E. E. E, Lijst van aangewezen en aanbevolen films AANBEVOLEN f Maakt een Nederlandse filmproductie mogelijk door iedere maand ten minste één Nederlandse film in Uw theater te vertonen. Slechts wanneer de producenten en cineasten weten, dat zij op U kunnen bouwen, zullen zij voort kunnen gaan met steeds betere films te vervaardigen. Nederland vaart \Meer Metamorphose De Markthallen van Parijs Maasbruggen Prinses Juliana bezoekt Suriname De Bouw/hoek \iat\ Friesland 4eniilm vertegenwoordigt nog iets meer dan een zuiver handels artikel, waarover men met anderen marchandeert. De film heeft reeds grote invloed, zowel politiek als cultureel, op de openbare mening. Haar mogelijkheden als middel tot vertolking van nationaal leven, idealen en tradities, als dramatisch en kunstzinnig medium, zifn ontzaglijk ien nationale filmproductie kan niet naar behoren en niet tot volkomen voordeel van de gemeenschap functionneren, tenzij men voorzieningen kan tretren, die een voortdurende en gezonde wedijver van invloeden, methoden en denkbeel den mogelijk maken jen succesvolle productie wil zeggen een onafgebroken productie en planning op lange termijn, wat slechts kan worden bereikt met de wetenschap, dat voldoende financiële resultaten kunnen worden behaald Uit een rapport van een ministeriële commissie aan de Minister van Handel, tót wiens ressort het Britse filmwezen behoort. Y. BRUSSE H. v. d. HORST N.V. Meteor Film N.V. Meteor Film P. SCHUITEMA - N.V. Meteor Film P. SCHUITEMA - N.V. Meteor Film J. FERNHOUT - N.V. Meteor Film P. SCHUITEMA - N.V. Meteor Film Lengte 182 Meter lengte 495 Meter Lengte 455 Meter Lengte 385 Meter Lengte 390 Meter Lengte 470 Meter Alle leeftijden Alle leeftijden Alle leeftijden Alle leeftijden Alle leeftijden Alle leeftijden

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 2