ALGEMEEN BEDRUFSREGLEMENT 15 Nederlandse kunstenaars en arbeiders zullen wor den vervaardigd, opdat men van deze grootse daad van de leden van de Nederlandse Bioscoop- Bond zal mogen zeggen, wat de titel van de eerste film, die hier gemaakt gaat worden, als een goed omen aanduidt: ,,But not in vain". Een rondgang door cle stnclio s Met de rede van Mr, Reinink, die evenals de overige sprekers met een hartelijk applaus werd be loond, werd het officiële gedeelte besloten en hier na maakte het uitgebreid gezelschap in groepen on der de deskundige leiding van de directeur, Mr. Peters en de bedrijfsleider, de heer L. J. M. Rosen- boom, een rondgang door de werkplaatsen en de studio's. Met interesse werden de technische appa raten, het laboratorium, het lampenpark en de on derscheiden werkplaatsen bezichtigd, maar begrij pelijkerwijze trokken de beide imposante opname hallen de meeste belangstelling. Terwijl in de „kleinste" hal, welker afmetingen 24 X 16 X 8,5 m. zijn, onder leiding van de Franse regisseur Edmond T. Gréville reeds de eerste opnamen plaats vonden voor de film „Niet tevergeefs", werkte weer in de andere hal een leger van timmerlieden, behangers, stoffeerders en vele andere soorten vaklieden in gespannen tempo aan de bouw van nieuwe decors, die door de architect, de heer Wegerif, waren ont worpen. In een ogenschijnlijke wanorde, in werke lijkheid echter volgens een nauwkeurig uitgewerkt plan, werd hier de ene „set" naast de andere opge trokken; maar alleen de wanden, omdat het „pla fond" steeds ontbreekt ten einde de lampenisten gelegenheid te geven zich van hun taak te kwijten, want licht is hoofdzaak bij het filmen. Hier een koestal compleet met zolderspanten, goot en ruif, naast een opkamer met een prachtig betegelde haard, daar een boerenwoonkamer met bedstee en er naast de wenteltrap van een molen. Na de rondleiding verenigden de genodigden zich voor korte tijd in een gezellig samenzijn in de nieuwgebouwde na-synchronisatiehal, waar enige verversingen werden aangeboden, en vele bezoe kers, de vertegenwoordigers van de Pers niet op de laatste plaats, betoonden zich enthousiast ever hetgeen zij gezien hadden. „Ja, het is een wonderlijk bedrijf, dat van „de film"; Nederland gaat het opnieuw proberen er opnieuw zijn aandeel in nemen", schreef een van de meest vooraanstaande dagbladen. „Men hoopt op succes, op instemming en waardering. Nederland begint weer van voren af aan. Met nieuwe moed, meer kennis en enthousiasme." Zeker, wij hopen op succes, maar meer nog op blijken van instemming en waarderingóók van de Overheid. Het Hoofdbestuur heeft in zijn op 14 Septem ber 1948 gehouden vergadering voorts besloten om in het Bedrijfsregister in te schrijven als direc teur van de N.V. Ideaal Film Laboratorium te 's-Gravenhage, de heer W. E. Robert en als ge delegeerd commissaris de heer Ir. G. A. G. Lips. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 18 Augustus 1948 besloten toestemming als bedoeld in artikel 8 van het Gewijzigd Alge meen Bedrij f sreglement te verlenen aan: de Universal International Films Inc., gevestigd te New York, tot het gaan exploiteren van een nieuw filmverhuurkantoor in Nederland in de vorm van een Nederlandse vennootschap, zulks onder bepaalde voorwaarden. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 18 Augustus 1948 besloten afwijzend te beschikken op de aanvrage om toestemming als be doeld in artikel 8 van het Gewijzigd Algemeen Bedrij f sreglement tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop in Zaal Amicitia te IJsselmon- de (gemeente Rotterdam), ingediend door de N.V. Alphia Film te Amsterdam. TOELATING LIDMAATSCHAP Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van 14 September 1948 besloten tot het lidmaatschap van de Bond toe te laten: de heer M. F. Jagers, Hendrik Jacobszstraat 50 m te Amsterdam, die een bioscoop gaat exploi teren in het Zonnehuis te Tuindorp-Oostzaan (Amsterdam Noord); de firma G. J. M. van Kuppeveld J. A. Beu kering te Grave, die een bioscoop gaat exploiteren, genaamd Palazzo Theater en gevestigd aan de Maasstraat 12A te Grave, zulks ter vervanging van de Bioscoop Nut en Vermaak, welke voor heen door de N.V. Gofilex werd geëxploiteerd; de heer J. C. Hoppe te St. Maartensdijk, die de bioscoopexploitatie „De Gouden Leeuw" aldaar heeft overgenomen van Mevr. de Wed. A. Wijnen; de heer Th. A. Denies, Nieuwe Havenstraat 97 te 's-Gravenhage, die een bioscoop gaat exploi teren in gebouw Concordia aan de Dorpstraat 158 te Posterholt (L.); de heer J. H. Otto, Herengracht 39/40 te Weesp, die gaat exploiteren de Bioscoop City of Wesopa aan de Herengracht aldaar;

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 17