No. N.V. Amsterdam Film i.o. filmverhuurkantoor 157 N.V. Mij. voor Cinegrafie bioscoop te Schie dam 157 Firma Gebrs. Veenhuizen bioscoop te Steenwijk (2e aanvrage) 157 N.V. Mij. voor Cinegrafie bioscoop te 's-Gra- venhage 157 Firma Minerva Theater De Veluwe, Apel doorn Eagle Lion Film Mij. N.V. bedrijfstak-b film fabriek bedrijfstak-c film verhuurkantoor Stichting Westend Westend, Tilburg P. A. M. Hoogeveen Azn. bioscoop-A, Heem stede N.V. Theatron i.o. bioscoop-A, Vlagtwedde Commissie Bctoep Nieuwe Zaken (Bevestigde be slissingen Commissie N.Z.): H. M. Eykelberg Jr. tegen afwijzing bioscoop in Pey Voorzitter Afdelingsraad tegen toestemming aan Mej. M. Th. Beckers voor een bioscoop te Sust er en 159 160 160 161 161 154 155 N.V. Haghe Film tegen afwijzing bedrijfstak-b filmfabriek en bedrijfstak-c filmverhuurkantoor 157 A. M. A. van Tetering tegen afwijzende beslis sing Commissie N.Z. tot het exploiteren van filmverhuurkantoor Afdeling Het Oosten tegen afwijzende beslis sing Commissie N.Z. aan Firma Gebrs. Veen huizen te Hengelo tot het exploiteren van bio scoop-A Lumière, Steenwijk Firma Minerva en Firma Centraal tegen toe stemming Commissie N.Z. aan N.V. Tivoli Theater tot het exploiteren van bioscoop-A te Apeldoorn Stichting Westend tegen afwijzing Commissie N.Z. tot het exploiteren van bioscoop-A te Tilburg Commissie Beroep Nieuwe Zaken (Vernietigde beslissingen Commissie N.Z.): N.V. Peterson tegen beslissing waarbij aan haar werd geweigerd de toestemming tot het gaan exploiteren van een filmfabriek S. C. Barnstijn tegen beslissing waarbij appellant werd geweigerd toestemming tot exploitatie ,,Dc Roskam" te Loosduinen N.V. Mij. voor Cinegrafie tegen beslissing waarbij aan haar werd geweigerd de toestemming tot exploitatie van bioscoop (De Uitkijk) in ge meentemuseum 's-Gravenhage Bestuur Bedrijfsafdeling Filmverhuurders tegen toestemming tot het exploiteren van bedrijfstak-f van een filmfabriek aan A. G. van Tol Jr., te 's-Gravenhage Firma Minerva Theater tegen afwijzing Com missie Nieuwe Zaken tot het exploiteren van bioscoop-A De Veluwe te Apeldoorn P. A. M. Hoogeveen Azn. tegen afwijzing Commissie N.Z. tot het exploiteren van bio scoop-A te Heemstede 158 158 161 161 154 154 157 159 161 161 Bldz. 12 12 12 12 13 19 19 8 8 6 12 20 20 12 13 No. Bldz. ALGEMENE ONDERWERPEN (Filmcultuur Regering Raad voor de Kunst Culturele Adviescommissie (C.A.C.) Nederlandse filmproductie en studio Bedrijf Publiek Unesco) (Voorts: citaten) (Zie ook onder Buitenlandse overzichten") Het vraagstuk van film en jeugd (Hoofdartikel naar aanleiding van het nationaal congres ont- spanningsleven, film en rijpere jeugd) 153 1 Filmapprcciatie (Directeur British Film Institute hield lezing voor vertegenwoordigers van overheid, kerkelijk leven, onderwijs, culturele en sociale organisaties in Engelse gemeente) 153 3 Over kunst gesproken(Rotterdamsche Kunst stichting voor geen klein gerucht vervaard) 153 18 Er valt nog veel te leren(Artikel P. Schuitema, inzake zijn medewerking aan Engels- Hollandse productie) 154 13 Deliberante senatu(Citaten uit de Hande lingen der Staten Generaal, betr. Nederl. film productie 154 H Overpeinzing bij de Benelux (Artikel naar aan leiding van de Eerste Nationale Tentoonstelling van de Arbeid in de Filmindustrie te Brussel mogelijkheden en moeilijkheden Belgisch film bedrijf ontbreken nationale filmindustrie in Nederland) 155 17 De film op het Holland Festival (Voor de eerste maal deelname van de film uitschrijving prijsvraag film ..Parlevinkers" van Y. Brusse wint de prijs) 155 20 De film op het Holland Festival (Artikel naar aanleiding van beschouwingen in de pers be treffende de filmmanifestaties) 156 9 Het British Film Institute (Zie verder onder buitenland) 156 11 Ter discussie(Critieken van de pers over de films „Quartet", „The lady from Shanghai", „Parlevinkers" en „Napoleon contra Venus") 156 16 Van over de grenzen (België tweede wereld festival van de film en schone kunsten; Israël grondsteen gelegd van de eerste film studio) 156 22 Film en Rijksbegroting (Memorie van antwoord van Min. van O.K. W. op onderscheidene opmerkingen over het filmwezen, gemaakt in het voorlopig verslag van het Vl-de hoofdstuk der rijksbegroting-1950) (Organisatie deviezen smalle films Nederlands Filminstituut productie van Nederlandse films filmkeuring) 157 15 Gemeentefinanciën en vermakelijkheidsbelasting (Algemene beschouwingen in het voorlopig verslag van het bij de Tweede Kamer inge diende wetsontwerp tot vaststelling van het V-de hoofdstuk der rijksbegroting voor 1950) (Lasten bioscoopbedrijf en Nederlandse film productie) 157 J7 Geen goede ontvangst (Hoofdartikel over het wetsontwerp houdende voorschriften betreffende het vertonen van films en het houden van bioscopen) (Film- en Bioscoopwet) (Zie ook 159-1 en 160-8) 158 j Bedrijf en avant-garde (Rede Bondsdirecteur bij opening Haagse „Uitkijk") 158 7

Officieel Orgaan | 1949 | | pagina 4