DE NEDERLANDSCHE BIOSCOOP-BOND HERDENKT ZIJN STICHTINGSDAG Hoewel de zeer bijzondere omstandigheden er toe geleid hebben, dat het dertigjarig bestaan van de Nederlandsche Bioscoop-Bond slechts op eenvou dige wijze werd herdacht met het openen van een tentoonstelling betreffende de ontwikkeling van de film in technisch, ar- tistiek, economisch en maatschappelijk opzicht van welke tentoon stelling het Hoofdbestuur de bescherming op zich heeft genomen is de 10de Februari toch een dag geworden, welke lang zal voortleven in de herinnering van dege nen, wier bestaan op een of andere wijze verbon den is met het Neder landse film- en bioscoop bedrijf. Voordat de vergade ring van het Hoofdbe stuur, welke op die dag op het Bondsbureau werd gehouden, een aanvang nam, werd door een de putatie van het Bonds personeel een fraai uitge voerde voorzittershamer aangeboden alsmede een bloemstuk, mede uit er kentelijkheid voor de pensioenregeling, welke indertijd voor het perso neel in het leven is ge roepen. De opening van de fiimtentoonstelling meren trap, welke aan weerszijden geflankeerd was door een brede en kleurige haag van de prachtigste bloemstukken, waarmede de leden en donateurs hun gelukwensen vergezeld deden gaan, naar de ontvangzaal, welke zich spoedig met een dichte menigte In de namiddag werd in het Stedelijk Museum onder zeer grote belang stelling van autoriteiten en leden de fiimtentoon stelling geopend door de Burgemeester van Amsterdam, Mr. Arn. J. d'Ailly. Reeds tegen vier uur, een half uur voor het vastgestelde tijdstip van opening, begonnen de genodigden het museum binnen te stromen. Zij begaven zich langs de grote monumentale mar- Het Hoofdbestuur is zeer getroffen door de over weldigende belangstelling, welke het van alle zijden, zowel van autoriteiten als van onderscheidene corpo raties heeft mogen ondervinden bij gelegenheid van de viering van het dertigjarig bestaan van de Nederland sche Bioscoop-Bond Het meest gevoelig is het Hoofdbestuur echter ge weest voor de oprechte en zeer hartelijke belangstel ling van de zijde van de leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. Hoewel de tijd van voorbereiding vrij kort is geweest en de viering een eenvoudig karakter droeg, heeft zich nochtans het medeleven van de be- drijfsgenoten met het wel en wee van hun organisatie en de werkzaamheden van het Hoofdbestuur in veler lei vorm en op velerlei manieren gemanifesteerd. On danks het feit dat de opening der tentoonstelling op een voor velen zeer ongelegen tijdstip plaats vond, zijn zij bij honderden gekomen om met hun dames acte de présence te geven. En hoewel de gelegenheid zich niet leende voor het houden van speeches, hebben zeer velen het Hoofdbestuur hun bijzondere erken telijkheid betuigd voor het werk van dit College en hun bewondering uitgesproken over de wijze, waarop het zijn taak opvat. Voor zover zij niet aanwezig kon den zijn, hebben zij dit gedaan in hartelijk gestelde brieven en telegrammen. Zij hebben hun wensen ver gezeld doen gaan van een schat van bloemen en ook werd het Hoofdbestuur vereerd met stoffelijke blijken van waardering, waaronder een voorzittershamer van het Bondspersoneel en een zilveren sigarendoos van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders. Dat er bij deze gelegenheid zoveel begrip aan de dag is gelegd voor de uiterst zware taak, die het Bestuur heeft te vervullen, en voor de oprechte be* doeling waarmede het werkt in het belang van het gehele Nederlandse film- en bioscoopbedrijf ook al bestaat er op bepaalde punten verschil van inzicht dat dit alles op zo ongedwongen, zo spontane wijze op deze dag tot uiting is gekomen, heeft het Hoofd bestuur ten zeerste getroffen en het spreekt daarvoor zijn diepgevoelde dank uit. Het is een spoorslag om voort te gaan op de ingeslagen weg en om met nieuwe energie te arbeiden in het belang van allen die in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf werkzaam zijn en tot bescherming en verheffing van het grote goed, dat ons allen in dit bedrijf is toevertrouwd. M. P. M. VERMIN, Voorzitter. JOH. MIEDEMA, Secretaris. I vulde. Onder de ere gasten bevonden zich on der meer de heer G. Pippel, raadadviseur bij het Ministerie van On derwijs, Kunsten en We tenschappen, die Minister Dr. J. J. Gielen vertegen woordigde, de heer D. van Staveren, voorzitter van de Centrale Com missie voor de Filmkeu ring, die de Minister van Binnenlandse Zaken ver tegenwoordigde, de heer Boegner, ambassaderaad, die de opening bijwoon de namens de Franse am bassadeur, de heer Bieri, legatie-secretaris, verte genwoordiger van de Zwitserse Gezant, Dr. N. R. A. Vroom, hoofd van de Afdeling Kunsten van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Mr. A. de Roos, wethouder van Kunstzaken en On derwijs van Amsterdam, de heer C. A. 't Hart, die het gemeentebestuur van Rotterdam vertegen woordigde, alsmede tal van andere autoriteiten, waaronder de heer M. F. G. M. van Grunsven, burgemeester van Heer len. Onder de velen die gekomen waren om bij deze opening acte de présence te geven, bevonden zich de besturen der filmliga's, het bestuur van de Beroepsvereniging van Nederlandse Cineasten, vertegenwoordigers van de werknemersorganisaties, alsmede vele ver tegenwoordigers van de Pers, waaronder ver-

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 6