SCHRIFTELIJKE OPLEIDINGSCURSUS 18 Van het Bestuur der Stichting „Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel" ver nemen wij, dat de enige tijd geleden in het leven geroepen schriftelijke cursus zeer grote belang stelling geniet. Niet minder dan circa 325 leerlin gen volgen thans de lessen en de gang van zaken is tot nu toe zeer bevredigend te noemen. Uit de vele brieven, die de cursusleider ontvangt, waarin hem vragen worden gesteld die indirect met de lessen verband houden of om een nadere uiteen zetting van bepaalde in de lessen behandelde on derwerpen wordt verzocht, blijkt de interesse van de cursisten en tevens, dat deze cursus in een behoefte voorziet. Wij achten dit een verheugend verschijnsel en het spijt ons daarom des te meer, dat wij hebben moeten constateren, dat er nog talrijke exploitanten zijn, die het belang van de onderwerpelijke op leiding voor het bedrijf niet inzien en derhalve de in hun dienst staande operateurs niet in de les- kosten tegemoet willen komen. Het gevolg hiervan is, dat verscheidene van de betrokken operateurs, voor wie het onmogelijk is de leskosten geheel zelf te dragen, noodgedwon gen van het volgen van de cursus moeten afzien, hetgeen niet alleen henzelf doch, zodra het bezit van het operateursdiploma verplicht is, ook hun werkgever ernstige moeilijkheden zal bezorgen. Het Hoofdbestuur heeft in zijn circulaire no. 78 het vertrouwen uitgesproken dat de leden van het grote bedrijfsbelang ener goede operateursoplei ding overtuigd zullen zijn. Wij geloven niet, dat het nodig is dit belang in het bestek van dit artikel omstandig te verdedigen en willen er daarom mede volstaan als onze mening uit te spreken, dat het voor iedere exploitant van onschatbare waarde is over een of meer alleszins bekwame operateurs te kunnen beschikken aan wie hij de leiding zijner voorstellingen alsmede de vakkundige behandeling zijner installatie, en He te vertonen films met een gerust hart kan toevertrouwen. Het bereiken van zulk een situatie in alle bios copen nu wordt door bovengenoemde Stichting nagestreefd. Natuurlijk kunnen de gewenste resul taten niet in een slag worden verkregen, doch met medewerking van alle leden bestaat gegronde hoop, dat binnen afzienbare tijd iedere bioscoop in Ne derland over deskundig personeel kan beschikken. Deze medewerking behoeft niet enkel en alleen te bestaan uit het betalen van een gedeelte der leskosten. Door Uw operateurs daarnevens op de een of andere wijze te stimuleren om met de nodige ernst de leerstof te verwerken, door nu en dan Uw appreciatie voor de vermeerdering hunner tech nische kennis te laten blijken, door er op toe te zien dat geen nieuwe leerlingen en/of operateurs, die niet zijn vrijgesteld, in dienst worden genomen zonder dat zij de cursus volgen, respectievelijk door hen de verplichting op te leggen aan de eerst volgende cursus deel te nemen, door er voor zorg te dragen, dat al Uw cabine-personeel over een werkboekje beschikt enz. enz., werkt U er in be langrijke mate toe mede, het gestelde doel binnen de kortst mogelijk tijd te bereiken. Als aardig voorbeeld van het animeren der ope rateurs tot het volgen der lessen zij vermeld, dat een vooraanstand exploitant voor zijn cabine personeel de helft van de leskosten betaalt en daarbij in het vooruitzicht heeft gesteld dat zij, die na afloop van de cursus het diploma behalen en op dat moment nog in zijn dienst werkzaam zijn, van hem bij wijze van premie ook de andere helft der leskosten terugkrijgen. Een dergelijke handel wijze versterkt o.i. de band tussen werkgever en werknemer ten zeerste en prikkelt de operateur zijn uiterste best te doen. Een voorbeeld dat zeer zeker navolging verdient. Wij vertrouwen dat de leden, die tot dusverre om welke reden dan ook hun medewerking aan het welslagen der operateursopleiding hebben ont houden, na lezing van het voorafgaande alsnog van gedachten zullen veranderen. In dit verband zij herinnerd aan het oud-Hollandse spreekwoord: ,,De cost ghaet voor de baet uyt". Het diploma De Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel" deelt ons mede: Voor de thans lopende schriftelijke operateurs cursus kunnen geen nieuwe deelnemers meer wor den ingeschreven. In Januari 1949 zal echter de volgende cursus beginnen en het ligt in de bedoe ling de inschrijving daarvoor omstreeks 15 No vember a.s. te openen. Het is ons bekend, dat een groot aantal operateurs, die niet zijn vrijgesteld van de verplichting om het diploma voor 1 Sep tember 1950 te behalen, de lessen nog niet volgen. Een aantal hunner zijn voornemens alvorens zich eventueel als cursist aan te melden aan het eerst volgende eindexamen dat in Juli a.s. zal worden afgenomen deel te nemen teneinde te trachten het diploma te verwerven zonder dat de cursus is OPERATEURS

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 20