima als hieronder genoemd; 2. Bij niet-herstelling, niet-hercopieëring of bij niet-vernieuwing van het reclamemateriaal: 50 van het bedrag der originele vervaardi- gingskosten, tot een maximum van 50 der hieronder genoemde maxima. Begrijpelijkerwijs zullen indien slechts een ge deelte van een film beschadigd is of is verloren gegaan de hieronder genoemde vergoedingen slechts op dat gedeelte betrekking hebben. Ingeval van hercopieëring dient de filmverhuur der er aan mede te werken de kosten van herco pieëring tot het noodzakelijke minimum te be perken. De verzekerde maximum-bedragen zijn: zwart/wit film 0.75 per meter kleurenfilm 1. journaals (uitsluitend in de eerste vertoningsweek en daarvoor) 0.35 het bij één filmcopie beho rende reclamemateriaal 100. Wij verzoeken de leden zich in voorkomende gevallen stipt aan vorenstaande bepalingen te houden, ten einde het vlot afwikkelen der schade uitkeringen te bevorderen. Het komt de laatste tijd meermalen voor dat zeer lange films (3600 a 4000 m.) ter keuring worden aangeboden. Dergelijke films kunnen als regel niet in de nor male bioscoopprogramma's worden vertoond, zo dat de desbetreffende verhuurder er meestal toe over gaat verkortingen aan te brengen. Wanneer de film in kwestie echter reeds is ge keurd, is voor het aanbrengen van zulke coupures de toesteming der Centrale Commissie voor de Filmkeuring vereist en moet, ter verkrijging dezer toestemming, een herkeuring plaats vinden. Het zal duidelijk zijn dat zulk een gang van zaken nodeloos tijdverlies veroorzaakt en dat daar door de behandeling van de overige ter keuring aangeboden films stagnatie ondervindt. De leden-filmverhuurders worden derhalve drin gend verzocht vóór het ter keuring aanbieden van bijzonder lange films te bezien, of deze dienen te worden ingekort en zo ja eerst na het aanbrengen van de noodzakelijke coupures de film aan de Centrale Commissie voor de Filmkeuring te doen toekomen. Tijd- en werkverspilling wordt aldus voorkomen, hetgeen zowel in het belang is van de gezamen lijke verhuurders als van de Keuringscommissie.

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 20