BUITENGEWONE I SPOEDLEDEN VERG ADER ING In verband met de te ondernemen acties inzake de verhoging der vermake- lijkheidsbelasting heeft het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond I ingevolge het bepaalde in artikel 27 der Statuten en artikel 18 van het Algemeen Bondsreglement de leden opgeroepen tot een buitengewone spoedledenvergade- ring op Maandag 15 Maart a*sn des middags om 230 uur precies, in een der I I zalen van hotel Krasnapolsky te Amsterdam* De agenda dezer vergadering werd reeds alle leden toegezonden» I programma volledig handhaaft. Het heeft dit pro gramma nooit bedoeld noch misbruikt als vlag, maar als een noodzakelijkheid, voortvloeiend uit het karakter en de betekenis van dit bedrijf. Dit programma zal eerst dan verdwijnen indien de practijk van de nieuwe heffingen de onmogelijk heid van een handhaving duidelijk aantoont. Er zij echter nu reeds op gewezen, dat de productie van Nederlandse films b.v., waarnaar met inspanning van alle krachten is gestreefd en welke thans voor de deur staat, door de huidige belastingpolitiek onmogelijk is gemaakt. Iedere insider kan de Re gering voorrekenen, dat de amortisatie van een Nederlandse film, welke voor de oorlog reeds een probleem was, bij het huidige prijsniveau in dit bedrijf, hetwelk veel te laag is, lager dan in welk land in West Europa ook met uitzondering van één land wellicht, niet meer mogelijk is. Er zullen alléén Nederlandse films komen en er zullen alléén films van culturele standing worden vertoond, in dien Rijk en gemeenten dit op prijs stellen, name lijk wanneer zij dit mogelijk maken door de be lastingmaatregelen zo te hanteren, dat zij voor deze economisch zo kwetsbare producten, niet gel den. Hier staat niet alleen een bedrijfsbelang, maar een nationaal belang op het spel. Ten slotte nog een laatste misverstand. Wanneer het Rijk meent, dat het nieuwe belastingbronnen nodig heeft o.a. in de vorm van een verhoogde heffing van de vermakelijkheidsbelasting, zij het dan dat deze de gemeenten ten goede komen, dan dienen de ver makelijkheden over één kam te worden geschoren en geen preferenties van welke aard ook, te wor den toegepast. Discriminatie van film en bioscoop ten opzichte van andere vormen van vermakelijk heid zal nimmer door de Nederlandsche Bioscoop- Bond worden geaccepteerd. Een eenzijdige opleg ging van lasten achten wij in strijd met goede trouw en openbare orde. Indien immers de inkom sten die men nodig heeft gelijkelijk worden ver deeld, kan het gemiddeld percentage lager zijn. De leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond zullen andermaal op Maandag 15 Maart a.s. in vergadering bijeen komen, waar zij zich zullen te beraden hebben over vérstrekkende besluiten, welke nodig zijn om een dam op te werpen tegen de ontzettende last, waarmede een kortzichtige politiek het Nederlandse film- en bioscoopwezen tot groot nadeel van alle betrokkenen en niet min der van het publiek belang dreigt te verdrukken. Wij zijn er van overtuigd, dat de leden die zo dikwijls in voor dit bedrijf moeilijke en spannende ogenblikken een prachtige eenheid hebben weten te demonstreren, ook thans op de bres zullen staan. Voor de derde maal na de Bevrijding is de Nederlandsche Bioscoop-Bond genoodzaakt in de eerste plaats te zijn een „strijdorganisatie". IlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIl"IHIIIIIIIMlMlIIIIIIIIIMIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIItlllllllllllllllllllllinillllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlF "1iitwHiH4mmmiiiiiiiiHiiiiiHiiiiuiiMmmiiiiiimiiiiiiiiiihiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiMiiiiiiiiiiiiiiifflttiiruauiiiiniiiMiiiiMiHiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiiiiiiiiiiiiiiimiiiir

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 5