TRADESHOWS OP MAANDAG zeggen: het publiek gaat zich splitsen en daar mede het artikel. Om nu terug te komen op de receptie. De Bioscoop-Bond is in zekere zin ingehaald in de tempel der Muzen. Maar deze handeling, dit gebaar verplicht tot iets; men kan niet onge straft in de tempel doordringen. De Bond is geen producent, is in hoofdzaak exploitant. Zij maakt de keuze uit wat de producent biedt. En hier laadt ze zich nu een verplichting op haar schouders. Ze is in nieuw gezelschap gekomen. De schijnbaar onmachtige kunst heeft een overwinning op de Bond en op zichzelf behaald, omdat ze machtiger blijkt dan geld en macht over zichzelf blijkt te bezitten. Ze heeft royaal een hand toegestoken en de Bond heeft deze hand gegrepen, en naar we mogen hopen en verwachten: even royaal. Laat het ditmaal inderdaad een koninklijk ge baar zijn en tegelijk een waarschuwing inhouden. Kunst wil nooit verbazen, al is ze soms verba zingwekkend. Kunst wil altijd dienen, al is ze soms zeer hautain. Kunst wil altijd van en voor de mens zijn, al zondert ze zich af. Kunst wil altijd zeer reëel zijn, al lijkt ze onpractisch. Maar kunst zal altijd waarde betekenen, al zijn de kunste naars dikwijls in het oog der mensen waardeloos. Kunsj: wil altijd geven, al vraagt ze dikwijls veel. Dit zijn de tegenstrijdigheden, waarmede de leden van de Bond rekening moeten houden. Het is raar gezelschap en lang niet altijd gemakkelijk. Maar als gevolg van dit gebeuren op 10 Februari geldt nu in den vervolge voor de Bond: .No blesse oblige". Wij vestigen er nogmaals de aandacht op, dat het Bestuur der Bedrijfsafdeling Filmverhuurders enige tijd geleden overeenkomstig artikel 6 van het Bedrijfsreglement ter zake ener Aanvulling van de Algemene Voorwaarden van Verduur en Huur van Films een speciale regeling heeft getroffen voor het houden van bedrijfsvoorstellin- gen op Maandagmorgen in Am sterdam. Het is n.1. gebleken, dat er van de zijde van verschillende leden grote belangstelling bestaat voor het geven van tradeshows op Maandagmorgen in Amster dam, hetgeen ongetwijfeld zijn verklaring vindt in het feit, dat zich op Maandag vele leden exploitanten in Amsterdam be vinden voor het bezoeken van de Filmbeurs. Het beste zou zijn. indien er op Maandagmorgen slechts één be drij f svoorstelling zou plaats vin den, maar het aantal voor vertoning in een der gelijke bedrij f svoorstelling in aanmerking komen de films is te groot om met één bedrijfsvoorstelling per Maandagmorgen te kunnen volstaan. Daarom heeft het Bestuur overeenkomstig artikel 6 van de Aanvullingsvoorwaarden bepaald, dat op Maandagmorgen in Amsterdam ten hoogste twee bedrijfsvoorstellingen zullen worden gegeven. Iedere filmverhuurder die op een Maandag ochtend in Amsterdam een tradeshow wil houden, is verplicht hiervan ten minste 14 dagen tevoren schriftelijk kennis te geven aan het Secretariaat der Bedrijfsafdeling. Mochten er binnen de gestelde termijn meer dan twee aanmeldingen voor een tradeshow op eenzelfde Maandagmorgen binnen komen, dan zal door loting worden bepaald welke moet worden uitgesteld. Volledigheidshalve zij erop gewezen, dat deze bepalingen niet van toepassing zijn op tradeshows, welke op andere dagen dan Maandag te Amster dam worden gegeven en evenmin voor bedrijfs voorstellingen, die in andere steden dan in Am sterdam worden gehouden. AANMELDING DONATEURSCHAP Voor het donateurschap van de Bond hebben zich aangemeld: de heer C. A. Bennis te Gouda Autobekledings- bedrijf); Comm. Venn. Boonco te 's-Gravenhage (plaats- bespreeksysteem Eventuele bezwaren tegen de toelating gelieve men binnen acht dagen na ontvangst van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Alle veren opgezet, de puntige snavel dreigend op zijn tegen stander gericht, staat het strijdlustige kemphaantje gereed om het tweegevecht te heginnen Vit de film ..TOURNOOr' van H. van der Horst

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 25