HOOFDBESTUUR Candidaatstelling IN MEMORIAM Dispensatie art. 1D Bedrijrsregiement Filmvertoning Ingevolge artikel 12 van het Algemeen Bonds reglement brengt het Hoofdbestuur van de Neder- landsche Bioscoop-Bond ter kennis van de leden, dat volgens rooster dit jaar aan de beurt van af treden zijn de volgende Hoofdbestuursleden, die zich allen herkiesbaar stellen: H. S. Boekman, eigenaar van het Filmverhuur kantoor Filmtrust te Amsterdam; M. Desmet, directeur van de N.V. Eindhovense Bioscope Maatschappij te Eindhoven; Joh. Miedema, eigenaar o.m. van het Amicitia Theater te Sneek. Er zijn dus drie vacatures, die vervuld moeten worden door drie individuele personen, die allen zelf of wier maat- of vennootschap, vereniging of stichting lid moeten zijn van de Bond en van wie één lid moet zijn eigenaar, medevennoot of be stuurder van een filmfabriek, filmproductiezaak, filmimportzaak of filmverhuurkantoor en twee leden moeten zijn eigenaar, medevennoot, of be stuurder van een permanente of reizende bioscoop en zich niet mogen bezig houden met filmfabricage, filmproductie, filmimport of filmverhuur, tenzij zij bestuurslid zijn van een plaatselijke of provinciale afdeling. Voor elke open plaats kan ieder lid ten minste één candidaat aanbevelen, doch zulk een aanbe veling moet door ten minste tien leden onder steund worden. Het Hoofdbestuur nodigt de leden uit namen, voornamen en woonplaatsen der gewenste candi- daten op te geven. Deze candidaten moeten aan het Bondsbureau schriftelijk en door elf leden ondertekend worden opgegeven voor of uiterlijk op 15 Mei a.s. van de eigen cultuur. En dat deze belangstelling geenszins behoeft voort te spruiten uit zuiver ambtelijke relaties, wordt wel het best geïl lustreerd door Sir Stafford Cripps, die, hoewel thans Minister van Financiën, geen gelegenheid voorbij laat gaan om te wijzen op de betekenis van het filmmedium voor de samenleving en daarbij blijk geeft van gezonde en nuchtere op vattingen over de film, welke men helaas uiterst zelden bij overheidspersonen aantreft, Eveneens gelukkig voor het Britse filmbedrijf heeft Minister Wilson zich reeds een bekwame opvolger betoond van zijn grote voorganger. Op 27 Februari overleed als gevolg van een ernstige ziekte in de leeftijd van 49 jaar de heer Jan Louwen, in leven gedurende ruim twintig jaar algemeen directeur van de Vereniging „De Buitensociëteit", exploitante van de gelijknamige bioscoop te Zwolle. De heer Louwen was een stille harde werker, die vooral in zijn woonplaats zeer bekend en bemind was. Het Hoofdbestuur heeft aan de familie van de overledene zijn deelneming met dit verlies be tuigd. De verassing geschiedde op 3 Maart in het crematorium te Velsen. Van verschillende zijden is het Hoofdbestuur gevraagd dispensatie te verlenen, als bedoeld in artikel 1 D van het Bedrij f sreglement ter zake van de Filmvertoning, voor het vertonen van een ertra hoofdfilm in de week van 30 April tot 7 Mei a.s., aangezien in deze week twee feestdagen vallen, zijnde de Nationale Feestdag op 5 Mei en Hemel vaartsdag op 6 Mei. Naar aanleiding hiervan deelt het Hoofdbestuur de leden mede, dat het besloten heeft in het alge meen deze dispensatie te verlenen. Zij, die dus in vorengenoemde week een extra hoofdfilm willen vertonen, behoeven daarvoor geen dispensatie meer aan te vragen. Ook hij heeft blijk gegeven een warme belang stelling te koesteren voor de film en zal onge twijfeld eveneens haar belangen naar beste kun nen behartigen. Aan de Amerikaans-Britse filmcrisis is een einde gekomen. Voor de eerste maal hebben de twee partijen de wapenen openlijk gekruist, maar deze eerste krachtmeting eindigde schijnbaar on beslist in een vierjarig bestand. De toekomst zal leren, wie van beiden zich deze wapenstilstand het meeste ten nutte zal maken, de onverstoor bare, in vele schermutselingen geharde veteraan of zijn jonge en energieke tegenstander.

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 11