Het Hoofdbestuur der Belgische zusterorganisatie bezocht Nederland De distributie der actualiteiten klopte feilloos en, zoals gezegd, niet alleen ons land, maar de hele wereld is via onze leden-journaalondernemingen van nieuws over de plechtigheden voorzien. Het mag het gehele bedrijf tot voldoening strekken, dat het tot dit resultaat heeft bijgedragen door de voorwaarden te scheppen, waarop onder krachtige leiding journaalondernemingen tot bloei zijn kun nen komen, die aan de hoogste eisen voldoen, zowel wat de kwaliteit en de standing van hun pro duct betreft als uit een oogpunt van voorziening. Dank zij dit alles is ons bedrijf bij gelegenheid van de jongste nationale gebeurtenissen op waar dige wijze'voor de dag gekomen. Het dilettantisme heeft welhaast geen kans gekregen. Wanneer er slechts iets te wensen overgebleven is, dan is het dit, dat men meer aandacht geschonken had willen zien aan de onderscheidene kleurenprocéde s. Eén onzer oudste leden heeft zich op dit punt niet on betuigd gelaten. Individueel zijn meer goedbedoel de pogingen ondernomen. Uiteraard weten wij ook iets van de moeilijkheden af. Nochtans menen wij de hoop te moeten uitspreken, dat bij zeldzame gebeurtenissen als deze, zo enigszins mogelijk alle technische mogelijkheden op dezelfde verantwoorde wijze mogen worden benut als met de zwart-wit reportages het geval is geweest. Ten slotte nog een wens. Laat onze Overheid toch meer begrip tonen voor de betekenis ener nationale filmproductie. In tegenstelling tot vele andere landen, waar het journaalproduct wordt gesubsidieerd, zorgt in ons land het bedrijf voor een rendabele productie. Tal van opnamen die op het terrein van de regeringsvoorlichting liggen, worden door het bedrijf betaald. Eerlijk gezegd doen we het liever zó, dan andersom. Maar is het nu niet dwaas, dat de gemeenten van hun ingeze tenen ,,vermakelijkheidsbelasting" heffen, in de meeste gemeenten zelfs tot 35 toe, voor het zien van de nationale gebeurtenissen op het filmdoek. Laat al deze gemeentebesturen een voorbeeld nemen aan het Hof en de Overheidsinstanties, die de film als reportagemedium erkenden. Deze repor tages als vermakelijkheid te bestempelen is on waardig en onjuist. Wanneer over een aai.cal jaren het nationaal gebeuren, waaraan heel de burgerij - dank zij de film deel had, bij welke gelegenheid Dok in de herinnering zal worden teruggeroepen, dank zij vooral ook de film dan zal men zich met verbijstering afvragen hoe het zover kon Op uitnodiging van het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft een delega tie van het Hoofdbestuur van de Vereniging van Kinemabestuurders van België, bestaande uit de heren H. Dutillieu, Voorzitter, L. Hendrickx, Bronze, J. Toussaint, L. Wevers en M. Degraeve en hun dames, alsmede mevrouw S. Chappel, ad ministratrice, een bezoek gebracht aan Neder land, zulks in antwoord op de hartelijke ont vangst, die het Bondsbestuur ter gelegenheid van het Internationaal Congres voor Bioscoopexploi tanten in de zomer van 1947 in België is ten deel gevallen. Het Hoofdbestuur heeft bij verschillende ge legenheden de dames en heren tijdens hun verblijf in Nederland een inzicht kunnen geven in de structuur en werkzaamheden van de Nederland sche Bioscoop-Bond. Zo hebben zij onder meer een bezoek gebracht aan het Russenduin, het ge bouw van de Stichting Bio-Vacantieoord, terwijl zij tevens de studio's te Duivendrecht bezichtig den. Als gast van de Raad van Beheer der Stich ting Nederlandse Filmstudio heeft het gezelschap de plechtige heropening bijgewoond en bij deze gelegenheid mede aangezeten aan een maaltijd, waaraan o.m. ook werd deelgenomen door Mr. H. J. Reinink, de Secretaris-Generaal van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en enige Engelse gasten. Tijdens het verblijf der Belgische gasten heeft het Hoofdbestuur de gelegenheid gehad tot een ruime gedachtewisseling over de toekomstige ontwikkeling van beide organisaties en de daar mede samenhangende problemen in het kader van de steeds hechter wordende betrekkingen van Nederland en België. komen, dat de fiscus voor het kennisnemen van deze gebeurtenissen via de film, vermakelijkheids- belasting eiste! Beter nog ware het, indien nu reeds het gezond verstand op dit belastingterrein de overhand nam

Officieel Orgaan | 1948 | | pagina 4