ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT 21 Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehou- houden vergaderingen besloten toestemming, als bedoeld in het Algemeen Bedrij f sreglement, te ver lenen aan: de Mij. tot Exploitatie van het City Theater te 's-Gravenhage N.V., tot het voortzetten van de bioscoopexploitatie in het Luxor Theater te Rot terdam, zulks onder bepaalde voorwaarden; Mevr. H. v. d. Berg-Broekman, tot het voort zetten van de exploitatie van Select Film te Am stelveen als alleen-eigenares, aangezien de Firma Selectfilm door het uittreden van de firmant M. v. d. Berg had opgehouden te bestaan; N.V. Bioscoopexploitatie Mij. Frans Hals (on der directie van de heer E. Prager) tot het over nemen en voortzetten van de bioscoopexploitatie Frans Hals Theater te Haarlem van de geliqui deerde N.V. Eerste Schotense Bioscooponder- neming; Mevr. F. de Kuyper-Van Houten en de heer Chr. de Kuyper, tot het overnemen en voortzetten van de bioscoopexploitatie Luxor Theater te Haar lem, zulks als erfgenamen van wijlen de heer W. A. de Kuyper; de firma Gebrs. van Berkel, tot het overnemen en voortzetten van de exploitatie van het Luxor Theater te Waalwijk, welke bioscoop voorheen werd geëxploiteerd door Mevr. de Wed. A. A. v. BerkelSiegenthaler; de N.V. Mij. tot Exploitatie van het Schouw burggebouw te Heerenveen, waarvan directeur is de heer F. Groen, tot het overnemen en voort zetten van de in genoemd gebouw gevestigde bioscoopexploitatie, welke tot dusverre werd ge dreven door de N.V. Groens Café- en Restau- rantbedrijven te Heerenveen. de Heer D. Falkenburg te Kampen, tot het gaan exploiteren van filmvoorstellingen aan boord van zeeschepen en luchtschepen (vliegtuigen), zulks onder bepaalde voorwaarden. Het Hoofdbestuur heeft in zijn op 25 Maart ge houden vergadering besloten afwijzend te beschik ken op de aanvrage van de Stichting Nederlandse Onderwijsfilm te 's-Gravenhage, tot het gaan exploiteren van een filmproductiezaak. De Ledenraad heeft in zijn op 6 April gehou den vergadering enige hoger beroepen behandeld, ex artikel 13 van het Algemeen Bedrij fsreglement van 10 October 1939, ingesteld door; de Heer M. J. H. Moonen te Hoensbroek van de beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij aan genoemde heer toestemming werd geweigerd tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop in Zaal Claessen te Brunssum; de heer A. G. van Tol Jr., van de beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij aan genoemde heer toestemming werd geweigerd tot het gaan exploi teren van een nieuw filmverhuurkantoor. Beschikkende op deze hoger beroepen heeft de Ledenraad besloten de beslissingen van het Hoofd bestuur te bevestigen. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar op 14 April en 20 Mei 1948 gehouden zittingen be sloten toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement, te verlenen aan; de heer M. F. Jagers te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop in ge bouw Amicitia te Amersfoort, zulks onder bepaal de voorwaarden; De heer J. van Rhijn te Lobith tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop in ge bouw Scala te Doetinchem, zulks onder bepaalde voorwaarden. de Firma Spoorbio te Utrecht tot het gaan ex ploiteren van een permanente bioscoop, waarin zgn. journaalvoorstellingen zullen worden gegeven op het Vliegveld Schiphol in de gemeente Haar lemmermeer, zulks onder bepaalde voorwaarden; de heer Th. Denies te 's-Gravenhage, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop aan de Dorpstraat 158 te Posterholt (L.), zulks onder bepaalde voorwaarden. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 20 Mei besloten afwijzend te beschikken op het verzoek van de Bioscoopstichting te Nuth om toestemming tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop aldaar. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 16 Juni besloten toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Gewijzigd Algemeen Bedrijfs reglement, te verlenen aan de N.V. United Artists, gedomicilieerd ten kantore van Mr. R. H. Dijkstra te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een filmverhuurkantoor en wel voor de bedrijfstakken: a. het verhuren aan bioscopen van Nederlandse en/of buitenlandse films, echter met uitzonde ring van journaal- en zelf vervaardigde docu mentaire films; b. het verhuren aan bioscopen van al of niet zelf vervaardigde documentaire films en films van zogenaamde losse actualiteiten; zulks onder zekere voorwaarden;

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 23