ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT 14 adviesbureau in te stellen om de leden bij spe ciale moeilijkheden van advies te kunnen dienen. Deze mededelingen van de heer Van Royen werden eveneens met een hartelijk applaus be groet, waarna de Voorzitter de behandeling der agenda voortzette en de leden in de gelegenheid stelde hun inzichten ter kennis van de verga dering te brengen. Overige agendapunten Als eerste spreker meldde zich de heer J. L. Paerl, vice-voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, die getuigde van de waardering der afdelingsleden voor het beleid van het Hoofdbestuur en mededeelde, dat de filmver huurders er prijs op stelden met algemene stem te verklaren, dat zij zich als één man plaatsen achter dit College, dat bij alle te ondernemen acties op hun volle steun zou kunnen rekenen. Spreker verzocht het Hoofdbestuur met klem niet te berusten in de achterstelling van de film bij andere takken van ontspanning en een krach tige actie te ontplooien. Meerdere sprekers verkregen hierna het woord, die ernstige critiek uitoefenden op de interpre tatie, welke een aantal gemeentebesturen meent aan de betreffende ministeriële circulaire te moe ten geven, inzonderheid op de achterstelling van film en bioscoop ten opzichte van andere vormen van vermaak, en het Hoofdbestuur verzochten vooral de belangen der kleine ondernemers, die een belastingverhoging niet zullen kunnen dragen, bij de Overheid te bepleiten. De Voorzitter zegde toe, dat pogingen zullen worden ondernomen om, aangezien de vermake- lijkheidsbelasting in de huidige vorm practisch als een bedrijfsbelasting moet worden aange merkt, voor de kleine zaken verlichting te krij gen, terwijl maatregelen zullen worden genomen, opdat gemeenten, die een onredelijke heffing toe passen, het beoogde doel niet zullen bereiken. Ten aanzien van de door verschillende sprekers geuite vragen of het Hoofdbestuur een algemene sluiting der bedrijven niet wenselijk achtte, meen de spreker te moeten antwoorden, dat het Hoofd bestuur de verantwoording voor een dergelijke verstrekkende maatregel niet op zich kan nemen. De waardering van de vergaderde leden voor het beleid van het Hoofdbestuur demonstreerde zich wel zeer duidelijk uit het feit, dat de op de agenda vermelde voorstellen, waarbij het Hoofd bestuur de leden om vergaande bevoegdheden verzocht om eventueel te ondernemen acties te kunnen financieren en zelfs om ten behoeve daar van in te kunnen grijpen in het zakenverkeer tussen de leden, met algemene stem werden goed gekeurd. Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk ge houden vergaderingen besloten toestemming, als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement, te verlenen aan: N.V. Astra Film Mij. tot het gaan exploiteren van de grote en de kleine zaal van het Gebouw Musis Sacrum te Arnhem, zulks ter voorlopige vervanging van het verwoeste Rembrandt Thea ter aldaar; Mevrouw L. Meyer-Schimmerling, firmante van de Firma Victoria Film, tot het voortzetten van de exploitatie van dit filmverhuurkantoor als alleen-eigenaresse aangezien de firmant F. S. Stofkooper is uitgetreden; de Handelsvennootschap Asta Theater, tot het hervatten van de bioscoop-exploitatie in het Asta Theater te Amsterdam hetwelk ten name van de heer C. A. H. F. Hinke, in het Bedrijfsregister stond ingeschreven; E. J. Weier te Rotterdam tot het gaan exploi teren van een bioscoop in het Gebouw van de Vereniging ,,Ons Huis" te Rotterdam, Gouver- nestraat 133, zulks onder bepaalde voorwaarden. Ingevolge deze beslissingen hebben zich voor het lidmaatschap van de Nederlandsche Bioscoop- Bond aangemeld: mevrouw L. Meyer-Schimmer ling en de Handelsvennootschap Asta Theater. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toe gelaten: de N.V. Lumina Film te Amsterdam, onder directie van de heer Dr. H. Kahlenberg, Mevr. L. Meyer-Schimmerling, exploitante van het Filmverhuurkantoor Victoria Film te Amsterdam en de Firma Gebrs. Henneman, exploitante van het Marquette Theater te Heemskerk (N.-H.). BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Wegens verlies der vereisten is van het lid maatschap vervallen verklaard, de heer C. A. H. F. Hinke, voormalig exploitant van het Asta- Theater te Amsterdam, Firma Victoria Film, voormalig exploitante van het gelijknamige film verhuurkantoor te Amsterdam en de heer Dr. H. Kahlenberg, voormalig exploitant van het Film verhuurkantoor Luminafilm te Amsterdam. I

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 16