ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT 12 Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehou den vergaderingen besloten toestemming als be doeld in artikel 4 van het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement te verlenen aan: de firma Gebr. Luyckx, exploiterende het Luxor Theater te Zundert, tot omzetting van deze exploi tatie in een z.g. éénmans-zaak ten name van de heer J. J. Luyckx; de heer Ph. A. Van Opbergen, exploiterende het Thalia Theater te IJmuiden, tot omzetting van deze exploitatie in een vennootschap onder de firma Gebr. Van Opbergen, waarvan firmanten zijn de heren Ph. A. en F. A. Van Opbergen; de heer J. C. Hoppe te St. Maartensdijk tot het overnemen en voortzetten van de in zijn zaal De Gouden Leeuw aldaar tot dusver door Mevrouw de Weduwe A. Wijnen te Steenbergen gedreven permanente bioscoop, zulks onder bepaalde voor waarden. Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van 5 Juli besloten afwijzend te beschikken op de aan vrage van de firma Van Ouds de Waterwolf om toestemming tot het overnemen en voortzetten van de bioscoop-exploitatie ,,Asta Theater" te Aals meer, welke sedert de Bevrijding via de Lijst van Geen Bezwaar werd gedreven door de heer J. Berghoef. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 7 Juli besloten toestemming als bedoeld in artikel 8 van het Gewijzigd Algemeen Bedrij fs reglement te verlenen aan de firma G. J. M. van Kuppeveld J. A. Beukering te Grave (N.B.) tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop, genaamd Palazzo Theater, gevestigd aan de Maas straat 12 aldaar, zulks ter vervanging van de tot dan toe door de N.V. Gofilex in Grave geëxploi teerde bioscoop Nut en Vermaak. In haar zitting van 21 Juli heeft deze Commis sie besloten toestemming als hiervoor bedoeld te verlenen aan: de N.V. Nederlandse Geluidssmalfilm, geves tigd te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een reizende bioscoop, echter uitsluitend in de plaatsen, waar de gezamenlijke leden van de Bond in 1947 op minder dan 6 dagen filmvoorstellingen hebben gegeven, zulks verder op bepaalde con dities; de heer M. F. Jagers te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop in „Het Zonnehuis" te Tuindorp-Oostzaan (gem. Am sterdam). De Commissie Nieuwe Zaken besloot in haar zitting van 7 Juli afwijzend te beschikken op de aanvrage van de heer J. Bakens te Asten (N.B.) om toestemming tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop in zijn zaal aan de Prins Hendrikstraat 29 aldaar, alsmede op de aanvrage van de Stichting Film krant Nederland te Gouda om toestemming tot het gaan exploiteren van een reizende journaal )- bioscoop in een zogenaamde filmkrantwagen. In haar zitting van 28 Juli j.1. besloot genoemde Commissie toestemming als hiervoor bedoeld te weigeren aan: de heer H. M. Eykelberg te Maasbracht voor het gaan exploiteren van een permanente bioscoop in zaal Oelers te Pey (gem. Echt); de heren D. Moes Jean Desmet te Amsterdam tot het gaan exploiteren van een permanente bio scoop in het pand Kometensingel 188 te Tuindorp- Oostzaan (gem. Amsterdam). De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 8 Juli een hoger beroep behandeld, ex artikel 17 van het Gewijzigd Algemeen Be drij fsreglement ingesteld door het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders van de Neder- landsche Bioscoop-Bond, tegen de beslissingen van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij onder ze kere voorwaarden toestemming als bedoeld in artikel 8 van het Gewijzigd Algemeen Bedrijfs- reglement tot het gaan exploiteren van nieuwe filmverhuurkantoren was verleend aan de N.V. United Artists, gedomicilieerd ten kantore van Mr. R. H. Dijkstra te Amsterdam, en aan de Nederlandse vennootschappen op te richten door Allied Artists Productions Inc., Columbia Pictu- res International Corp. en Universal Interna tional Films Inc. Beschikkende op dit beroep besloot de Beroeps commissie de beslissingen te vernietigen en de ver zoeken van United Artists, Columbia en Universal om in Nederland eigen filmverhuurkantoren te mogen exploiteren, af te wijzen. (De aanvraag voor Allied Artists Productions was inmiddels in getrokken, weshalve hierop in hoger beroep niet meer beslist behoefde te worden). AANMELDING LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap hebben zich aangemeld: De heer J. C. Hoppe te St. Maartensdijk, exploi terende de Bioscoop ,,De gouden Leeuw" aldaar; de Firma G. J. M. van Kuppeveld J. A. Beuke ring te Grave (N.-Br.), exploiterende het Palazzo Theater aldaar. de reisbioscoop N.V. Nederlandse Geluidssmal film te Amsterdam, waarvan directeur is de heer D. van der Meer; de heer M. F. Jagers te Amsterdam, die een bio scoop gaat exploiteren in Het Zonnehuis te Tuin dorp-Oostzaan (Amsterdam-N.).

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 14